Redakce Choice

Značka "Versace": historie značky, logo, produkty

Anonim

Každá žena módy chce mít v šatníku věci od známých návrhářů. Jednou z nejznámějších značek ve světě módy je značka Versace. Společnost získala slávu tím, že vyrábí stylové oblečení, doplňky a krásné luxusní zboží. Byla založena v roce 1978, rychle dosáhla slušné úrovně a získala celosvětovou slávu.

Historie značky "Versace"

Zakladatelem společnosti byl slavný designér Gianni Versace, který se narodil v Kalábrii v roce 1946. Svou hvězdnou kariéru vděčí své matce, která byla designérkou a švadlenkou. Byla to ona, kdo učil svého syna šít a všechny základy procesu tvorby oblečení. Po nějakém čase Gianni začal pracovat se svou matkou ve studiu a pokoušel se vytvořit věci. Gianni pravidelně navštěvoval módní přehlídky v Londýně a Paříži.

Za 25 let se Versace přestěhoval do Milána, aby pracoval v takových slavných institucích jako Callaghan, Genny a Complice. Gianni v Miláně nazval bohatého muže, který měl v úmyslu investovat do talentu peněz Gianniho. Mladý krejčí a designér šikovně vytvořil stylové a populární předměty, takže se brzy rozhodne otevřít svůj vlastní módní dům. Takto se objevila nová značka Versace. Gianni sám se stal hlavou módy. Jako náměstek však pozval své blízké do práce: sestru Donatellu a bratra Sancha. Již v roce 1979 představuje Versace veřejnosti svou první sbírku, která se ukázala jako velmi úspěšná a kterou vysoce cenili módní experti.

O rok dříve se objevila značka Versace. Symbolem módního domu se stala hlava mytologické Medusy. Mistr sám vysvětlil, že si vědomě vybral takový symbol své linie oblečení, protože medúza je symbolem krásy a zároveň je spojena se smrtelnými kouzly starověku. Ve skutečnosti je to kombinace jednoduchosti a krásy, které okouzlí a hypnotizují.

Úspěch značky

Velmi rychle dosáhl couturier slávy a úspěchu. Už v osmdesátých letech o něm mluvil celý svět. Každá fashionista věděla, jakou značkou Versace. Příjmy domácí módy dosáhly 900 milionů dolarů. Gianni otevřel více než sto značkových prodejen po celém světě. Kromě módního oblečení se Versace začal zajímat o divadelní kostýmy. Mistr zbožňoval balet a operu. V roce 1982 vytvořil své první kostýmy pro slavné divadlo La Scala. Jeho mistrovská díla se objevila v následujících inscenacích: „Don Pasquale“ (1984), „Doctor Faust“ (1989) a mnoho dalších.

Versace vydal několik knih, mezi nimiž byla práce "Designs". Již několik let získal couturier a jeho značka "Versace" řadu ocenění. V roce 1982 obdržel mistr prestižní ocenění Cutty Sark a Golden Eye za svou sbírku podzim-zima, ve které se nacházela nejvíce senzační obálka. Mimochodem, módní návrhářka Golden Eye získala také v roce 1984, 1990-1991.

V roce 1985 obdržel Versace za svůj přínos k rozvoji divadelního umění "Stříbrnou masku". V následujících letech se značka Versace stala stále populárnější. V roce 1988 získal Gianni titul "Nejmodernější a nejkreativnější designér na světě". O deset let později získal mistr Oscara americké módy.

Inovace mistra módy

Itálie se stala nejen zemí značky Versace, ale také symbolem vysoké módy. Díky Versace byl do módního průmyslu zaveden nový koncept - „top model“. Dříve ve světě módy takový termín neexistoval. Gianni miloval modelky. U jednotlivých modelů zaplatil dvakrát nebo třikrát více než obvykle. Nyní se tato praxe stala normou. Špičkové modely světové třídy získávají velmi dobré částky na jednu show. První dívky módy světa, jehož jméno vytvořil Gianni Versace, se staly skutečnými symboly doby. Všechny ženy na světě chtěly být jako oni. Mezi nimi, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Christy Turlington, Claudia Schiffer.

Navzdory takové lásce k dívkám byl Gianni homosexuál a vždy žil s mužem. Couturier řekl, že při tvorbě sbírek nesledoval módu, ale svou vlastní povahu. A pokaždé, když jeho výtvory prokázaly, že návrhář vybral správnou cestu. V poslušnosti svých instinktů mohl genius kombinovat krajku s kůží a hedvábím, kombinovat futurismus a baroko v jednom modelu. Stejně tak úspěšně Gianni vytvořil přísné večerní šaty.

Smrt návrháře

Zemřel talentovaný designér v roce 1997. Byl by zastřelen u brány své vily v Miami Beach. Důvody vraždy nebyly nikdy zveřejněny. Je jen známo, že návrhář šel na procházku koupit časopisy, když ho zabiják chytil. Bohužel, v tu chvíli zůstal mistr nestřežený. Viník byl jistý Andrew Kyunenen, kdo byl později objeven FBI v jeho bytě, střílel ze stejné zbraně, že Gianni Versace byl zabit.

Osud značky

Po smrti Versace se stal šéfem společnosti Donatella (jeho sestra). Pokusila se zkopírovat model svého bratra a vytvořit nové. Vytvořila si však svůj vlastní styl.

Donatella pokračuje ve vydávání sbírek ve stylu sexuálního kouzla. V této době jí její neteř pomáhá - Francesca Versace, která úspěšně vystudovala designovou školu a produkuje vlastní sbírky pod značkou Versace (fotografie jsou uvedeny v článku).

Produkty Versace

V současné době skupina Versace obsahuje následující řady: Gianni Versace Couture, Versace Jeans Couture, Versace Ceramic Design, Versace Collection, Versace Sport. Společnost se zabývá nejen vydáváním oděvů a doplňků. Skupina také provozuje hotel Palazzo Versace. Hlavní linií Fashion House zůstává samozřejmě „Gianni Versace Couture“, kterou reprezentují parfumerie, oděvy, hodinky, šperky, kosmetika, ručně vyráběné a špičkové bytové doplňky.

„Versace Jeans Couture“, „Versace Collection“ jsou licencované linky, které mají podobné motivy. Oblečení, které vyrábí, má vlastnosti "Gianni Versace". Hlavní pozornost je však vždy věnována módním trendům daného období. Linky jsou často vyráběny jinými společnostmi, které úzce spolupracují se skupinou Versace Group.

"Versace Jeans Couture" je linie, která se opírá o neformální formu oblečení: džíny, klasické košile s charakteristickým vzorem Gianni Versace. Všechny tyto věci jsou poměrně levné.

Slavní lidé, kteří preferují věci z Versace

Mnoho slavných osobností raději nosí věci od významného Fashion House. Mezi nimi jsou Elizabeth Hurley, Elton John, Tupac Shakur a mnoho dalších.

V průběhu let, tváře značky byly: Madonna, Britney Spears, Demi Moore, Christina Aguilera, Halle Berry.

Značkové obchody v Rusku

Existuje mnoho fanoušků významné značky v Rusku. Versace obchody jsou k dispozici v mnoha velkých městech v zemi: v Moskvě, Kazaň, Petrohrad, Jekatěrinburg, Krasnodar. V hlavním městě, jeden z obchodů se nachází v nákupním centru Neglinnaya Gallery (Trubnaya náměstí, 2), a druhý je v nákupním centru Seasons (Kutuzovsky vyhlídka, 48). Největší mody však raději seznamují s novinkami na výstavách v Evropě.

arrow