Redakce Choice

Proč na těle nosit stříbro a zlato?

Anonim

Zlato a stříbro jsou pro většinu z nás známé pouze jako drahé kovy používané jako šperky. Platina, rhodium, osmium, ruthenium a palladium také patří do skupiny vzácných kovů. Tyto kovy jsou považovány za ušlechtilé, protože mají tvrdost, žáruvzdornost, vysokou odolnost vůči destrukci při působení většiny chemických prvků, nekorodují, časem neztratí své vlastnosti. Některé z nich se v přírodě vyskytují jen zřídka, jejich těžba je pro průmyslové použití příliš drahá.

Stříbro a zlato se používají ve špercích této skupiny. Jejich použití při výrobě šperků vzhledem k tomu, že mají krásnou brilanci, barvu, plasticitu během zpracování. Rozdíl ve vlastnostech těchto kovů a jejich dopadu na lidské tělo vysvětluje, proč se stříbro a zlato nemohou nosit společně.

Co je to stříbro?

Stříbro je ušlechtilý kov krásné třpytivé barvy zvané stříbro. Tvárnost, plasticita a relativní levnost ve srovnání se zlatem v průběhu mnoha století lidské historie z něj učinily nejoblíbenější materiál pro výrobu šperků. To je věřil, že jméno země Argentina pochází z latinského slova argentum, a to díky italské Cabot, který hledal zemi v této oblasti, kde je spousta pokladů.

V minulém století, zlato lisované stříbro v šperky, zlaté šperky se stal prestižní, protože jeho produkty nejsou k dispozici pro každého. Stříbro se však nevzdává své pozice a miliony žen z ní stále nosí šperky. Mnozí z nich mají výrobky z ušlechtilých kovů, ale ne každý jasně chápe, proč stříbro a zlato nelze nosit společně.

Historie stříbra má asi 6 tisíc let. Dekorace z ní se nalézají během vykopávek dob egyptských faraonů. Unikátní vlastnosti tohoto kovu jsou známy již od starověku:

 • Nekorozivní.
 • Neorezuje, nekolabuje ani s kyselinami, na rozdíl od zlata, které může být rozpuštěno v aqua regii.
 • Má antibakteriální vlastnosti, zabíjí 650 druhů bakterií. Tato vlastnost se používá pro dezinfekci vody.
 • Při plasticitě zpracování je nižší než u zlata, proto je široce používán ve špercích.

Co je zlato?

Zlato je viskózní kov, dobře odpouštějící, s velkou hmotností. Všechny tyto vlastnosti z něj činí vynikající materiál pro klenotnictví. Pro potřeby průmyslu, kde bylo zlato dříve používáno, se dnes často používají jiné slitiny nebo kovy, které mají větší chemickou odolnost.

V technicky vyspělých zemích (Japonsko, USA, Německo) se zlato používá ve vývoji špičkových technologií v elektronice, elektrotechnice a kosmickém průmyslu. Jiná skupina států zahrnuje země kde většina zlata těžila, a někdy všichni to jde k potřebám výroby šperku. V Rusku spotřebovává šperky 45% veškerého těženého zlata a 60% pro technickou výrobu.

Bod tání čistého zlata je 1063, 4 stupně, což je velmi malá teplota pro ušlechtilý kov. Kov ve velmi malých množstvích je přítomen všude: ve vodě, v půdě, v písku. Unikátní vlastností zlata je jeho odolnost vůči korozi a nedostatek interakce s agresivními látkami. Tyto vlastnosti z něj činí téměř věčný materiál.

Užitečné vlastnosti stříbra pro člověka

 • Podle nejnovějšího výzkumu vědci mohou zvýšit hladiny hemoglobinu, posílit nervový systém, pomáhá s bolestí hlavy a migrény, snižuje tlak.
 • Lidé používají antibakteriální vlastnosti tohoto kovu v medicíně. Egypťané aplikovali na rány tenkou vrstvu stříbra, aby zabránili hnisání. Ve Švýcarsku byly zuby ošetřeny stříbrnými mincemi. Antibakteriální vlastnosti pomáhají čistit vzduch. V Japonsku se stříbro používá v klimatizačních zařízeních čistících vzduch.
 • Stříbro jodid je používán v rozptýlení mraků.
 • Používá se v potravinářském průmyslu jako přísada E174.

Výhody zlata pro lidské tělo

 • Snižuje zánětlivé procesy.
 • Zvyšuje metabolické procesy.
 • Snižuje alergické projevy.
 • Zlepšuje a šetří paměť.
 • Přispívá ke zvýšení odolnosti a odolnosti těla.
 • Příznivý vliv na nervový systém.

Proč nosit zlato a stříbro společně?

Důvody byly jasné ve starověku. Nevědět přesně vlastnosti kovů a mít žádnou představu o jejich energii, lidé od starověku založený na jejich vlastní zkušenosti dělali úsudky o slučitelnosti zlata a stříbra. Tím, že obdařili výrobky z různých kovů užitečnými vlastnostmi, mnozí byli přesvědčeni, že jejich kombinace má negativní vliv na zdraví. Zlato je energeticky silný kov, který urychluje procesy v těle, zatímco stříbro působí uklidňující a čistící. Proto dávní lidé věděli, proč je nemožné nosit stříbro a zlato na těle. Kolize dvou různých energetických polí negativně ovlivňuje tělo.

Návrháři a módní návrháři také nemají rádi kombinaci šperků ze dvou kovů. Aniž by si uvědomili energetickou teorii, když se ptali, zda se stříbro a zlato mohou nosit společně kolem krku, odpovídají negativně a hovoří o nekompatibilitě barev a špatném vkusu.

Ti, kteří nevěří ve slučitelnost energetických polí, se musí řídit vlastní chutí, bez ohledu na názory a přání ostatních. Mají právo kombinovat stříbrné a zlaté šperky v souladu s jejich chutí. Dokonce i designéři někdy vyrábějí šperky ze dvou kovů, když jeden kov plynule přechází do druhého. Takové šperky ženy nosí s radostí.

Vintage víry o stříbro

Když se ho zeptali, proč bychom neměli mít stříbro a zlato dohromady, znamení a přesvědčení říkají, že stříbro patří Měsíci. Dodržuje toto nebeské tělo a vlastní jeho vlastnosti. Stříbro ztělesňuje prvek Měsíce, má chlad, klid.

Staré pověry o zlatě

Pro staré lidi byla žlutá ztělesněním světla, tepla, radosti. Zlato označuje prvek Slunce. Prvky měsíce a prvky Slunce jsou neslučitelné. Pokud se je pokusíte zkombinovat, je konflikt nevyhnutelný. Proto nemůžete nosit stříbro a zlato dohromady.

arrow