Redakce Choice

Vybavené šaty: výběrová pravidla

Anonim

Téměř všechny ženy mají tendenci věnovat zvláštní pozornost jejich vzhledu a oblečení. Co se týče šatů, ať už si žena vybere jakýkoli styl, snaží se vypadat módní a neposkvrněné a často ženské.

Šaty patří do kategorie nejvíce ženského oblečení. Zvláště pokud jsou tyto šaty štíhlé. Tento styl dělá křehčí ženu s jakýmkoliv typem těla. Hlavní věc je vybrat si správně a správně ji kombinovat s jinými věcmi a doplňky.

Podívejte se do historie

Dokonce i v dávných dobách byly dámské šaty důrazem na pas. To je patrné v řeckých šatech. Byly vytvořeny spojením dvou pláten na ramenou s kolíky a byly svázány pásem na úrovni pasu. Starověcí Řekové tedy už měli oblečené šaty.

Je pozoruhodné, že po dlouhou dobu to byl univerzální prvek oblečení: nosili ho jak ženy, tak muži. Pouze v 15. století jde tento oděv výhradně do šatníku.

Současné trendy

V současné době zdobené šaty zdůrazňují ženskost a kouzlo svého majitele. Tento druh oblečení může vytvořit jako přísný obraz pro práci a osvobozen pro párty, oslavy nebo neformální setkání. Móda neprošla ani každodenními věcmi: existují také štíhlé siluety.

Návrháři identifikují několik možností pro styly s důrazem na pas:

  • Plášť šaty s vybavenou siluetu. V pasu mohou být četné záhyby, které jsou schopny úspěšně zakrýt nedostatky obrázku.
  • Sousední top s plnou sukní. Tyto šaty jsou určeny pro mladé dívky, které dávají přednost retro stylu.
  • Šaty s asymetrickým živůtkem, vyrobené v empírovém stylu. Často mají tyto možnosti nahuštěný pas a skvěle prodlužují siluetu.
  • Krátké letní šaty z lehkého materiálu (například hedvábí, bavlna, prádlo, atd.). To je skvělá volba pro horké dny v letní sezóně.

Nyní populární je také styl šaty s nízkým pasem. Je vhodný pro ty, kteří se snaží skrýt vady těla a chtějí se cítit v pohodě v oblečení.

Jak si vybrat?

Aby se oblečení na obrázku hodilo příznivě, je třeba při nákupu zohlednit některá doporučení. Takže ženy s typem těla „přesýpací hodiny“ mohou tento styl bezpečně nosit, protože zdůrazní úzký pas a skryje svěží boky.

Pokud dámy mají úzká ramena a boky jsou široké, pak šaty s rouškou v horní části a malé ramenní vycpávky je vhodnější.

U velmi tenkých dívek bez výrazného pasu se stylistům doporučuje, aby si vybrali šaty s nadýchanou sukní, stejně jako modely vyrobené v řeckém stylu s tenkým páskem.

Doporučuje se nosit pološaty pro dívky, jejichž postava se podobá obdélníku (boky a ramena stejné šířky a téměř žádný pas). S pomocí těchto oděvů můžete vizuálně změnit siluetu na proporčnější.

V každém případě, když si vyberete, stojí za to věnovat pozornost šatům, které nejen pomáhají vytvářet krásný obraz, ale také pohodlně sedí na obrázku.

Co kombinovat?

Pokud volba padla na šaty s rukávem, pak si můžete vyzvednout krásný pás. V závislosti na řezu a vlastnostech karoserie může mít pás různé šířky. Zejména široký pás tmavých barev vizuálně snižuje pas ve velikosti.

Pokud si vyberete šaty v obchodním stylu a je navržen pro práci v kanceláři, pak je tenký, diskrétní barevný popruh, který odpovídá celkovému obrazu, ideální. Módním trendem jsou tenké korbely, které lze oboustranně obalit kolem pasu. Pletenina je dobře kombinovaná s tkaninovým pásem nebo tkaným.

Dlouhé šaty pro speciální příležitosti také vypadají skvěle s pásy. Ale v tomto případě, kromě pásu, stojí za to přidat elegantní spojku k obrazu, vynikající šperky a boty na podpatku.

Stojí za zmínku, že módní odborníci dnes doporučují nedodržovat staré pravidlo, podle kterého bylo nutné vybrat pás, boty a dámskou tašku stejné barvy. Taška nyní může fungovat jako samostatný prvek od oděvu a pás a boty mohou být vyrobeny v různých barvách. Je důležité, aby všechny prvky byly navrženy ve stejném stylu.

arrow