Redakce Choice

Malé mikiny: kvalita látky, materiálová struktura, zpracování, různé volby a recenze majitelů

Anonim

Reklama nás stále více nabádá k tomu, abychom si zakoupili košile bez praní. Co je to za zázrak? Je možné zapomenout na vyčerpávající žehlení obojků a manžet? Podívejme se na tuto inovaci, která může usnadnit život mnoha manželkám a bakalářům.

Obchodní muž by měl vypadat dobře. Vysoce kvalitní drahý oblek řeší tento problém s třeskem. Je velmi snadné ho následovat - kartáčovaný nebo suchý - a oblečení vypadá jako nové. Další věc - košile. Mělo by jich být hodně v šatníku podnikatele. Týká se to nejen mužů, ale i obchodnice. Vyžadují směnu každý den, nebo dokonce několikrát denně, protože obchodní jednání může trvat dlouho a existují i ​​situace, kdy se konají několikrát denně. Zároveň musíte vypadat svěží a elegantní.

Většina z nás dává přednost přírodním látkám. Jsou hygienické, pro tělo je příjemné se jich dotýkat. Takové věci jsou považovány za prestižní. Košile z přírodních materiálů mají jednu hlavní nevýhodu - jsou velmi rychle rozdrcené. Jejich žehlení trvá hodně času a úsilí. Problém navíc řeší teprve na začátku. Během dne budete chtít vypadat slušně, ale stane se, že před schůzkou je „okno“ a můžete si lehnout na gauč v kanceláři. Košile v tomto případě nebude vypadat nejlépe.

Předchůdce špičkové technologie

Zkušení ženy v domácnosti používaly k řešení tohoto problému škrábáním košil, stejně jako ložní prádlo, ubrusy. Tímto způsobem by mohly být zpracovány pouze bílé věci. Ale postup je učinil trvanlivější. Začaté věci jsou také méně špinavé. Škrob je překážkou pro nečistoty.

Tento postup je ještě složitější než jednoduché žehlení, proto výrobci začali nabízet výrobky ze speciálně upraveného materiálu, na kterém není místo pro zápěstí.

Co je na štítcích?

Na trhu dnes najdete mnoho výrobců, kteří šijí non-košile. Všechny používají různé štítky na štítcích:

 • wash & go - přeloženo jako „my and go“;
 • prostředky bez vrásek "bez záhybů";
 • mytí a opotřebení;
 • non-iron je přeložen jako "bez žehlení".

Vývoj nežehlých technologií

V polovině dvacátého století došlo k průlomu ve výrobě. V prodeji jsou polyesterové košile se speciální úpravou materiálu. Tato technologie se nazývá praní a opotřebení. Šatní skříně vyrobené z tkanin vyrobených touto technologií lze na trhu stále nalézt. Nenoste takové věci každý den, lékaři, protože polyester je velmi špatný prodyšný. Chemický průmysl rychle rostl a zlepšoval se a na trhu se objevovaly oděvy se značkami wash & go, bez vrásek. Zde také začal aplikovat impregnaci tkanin formaldehydem, methanolem, aldehydy. Zavolat takové oblečení je bezpečné. Některé chemikálie jsou povoleny pro použití. Ale opět byste neměli zneužívat takové košile.

Rozhodněte se pro nežehlovou technologii

Jaká je cesta ven? Koneckonců chci cítit všechny požitky z technologického pokroku, ale zároveň neriskuji zdraví. Nejbezpečnější odborníci považují tuto technologii za nežehlenou. Jedná se o komplexní technologii a většina firem se zdráhá sdílet výrobní tajemství. Je známo, že košile jsou vyrobeny z mercerované bavlny s dlouhými vlákny. Materiál je vyroben z kroucené příze.

Tyto suroviny představují na celém světě pouze tři procenta produkce bavlny. Když se podíváte na látku pod mikroskopem, můžete vidět, že bavlněné nitě jsou prokládány zvláštním způsobem. S nárůstem patrné mírné skvrny syntetických vláken. Pomáhají udržovat oděv a spodní prádlo ve tvaru a činí tkaninu pevnější a odolnější proti vráskám. Jejich počet je zanedbatelné procento, což absolutně neovlivňuje schopnost látky projít vzduchem. Hotový materiál v procesu výroby rostlinných pryskyřic.

Jak vidíte, jsou používány drahé neželezné oděvy a prádlo a technologie výroby tkanin je velmi komplikovaná. Proto tyto košile nemohou být levné. V Rusku, jejich cena je nejméně 3000 rublů.

K dnešnímu dni, bílá tkanina bez vyblednutí na košili je tvrdil mnoho soukromých krejčích a velkých výrobců. Totéž platí pro barevné hmoty. Existují tři možnosti:

 1. Materiál s polymerním filmem. Nedovoluje dýchání pokožky. Nosit takové oblečení může být velmi vzácné.
 2. Tkanina impregnovaná chemikáliemi. Mohou být nebezpečné pro zdraví formaldehyd.
 3. High-tech bavlna z dlouhého vláknového materiálu s komplexním prokládáním nití. Je to nejdražší, ale také nejbezpečnější volba pro zdraví a kvalitu.

Výběr neodstranitelné košile

Jak rychle rozlišit kvalitní bavlnu od syntetických látek? Tato metoda je vhodná, pokud si vyberete tkaninu na košili pro individuální krejčovství. Můžete si koupit kus materiálu a vyzkoušet. K tomu budete muset vytáhnout nit z něj a zapálit ho. Syntetika se roztaví více než hoří. Vysoce kvalitní bavlna dobře spaluje s vůní spálených vlasů.

Výběr hotové košile v obchodě, je nepravděpodobné, že by bylo možné provést takový test, takže doporučujeme vybrat produkty od osvědčených výrobců. To je například značka Tommy Hilfiger. Ochranná známka, jedna z prvních, začala pronásledovat mužské košile. Výrobce nabízí zákazníkům oblečení v neformálním stylu. Krátce po objevení se košilí na trhu, společnost vydala celou řadu oděvů, jejichž základem byly šatní prvky, které nejsou pomačkané.

Milovníci klasiky mohou obrátit svou pozornost na společnost Seidensticker. Německá značka věnuje velkou pozornost výrobě neodstranitelných košil, které se hodí téměř k jakémukoliv obleku.

Košile Elite šijí společnost TM Lewin a Hugo Boss. Možnost rozpočtu lze nalézt ve značkách, jako jsou:

 • Marks & Spenser;
 • Eterna;
 • Bruno Banani;
 • Olymp;
 • Uniqlo.

Budeme pobývat na několika nejoblíbenějších značkách.

Hodnocení zákazníků

Společnost Uniqlo odstraňuje pánské i dámské košile. Výrobce používá technologii Super Non-Iron. To znamená, že oděv naprosto nevyžaduje žehlení. Košile této značky jsou vyrobeny ze 100% bavlny, na tkaninu se aplikuje také speciální ekologický povlak, který umožňuje pokožce dýchat a udržet oděv ve tvaru. Švy košile, aby se zabránilo vzniku záhybů vyztužených speciální páskou. Recenze o tomto výrobci jsou prostě skvělé. Oblečení opravdu nevyžaduje žehlení. Firma vyrábí věci několika základních barev: bílá, modrá, růžová. Košile vypadají elegantní a stav i na konci pracovního dne.

Recenze o košili z nehmatné věci se velmi liší. Pokud budete mít low-cost možnosti vyrobené v Číně, pak dojmy jsou velmi špatné. Oblečení neplní funkce deklarované výrobcem, to znamená, že je silně pomačkané, kromě toho, že jsou kůlny, a složení tkaniny způsobuje mnoho otázek a obav.

Košile z dlinnovorsovy bavlny potěší kupující. Většina z nich je s akvizicí spokojena. Kromě toho, že na oděvu nejsou žádné vrásky, značkové kvalitní košile jsou velmi příjemné na dotek, odpuzují nečistoty, což umožňuje méně ucpání s myčkou (nevyžadují namáčení). Některé dámy si stále myslí, že stojí za to takové věci pohladit, ale tento proces se velmi liší od žehlení běžného oblečení ze 100% bavlny. Z minusů stojí za zmínku vysoké náklady na šatní skříň.

Jak se starat o opotřebovanou košili

 1. Když lze prát v pračce, zvolte jemný režim. Stroj musí pracovat při nízké rychlosti.
 2. Po umytí lze košili sušit v autě a ihned si je nasadit. Pokud není funkce sušení, zavěste ji na závěs a nechte ho uschnout. Nebojte se, pokud tkanina nevypadá úplně hladce. Z tepla těla budou vlákna kvalitní věci prasklá a bude vypadat perfektně.
 3. Pokud chcete, můžete si trochu vyžehlit košili.

V tomto článku jsme hovořili o tom, jak si vybrat kvalitní košili z nestlačitelného materiálu pro muže i ženy. Takové věci nám usnadňují život a šetří čas, ale místo toho vyžadují kvalitní skříňové prvky materiální investice. Alternativně, podle příkladu našich matek a babiček, škrobové bavlněné košile a vypadají stejně elegantní. Kromě toho je dnes v prodeji mnoho hotových výrobků na bázi tekutého škrobu a spreje, které je třeba nastříkat na věc před žehlením. Proto je volba na vás - šetřit čas nebo peníze. Hlavní věc - nešetřit na své zdraví, dostat věci špatné kvality, můžete vážně poškodit tělo.

arrow