Redakce Choice

39 velikost boty v centimetrech, měřeno ve všech zemích světa?

Anonim

Co člověk věnuje pozornost, když přichází do obchodu, aby si koupil boty? Za prvé, na sezónní modely. Za druhé, o ukazatelích, jako je design, barva a móda. Také nezapomeňte zvážit jeho velikost, která v každé zemi může být odlišná.

Termín "velikost boty" znamená určitou lineární hodnotu nezbytnou pro výběr obuvi. Může být vyjádřena buď v číslech nebo v doslovném ekvivalentu. Velikost boty je standardně určena následujícím způsobem: délka nohy je přibližně stejná jako délka podešve, šířka podešve je průměrná šířka chodidla osoby. Pro nevědomého člověka je však obtížné zjistit, kolik bude velikost boty v centimetrech. Existují speciální tabulky standardů, díky kterým se můžete rozhodnout, jakou velikost boty byste měli koupit.

V Rusku

V Rusku je 39 bot v centimetrech přibližně 25, 2. To znamená, že pokud je délka nohy osoby mezi 25 a 25, 5 centimetry, pak si může bezpečně koupit boty velikosti 39. Pokud je délka nohy menší než 25 centimetrů, například 24, 8, pak bude již 38 velikostí.

V ruském systému norem 39 velikost boty v centimetrech v stélce je stejná pro muže i ženy. Existují však určité rozdíly v šířce boty. Velikost samce se vypočítá průměrnou šířkou samčí nohy, ženská velikost, respektive, se vypočítá průměrnou šířkou ženské nohy.

V CIS

Velikost CIS boty 39 je číselná hodnota vyjádřená v milimetrech. Změřte nohu od nejdelšího bodu prstu po nejvýraznější bod paty. Výsledné měření se zaokrouhluje nahoru na milimetr. Délka patky podle norem CIS se rovná délce stélky, aniž by se braly v úvahu zásoby a boty.

Francie a Anglie

Ve Francii se velikost 39 obuvi v centimetrech měří přidáním určitého zdvihu. Že je jednotkou měření délky stélky. Podle francouzských norem je jeden zdvih přibližně 2/3 centimetrů.

To znamená, že francouzština měří délku nohy v centimetrech, po které ji převádí na hodnotu baru. Dále se k získané hodnotě přidá dalších 15 mm - jedná se o přibližnou délku příspěvku.

Ve Francii, stejně jako v Rusku, je šířka boty určena průměrnou velikostí lidské nohy.

V Anglii se velikost boty měří v palcích. Pomocí speciálního stolu můžete ruskou velikost přeložit do angličtiny, proto stačí vědět, kolik centimetrů ve velikosti 39 boty. Dále je proveden malý matematický výpočet. Podle systému norem je jeden palec přibližně 2, 54 cm, a proto, aby bylo možné znát vaši velikost boty, je nutné délku nohy rozdělit na 2, 54, výsledná hodnota by měla být zaokrouhlena na 0 nebo 5. Tím se získá velikost boty v palcích.

Britové neměřují nohy, aby vypočítali boty, ale považují tato data za nesprávná. Obkroužkují ho na kus papíru, pak kreslením měří potřebné parametry pro výběr bot.

Při pořizování obuvi v Anglii se nebere v úvahu jen velikost nohy, ale také její šířka. Často, na modelech obuvi vynalezené v Anglii, dvě číselné hodnoty mohou být viděny: první ukazuje velikost délky nohy, tato hodnota, jak již bylo zmíněno, se měří v palcích, druhý indikátor je třída označující šířku nohy. 1 - úzký, 2 - normální, 3 - široký.

Ve Velké Británii

Ve Velké Británii je velikost bot v centimetrech určena stejným způsobem jako v Anglii. V této zemi však existuje speciální přídavná tabulka, která definuje úplnost obuvi.

Pokud je například anglické písmeno C vedle hodnoty naměřené v palcích, znamená to, že bota je určena pro nejužší nohu. Dále je hodnota písmen ve vzestupném pořadí. D a F - pro normální nohy, G - pro plné a H - pro velmi plné nohy. Největší hodnota je H1. Boty s takovým přídavkem dopisů jsou většinou samčí, mají širokou nohu se širokými kostmi.

Výše uvedené standardní výpočty velikostí bot pouze pro nejoblíbenější země. Existují také speciální hodnoty v Japonsku, Koreji, Německu, Číně, Itálii a dalších státech. Můžete se naučit sami pomocí tabulky norem.

arrow