Redakce Choice

Freak - kdo to je: klika nebo individualita?

Anonim

Překvapuje nás, když se po ulici oblékne osoba nebo skupina lidí, oblečená spíše podivně. Podivné pro ostatní, kteří si vybírají oblečení skromné, ne fantastické, pohodlné v každodenním životě. Většina z nás odsuzuje tyto mladé dívky a mladé muže oblečené v kyselém oblečení.

Odkud tento proud pochází?

"Freaks" - házet za nimi ty, kteří kdysi znali význam tohoto slova. Zní to jako vyčerpávající. Ale uvidíme, šílenci - kdo je v naší společnosti? Historie tohoto hnutí sahá až do sedmdesátých let minulého století. V těch letech se na ulicích Západu začaly objevovat nepochopitelné lidi: roztrhané džíny a zářivě hrubá trička byla jejich oděvy, piercingy na tvářích a ne jen Iroquois nebo strašlivé kadeře na hlavách. Společnost byla zděšena: konec světa se blížil.

Odkud pochází pojem šílenec? Kdo je toto: nevinný madcap nebo člověk, od kterého se očekává zlo? Překlad z angličtiny, blázen je výstřední. Toto slovo bylo dříve nazýváno lidmi se zjevným postižením, šílenci: ženou s plnovousem nebo siamskými dvojčaty. Vystupovali v cirkusu a bavili veřejnost.

Co chtějí říct svým druhem šílenců?

Moderní pojetí se poněkud změnilo. Oblečený blázen je ten, kdo to je, ne-li člověk, který chce vyjádřit svou individualitu nemyslitelným způsobem. Svým jasným vzhledem se snaží uniknout ze šedé hmoty a ukázat světu „já“. Ne všichni lidé mohou zpívat, tančit, kreslit obrázky. Poměrně jednoduchou a efektivní možností je vyjádřit svůj vnitřní svět pomocí dostupných prostředků (oblečení, make-up, doplňky). To je trochu šokující.

Mimochodem, tímto způsobem se prohlásilo mnoho západních a ruských hvězd. Připomeňme si například slavnou Lady Gaga nebo skandální Beth Ditto. Jsou to také šílenci - dívky, kterým se podařilo zviditelnit pozornost veřejnosti svým vzhledem a originálním protikladem. Je třeba vzít v úvahu, že jejich odvaha před masovou pozorností, odsouzení a stereotypy je nutí respektovat jejich způsob sebevyjádření. Freaks jsou výrazní a mohou se stát průkopníky svého vlastního stylu. Legendární Anna Piagio, stylistka a světově proslulá žena, nám tuto slušnou a dokonce půvabnou ukázku ukázala.

Útěk z shonu

Chcete-li se seznámit s jejich subkulturou a dostat se z reality, obejít alkohol a drogy, můžete jít na bláznivou show, kde kromě zábavy a mimořádné hudby budete pozváni k účasti v podivné soutěži, abyste si vybrali nejvšednějšího hosta strany. Pokud chcete zapomenout na všechny zármutky rušného světa, tančit spolu s jinými kliky v mýdlových bublinách a sledovat neuvěřitelnou papírovou show.

Není to tak špatné!

Tak freak - kdo je to pro nás? Vznešený člověk, který se neusiluje na úkor druhých, se snaží být v centru pozornosti, je prostě veselý originál. Tento trend by se neměl bát, tato subkultura. Není to tak bezpečnější dívat se na společnost zdobených panáčků, než slyšet zprávu, že se nějaký teenager snaží obrátit svou pozornost k záběrům neozbrojených lidí?

arrow