Redakce Choice

Móda 19. století v Rusku

Anonim

Události světových dějin 19. století nemohly ovlivnit vývoj módy. V každém období, ať už ve středověku nebo moderně, se móda stává zrcadlem, které prokazuje nové trendy a reformy společnosti. Je mu přidělen status "mezinárodní". Díky rozvoji průmyslu v Rusku a ve světě se stává více oděvem, vyráběným v hmotnostních množstvích z tkanin, které nejsou vytvořeny ručně, ale mechanicky.

Móda se samozřejmě vyvinula a změnila ve prospěch průmyslu. Tkaniny se staly všestrannější, styly - jednoduché. Objevují se nové styly, jako je eklektický, moderní, biedermeier, druhý rokoko.

Móda 19. století ukazuje analogii s historickými fakty a událostmi a ukazuje revoluční pocity mas. Demonstrace konzervativnosti barev a tkanin, nadsazení malých částí. Ošuntělý, prvotřídní oděv z 18. století se stává minulostí, což umožňuje jednoduché a pohodlné věci. Republikánská přesvědčení pronikají jak ženami, tak muži. Dámský odpad ze sametu a hedvábí a ze šatů nepříjemných stylů, pánové, naopak, odpad z paruky a nepříjemných šatů. Mody však nejsou opomíjeny šály, boas a dalšími doplňky.

Ruská móda 19. století (druhá polovina) mění svůj směr v souladu s mezinárodní. Otvírají se první salóny krásy a kadeřnictví v Petrohradu. Povinný kus pánského šatníku se stává oblekem pro obchodní návštěvu. V roce 1853 začala spolupráce zahraničních značek s ruskými státníky a obchodníky. Firma "Louis Vuiton" dodává oblečení na císařský dvůr.

Kromě průmyslové výroby se rozvíjí i jednotlivec. Otvírají se módní domy a šicí dílny. Petrohrad se stává hlavním městem módy, které určuje tón pro ostatní města. Zde se otevře první obchod s obuví. Jsou vydávány první módní časopisy ruského původu.

Móda 19. století v Rusku se liší od světa tím, že podporuje národní chuť. Vyrábějí se šály Pavlovsk, šaty s tradiční lidovou výšivkou.

Mužská móda 19. století se vyvíjí stejně aktivně jako žena. Chuť je stále diktována hlavně buržoazií, ale luxus jde na vedlejší koleji, dává cestu modernitě. Kostýmy jsou nejdůležitější součástí pánského šatníku. Ve skříni tohoto dandyho nebylo tucet různých kostýmů z domova do tanečního sálu. Nejmodernějším a novým trendem se stala vizitka - pouliční oblek určený pro vysokorychlostní svátky. Barvy, které si módní dandies vybrali, zůstaly tradiční: černé a šedé. Tuxedo přišel z Anglie do Ruska, které si oblékli, když šli do mužského klubu. Tuxedo se později stalo nedílnou součástí pánského šatníku a dalo ho do divadel a restaurací.

Zvláštní pozornost byla věnována kalhotám. V padesátých letech se v módě objevily kalhoty s pruhy a po 10 letech byly podobné těm bez pásků. Móda 19. století byla také slavná pro důraz na akcenty. Například pruhy byly indikátorem stylu a postavení člověka. Řez kalhot byl různý: od pytlíků až po zúžené.

Muži nikdy nezapomněli na čelenky. Různé klobouky, Panamas, nadhazovači byli ve skříních pro mladé a starší módy ve stavu. Nejčastější čelenkou v 19. století byl válec. Plstěný klobouk mu nebyl horší.

Boty ve druhé polovině 19. století se lišily svou rozmanitostí. V módě byly obě boty s ostrým a tupým nosem na patě. Mladí lidé nosili boty, boty a boty s knoflíky a šněrováním. Později přišli praktické gumové boty určené pro práci a cestování mimo město.

arrow