Redakce Choice

Jak a co otírat rzi z oblečení

Anonim

Rust je jedním z nejnepříjemnějších zdrojů kontaminace oděvu. Současně je téměř nemožné se zbavit výsledného poškození tkáně pomocí jednoduchého praní. I když je místo mimořádně čerstvé, budete se obávat, jak otřít rzi z oděvu, protože to nemůžete udělat s obyčejným práškem.

Důvody pro výskyt této kontaminace mohou být hojné, počínaje banálním hřebem nebo klipem zapomenutým v kapse a končící dotekem železných knoflíků nebo nýtů na bílé věci. Nicméně, nezoufejte, protože odstranění rzi skvrny z oblečení - postup je poměrně cenově dostupný. V tomto případě nemusíte pro tento účel používat žádné jedinečné předměty a chemikálie.

Před použitím tohoto nebo tohoto nástroje byste si ho měli nejprve vyzkoušet na mořském okraji nebo na neviditelné části oděvu, abyste se vyhnuli konečnému poškození věci. Často, přemýšlet o otázce, jak otírat rzi z oděvů, mnozí z nás zapomínají na potřebu předběžného testování látky. Některé nástroje, které jsou na první pohled neškodné, mohou být nebezpečné pro určitý druh hmoty. Nezapomeňte si také prostudovat předběžné údaje o štítku produktu, abyste měli jasnou představu o teplotních limitech a způsobech praní povolených pro jednu nebo druhou věc.

Máte-li zájem o otázku, jak otírat rzi z oděvů bílé barvy, doporučujeme vám věnovat pozornost běžnému bělícímu prostředku na bázi chloru. Mělo by se však také dbát zvýšené opatrnosti, protože taková látka může být použita výhradně pro trvanlivé tkaniny. V opačném případě riskujete místo své oblíbené halenky nebo kalhot, abyste získali produkt, který není vhodný pro restaurování v důsledku švů. Alternativou k těmto látkám jsou produkty na bázi kyslíku, které výrobci uvádějí na trh pouze jako vysoce kvalitní odstraňovače skvrn. Tato chemická složení však nejsou vždy schopna odstranit skvrny od rzi z oděvů, protože se ukázaly jako příliš slabé proti staré hnědé nečistotě.

Chcete-li ušetřit situaci v případě barevných látek, můžete použít šťávu a dužiny z obyčejného citronu, osvobozené od filmu. K tomu si vezměte kousek ovoce. Mírně zmáčkněte šťávu na místě a citrón nahoře položte na vrchol a nechte nějaký čas na lepší akci. Dále je třeba pokrýt lobule látkou a několikrát projít horkým železem bez vypařování. Opakujte postup dvakrát, namočte předmět do běžného pracího prostředku. Kromě citronu lze odpověď na otázku, jak otírat rez z oděvu, nalézt v aplikaci obyčejného octa, zředěného vodou v poměru 1: 6. Výsledný roztok by měl být také aplikován na skvrnu a chvíli počkat. Pokud jste proti použití jakékoli kyseliny, měli byste vyzkoušet toto složení: glycerin, soda a prášek pro praní. Směs by měla být aplikována nejen zepředu, ale také z nesprávné strany.

arrow