Redakce Choice

Zlatý Topaz Stone: Vlastnosti a fotografie

Anonim

To je věřil, že topaz je drahokam, který je jistě maloval ve světle modré a velmi jemné odstín. Ve skutečnosti se však ukazuje, že paleta, ze které se tento minerál může pochlubit, je mnohem větší. Na pořadu máme - zlatý topaz. Jaké jsou vlastnosti a vlastnosti tohoto kamene? Jak často může být nalezen ve špercích?

Popis

Zlatý topazový kámen je vzácná věc, ale zároveň velmi cenově dostupný. Odborníci stále nemohou přesně odpovědět na otázku, co je původem tohoto nerostu, stejně jako tam, kde jeho jméno přišlo. Podle jedné verze, to je věřil, že kámen byl objeven na ostrově Topazionis, a pojmenoval to podle toho. Ze sanskrtu se doslova "topaz" překládá jako "teplo", v některých zdrojích toto slovo zní jako "oheň". Předpokládá se, že kromě obyvatel východních zemí se zlatý topaz zajímal i Římané. Často ji používali při výrobě nositelných šperků a vykládání posvátných předmětů. Topaz zaujme jejich nestandardní. Na první pohled se zdá, že kámen je transparentní, třpytí se na slunci, doslova zrcadlí všechno, co je proti němu. Ale ve skutečnosti je jeho struktura velmi hustá a je velmi obtížné ji projít i na světlo.

Historické shrnutí

Není známo, jak naši vzdálení předci těžili zlato topazes, ale byli s tímto kamenem určitě obeznámeni. Ve starověké Číně ji mohli nosit jen královští. Zvláště pro ně topazes vyšívané kabáty, šály, klobouky a dokonce i předměty do domácnosti, které byly drženy v jejich palácích. Indičtí monarchové dávali přednost tomu, aby své koruny svěřili zlatým topazem, protože v té době byl kámen skutečnou raritou. Co se týče modernější historie tohoto minerálu, byl znovu nalezen na území Uralských hor. Kámen okamžitě přijal jméno lidí - "těžká váha", protože jeho hustota byla a zůstává velmi působivá - 8 jednotek na Mohsově stupnici. Od té doby se stal pýchou královské dynastie ruské říše a předal nám ji dědictvím.

Kde hledat?

Když se podíváte na fotografii zlatého topazu, určitě chcete tento dar získat. Nejdříve se ale podívejme, kde to gettery najdou, protože to bude přímo záviset na ceně:

  • Srí Lanka - ostrov, na kterém nažloutlé krystaly víc než kdekoli jinde.
  • Německo - město Schnekkestein je známé pro tyto minerály.
  • Ukrajina - Volyňská oblast se proslavila v roce 1965 díky tomu, že zde našli obrovský nugget žlutooranžové barvy.
  • Rusko, konkrétně oblast Uralských hor, stejně jako Transbaikalia. Stojí za zmínku, že v naší zemi se těžilo nejen zlato, ale i topaz jiných barev.

Dokonce i tyto kameny se někdy nacházejí na ostrově Madagaskaru av Brazílii. Zdůrazňujeme také, že tyto kameny jsou sopečného původu. To zejména umožňuje znovu vytvořit tektonickou mapu minulosti.

Minerální prvky

Topaz jsou umístěny jako fluorosilikáty. V přírodě se nacházejí ve tvaru prodlouženého hranolu, mají lesklou strukturu podobnou sklu. Žlutý odstín kamenů dává hliníku, který je v kompozici. Jaké další vlastnosti mají zlaté topaz?

  • Kámen má stupňovitou zlomeninu.
  • Má dokonalé štěpení.
  • Při vysokých teplotách se neroztaví, ale stává se zakalenějším.
  • Zlatý topaz je jedním z nejodolnějších kamenů, jeho tvrdost je 8 jednotek na Mohsově stupnici. Pouze diamant je hustší.
  • Kámen nevykazuje naprosto žádnou reakci na silné poklesy teploty, na chemikálie, na vysokou vlhkost.

V přírodě najdete topaz zlatou barvu v různých odstínech. Začínají světlem, průsvitným a končí na konci sytě červenou a hnědou modulací.

Jak se dříve používal topaz?

Jak jsme již zmínili výše, pouze augustové ženy mohly v antickém a středověkém období používat topazes žlutých odstínů. Tento kámen často sloužil církvi, zdobil oltáře, stěny, fresky a dokonce i samotnou Bibli. Tento vzácný minerál byl tak zvýšený, že mu postupně začal připisovat nevídané magické vlastnosti. Například, to bylo věřil, že pomocí topaz můžete snadno a rychle vyléčit jakékoli otravy nebo zažívací potíže. Později „pochopili“, nebo spíše přišli s myšlenkou, že kámen je velmi citlivý na jedy různých druhů. Bylo nutné ji snížit do misky s nápojem nebo jídlem, protože okamžitě změnil barvu, což naznačuje přítomnost jedu. Ale teď se nespoléhají na takové triky, ale kámen je stále považován za léčení.

Léčivé vlastnosti

Topaz zlaté odstíny jsou považovány za dámské kameny. Umožňují vám zbavit se problémů s dělohou, s přívěsky as lehkými neduhy ženského reprodukčního systému. Mnozí jsou dokonce jisti, že tím, že nosí žlutý topaz po celou dobu, můžete se zbavit neplodnosti. Souběžně s tím, kámen pomáhá léčit nemocné páteře, šetří od epilepsie, deprese a nervové poruchy. Rovněž normalizuje stav kůže, zabraňuje ekzému a dalším dermatologickým onemocněním. Lidé, kteří s tímto vzácným minerálem nikdy nejsou, si jsou jisti, že posiluje imunitní systém.

Moderní magie

No, pojďme se seznámit s magickými, ale moderními vlastnostmi kamene. Zlatý topaz je umístěn jako pozitivní kámen. Rozptýlí strach, přizpůsobí se veselé a optimistické náladě, pomůže vyrovnat se s nudou a špatnou náladou. Vzhledem k tomu, že kámen naplňuje duši teplem a dobrem, stává se člověk nezranitelným vůči zlému oku nebo poškození. Topaz se zlatým stínem se doporučuje nosit všichni právníci, psychologové a psychici, protože také rozvíjí intuici a pomáhá řešit složité logické problémy.

Je důležité poznamenat, že tento kámen je velmi oddaný svému majiteli. Pokud věříte v jeho dobrou sílu a neustále děkujeme za štěstí, které přináší, bude to dobré. Topaz je schopen přinést myšlenky v pořádku, pomáhá budovat ziskové vztahy a podstatně růst.

Trochu astrologie

Vynikající zlatý topaz - kámen je zdaleka univerzální, ale vhodný pro mnohé. Většinou se hodí takové znamení zvěrokruhu jako Beran, Blíženci a Lev. Pomáhá také lidem, kteří se narodili 8. nebo 16. den lunárního kalendáře. Existuje také názor, že topaz je darem pro ty, kteří se narodili v listopadu. Ale tady, s největší pravděpodobností, mluvíme o modrých odstínech kamene, ačkoli astrologové tvrdí, že barva na tom nezáleží. Kámen není striktně vhodný pro Střelce, který se narodil v prosinci, stejně jako Taurus a Ryby. V posledních dvou znameních bude zlatý minerál rozvíjet pocit hněvu a vzteku.

V obecně přijímaném formátu, to je věřil, že zlatý topaz je mužský kámen, který má silný yang začátek. Je ztělesněním Slunce, ale jeho patronovou planetou je Saturn.

Šperky a jejich vlastnosti

Topazes všech barev jsou považovány za zcela drahé kameny, ale ve srovnání s smaragdy, safíry a diamanty, jejich cena je o něco nižší, takže jsou široce dostupné. Je to však zlatý odstín minerálu, který je skutečnou raritou, protože se nachází pouze v několika koutech planety. Nejdražší poddruh žlutého topazu je ten, který je vykopán na východě Brazílie. Má mírně narůžovělý odstín. Topaz, vyráběný v Rusku a na Ukrajině, je poměrně levný, může si dovolit průměrného obyvatele země.

Překvapivě, tyto kameny, navzdory své jedinečnosti a originalitě, jsou dokonale kombinovány s jakýmkoliv designem a rámem. Se zlatem se doslova spojí, jen zářící ve světle Safitu. Na pozadí stříbra vypadají jako malé slunce, podmanivé a podmanivé svou krásou. Není to špatné v kombinaci s topazes jiných barev as kameny podobné textury.

arrow