Redakce Choice

Lehké dárky do-it-yourself: nejlepší nápady a způsoby

Anonim

Nákup dárku na další oslavu je vždy klíčovým úkolem. A ačkoliv obchody mohou nabídnout desítky možností dárků, výběr není často snadné. Blahopřejeme milovanému člověku k šťastnému novoročnímu, narozeninovému nebo svatebnímu dni, který dárce chce investovat do kusu své duše a tepla. Není to vždy možné s obchodem. Existuje však další cesta - lehké dary do-it-yourself, které může udělat i začátečník.

Jak si vybrat vhodný dárek

Aby byl dar opravdu příjemný a vhodný, stojí za to zvážit několik tipů.

 1. Příležitost Většinu ručně vyrobených výrobků lze přičítat univerzální, ale existují i ​​ty, které jsou vhodné pouze pro konkrétní oslavu. Tak, světlé vánoční doplňky pro dekorace bude mimo místo pro narozeniny nebo jiné dovolené. Totéž lze říci o brýle, osobně zdobené pro novomanžele.
 2. Vztah Stojí za to připomenout, že lehké dárky vlastníma rukama (jako např. Zakoupené dárky) by měly brát v úvahu vztah mezi dárcem a příjemcem. Pro kolegy, můžete si roztomilé cetky, elegantní a elegantní. Pro otce, bratra a další muže je lepší zvolit přísnější lakonické dárky. Při výrobě dárků pro matky, babičky, sestry a tety nelze opomenout žádný pevný rámec. Takové dary by měly být pěkné, teplé a upřímné.
 3. Koníčky Chcete-li pochopit, jaký druh dárku můžete udělat sami, měli byste se podívat na jeho koníčky a koníčky.

Top 15 nejúspěšnějších ručně vyrobených dárků

Odborníci na výběr dárků připravili seznam úspěšných dárků, které může každý udělat. Není nutné přesně dodržovat tato doporučení, tento seznam lze považovat za základ.

 1. Pohlednice jsou přizpůsobené (to je nejlepší způsob, jak udělat dárek mamince s vlastními rukama snadno a rychle).
 2. Ručně vyráběné mýdlo.
 3. Svíčky (včetně aromatických).
 4. Svícny
 5. Foto rámečky.
 6. Kytice sladkostí.
 7. Složení sladkostí.
 8. Vnitřní hračky.
 9. Taška s potiskem.
 10. Novoroční (vánoční) věnec.
 11. Vánoční hračky na vánoční stromeček.
 12. Obrázky v umění smyčcového umění.
 13. Fotoalbum ručně.
 14. Dort z pampers.
 15. Objemová písmena a čísla.

Některé z výše uvedených myšlenek vyžadují podrobnější studii.

Ručně vyráběné karty

Výroba autorských karet se nazývá cardmaking. Výhodou takového dárku je jeho všestrannost - v závislosti na výkresech a teplých přáních uvnitř, takový výrobek může být prezentován na jakékoli oslavě kterékoli osobě. Kromě toho si každý může udělat tento lehký dárek k narozeninám vlastníma rukama.

Při výrobě karet existuje několik směrů, které se liší v použitých materiálech a způsobu výroby:

 • scrapbooking;
 • decoupage (při registraci použijte speciální ubrousky a karty);
 • kresba;
 • Vyšívací stuhy, kříže nebo korálky;
 • quilling (přenos papíru);
 • origami;
 • aplikace;
 • Kazanshi

Dělat takovéto dary pro Den matek vlastními rukama je snadné a výsledek převyšuje všechna očekávání.

Takže k provedení bude potřeba:

 • oboustranná barevná lepenka;
 • papírové quillingové pásky požadované barvy (mohou být nahrazeny barevným papírem A4);
 • pravítko;
 • nůžky;
 • tužka;
 • PVA lepidlo;
 • několik kamínků.

V tomto případě se papír používá ve světle zelené, žluté a černé barvě. Žlutý papír řez na dlouhé pásky stejné šířky.

 1. Pomocí párátka se pásek zkroutí do těsné role a uvolní. Když jsou cívky spirály zcela volné, okraj pásu je upevněn bílým lepidlem. Pro vytvoření okvětního lístku musí být taková volná spirála stlačena prsty - v důsledku toho bude výrobek ve formě kapky, přičemž počet takových prvků by měl být roven počtu okvětních lístků.
 2. Pro výrobu listů můžete řezat pásky s menší šířkou. V tomto případě nesmí být volná spirála aplikována z jedné, ale ze dvou stran.
 3. Jádro květu je vyrobeno z černého papíru, zatímco role by měla zůstat těsná. K tomu, po otočení spirála není uvolněna, ale okamžitě upevnit tip lepidlem.
 4. Všechny prvky se smontují do kompozice a dvakrát se lepí na skládaný list. Jako dekor můžete přidat několik korálků a krystalů.

Dělat takový dar vlastníma rukama je rychlé a snadné a výsledek je opravdu úžasný.

Domácí mýdlo

Tvorba mýdla v posledních letech se rozšířila. Mistři dělají opravdová mistrovská díla v podobě dezertů, figurek lidí a zvířat.

Chystáte se nakupovat, můžete dojít k závěru, že domácí kosmetika je drahé potěšení, takže je perfektní jako dárek. Mezitím je snadné a jednoduché vyrobit takový dar vlastníma rukama, stačí si zakoupit potřebné materiály a nástroje:

 • základ pro mýdlo (100 g pro 1 kus);
 • barviva (speciální);
 • příchutě;
 • formy.

Ti, kteří se rozhodli, že se budou snažit sami o sebe, by měli zvolit nejjednodušší způsob výroby.

 1. Asi 100 g báze se odřízne a rozloží na 2 šálky. Pro získání kapalného stavu musí být základna zahřívána v mikrovlnné troubě. K tomu je nutné přístroj zapnout na 30 sekund při maximálním výkonu. Výsledkem by měla být hmota s konzistencí zakysané smetany.
 2. Do jedné sklenice by se mělo vložit 3 až 4 kapky barviva a jiné sklo jiné barvy. Hmota byla pečlivě míchána.
 3. Vybraná příchuť se přidává do jedné a další sklenice (je třeba zvolit parfém).
 4. Když je směs připravena, obsah obou sklenic se současně nalije do formy na mýdlo. Shuffle by nemělo být. Z výše uvedeného je hmota posypána alkoholem a ponechána po dobu 1-1, 5 hodiny.

Kytice sladkostí

Sladkosti a čokolády jsou výrobky, které většina lidí má rád, proto jsou děti a dospělí s tímto dárkem spokojeni. Nicméně, bez ohledu na to, jak chutné sladkosti, dar ve formě čokolády není nejoriginálnější rozhodnutí.

Nicméně, to stojí za to strávit hodinu svého času, a obvyklé sladkosti se promění v skutečné mistrovské dílo ručně vyrobené. Následující video vám řekne, jak udělat z dárků sladký dárek.

Tento originální výrobek můžete dát dětem na dovolenou. Pro dospělé bude tento dárek cestou pro Nový rok, narozeniny, 8. března, Den svatého Valentýna.

Je-li příjemcem muž, mohou být sladkosti a nápoje nahrazeny nealkoholickým pivem, hranolky, ořechy a dalším občerstvením. Takový kreativní přístup bude jistě oceněn a náklady na prezentaci budou zcela přijatelné.

Sladké kompozice

Když už mluvíme o kytice sladkostí, je nemožné ignorovat další směr tohoto tématu - složení sladkostí. Stejně jako v předchozí verzi budou náklady na prezentaci malé, ale dojmy budou jasné a dárek bude nezapomenutelný.

Jednou z možností je lehký dárek s lahví alkoholu (šampaňského nebo vína) a čokolády. To bude vyžadovat půl hodiny volného času a některé nástroje a materiály.

Taková kompozice bude potřebovat

 • láhev šampaňského (nebo vína);
 • fólie;
 • žluté půlkruhové sladkosti s plochou základnou;
 • žlutý vlnitý papír;
 • zelený papyrusový papír;
 • horká pistole.

Musíte jednat v následujícím pořadí.

 1. Žlutý papír vystřihne čtverce o rozměrech 6 x 6 cm podle počtu cukrovinek.
 2. Láhev je pevně zabalena ve fólii a zajištěna.
 3. Cukroví plochý kus nalepený na čtverec vlnitého papíru a pak na láhev.
 4. Začněte lepení cukroví na dno v kruhu a postupně se pohybujte nahoru. Candy by se měla pohodlně spojit. Rohy papírových čtverců by měly být mírně ohnuté nahoru.
 5. 8-10 dlouhých listů je vyříznuto ze zeleného papyrusového papíru, upevněno na hrdle láhve a svázané strohou nití.

V případě potřeby lze tuto techniku ​​použít k ozdobení láhve v jiné barvě (například v bílé barvě pro svatbu, v tmavě modré barvě pro výročí). V tomto případě se nevyžadují zelené listy.

Foto rámečky

Je-li úkolem vytvořit jednoduchý a krásný dárek vlastníma rukama, měli byste věnovat pozornost fotorámečkům. Takové roztomilé knick-kcky vám pomohou udržet v paměti vzpomínky na jasné dny života a vyzdobit interiér.

Nejjednodušší způsob je, aby se připravil hotový fotorámeček jako základ a ozdobil jej dle přání. K tomu můžete zvolit jednu z navrhovaných technik.

 1. V technice quilling. Ze složených proužků světlého papíru můžete vytvořit květinové nebo geometrické kompozice. Takový výrobek přinese každému interiéru nádech radosti.
 2. Decoupage S tímto přístupem se plocha rámu změní na vtipný komiks nebo stylový obraz.
 3. Tkanina Pokud příjemce dárku má zvláštní slabost pro styl retro, Provence nebo vinobraní, stojí za to šití rámu tkaniny, zatímco jako základ můžete použít tlustý karton.
 4. Dekor tlačítek. V tomto designu je zvláštní přitažlivost a teplo. Hotový rám s barevnými tlačítky. V tomto případě lze tlačítka v určitém pořadí nebo náhodně nalepit.
 5. Námořní design. Tato volba může být nazývána skutečně win-win, protože jemný design mušlí s bílými korálky stěží nenechá nikoho lhostejného.

Dekorativní polštáře

V seznamu lehkých dárků s vlastními rukama pro mámu nebo babičku - dekorativní pohovka polštář. V tomto případě můžete jít dvěma způsoby.

 1. Šijte neobvyklý povlak na polštář pro hotové pohovky. To bude vyžadovat novou představu o výzdobě, malý kus látky, krajky, knoflíky, flitry, stuhy a další materiály pro dekoraci.
 2. Šijte polštář od nuly. Výběrem této možnosti, nemůžete omezit představivost a ne čtverec, a figuroval produkt. Může to být zamyšlený mrak, líná tlustá kočka, moudrá sova a jakýkoli jiný charakter.

Dělat lehké dárky pro Nový rok to udělat sami

Nový rok - hlavní svátek zimy. V této době je obvyklé dávat dary, a čím neobvyklejší a magičtější jsou, tím lépe. Hand-made pomůže tento problém vyřešit nejlepším způsobem.

Brilantní vánoční hračky

Pro výrobu vánočních ozdob nemusí nutně mít speciální dovednosti, stačí ukázat co nejvíce představivosti. To pomůže v průhledných skleněných korálcích, které lze zakoupit v obchodě. Dále budete potřebovat:

 • PVA lepidlo;
 • malé jiskry (jakékoli barvy);
 • střapec.

Pomocí štětce na vánoční kouli se nanese lepidlo. To může být obrys určitého objektu nebo jen kudrlinky. Aniž by čekal, až lepidlo ztvrdne, jemně pokropte míček jiskrami.

Míč s fotkou

V seznamu lehkých novoročních dárků vlastníma rukama si člověk nemůže pojmenovat míč s fotkou. Výroba tohoto suvenýrového díla bude vyžadovat více než půl hodiny volného času a některých finančních nákladů. Mezitím, pro rodiče nebo babičky bude takový dar skutečně neocenitelný. K tomu je třeba připravit:

 • transparentní vánoční koule;
 • foto (jeho velikost by měla být o něco menší než velikost míče);
 • dekorativní sněhové vločky.

Míč je otevřen, v něm je umístěna svinutá fotografie a jemně narovnána. Když je fotografie připravena, ozdobný sníh se nalije čepelí a kulička je zablokována.

Obrázky v umění smyčcového umění

Je-li hrdinou této příležitosti milovník roztomilých interiérových dekorací, nebo naopak znalec individuálního stylu a extravagance, můžete představit obraz zhotovený technikou smyčcového umění (ze slova řetězec - lano).

Chcete-li, aby tento lehký dárek byl ve vašich vlastních rukou, budete potřebovat:

 • dřevěné desky na velikost obrázku;
 • papír na kreslení;
 • malé nehty;
 • kladivo;
 • vícebarevné vlákno.

Na papír položte potřebný výkres a upevněte ho na dřevěnou desku. Po tom, s kladivem, hřebíky jsou zatlučeny po obvodu vzoru. Rozteč je 2-2, 5 cm.

Dalším krokem je práce s vláknem. Jeden konec je upevněn na nehtu. Následně se niti mezi nehty propletou, takže nezůstane volný prostor. Závěrem lze říci, že závit je upevněn na každém hřebíku. V této technice, můžete bezpečně používat ne jednu barvu nití, ale několik, hlavní věc je, že jsou v souladu s ostatními.

Svícny

Pro romantický charakter jako jednoduchý dárek pro Nový rok, můžete si udělat krásný stylový svícen s vlastními rukama.

To bude vyžadovat:

 • malá skleněná váza;
 • směs tak, aby sklovina získala matný efekt;
 • nálepka na sklo;
 • svíčku.

Vázu důkladně omyjte a osušte. Na skle nesmí být žádné nečistoty ani prach. Pomocí štětce naneste na sklo rohož s tlustou vrstvou. Tato fáze práce se nejlépe provádí pomocí gumových rukavic, aby se zabránilo kontaktu s pokožkou.

V tomto stavu by měl přípravek zůstat 15-20 minut. Po této době se zbytky opláchnou tekoucí vodou a nechají se uschnout. Na suchý povrch nalepte vybranou nálepku a umístěte svíčku do vázy. Hotový výrobek lze použít samostatně nebo být připraven na dar příbuzným a přátelům.

arrow