Redakce Choice

Originální kožené opasky. Kožený opasek

Anonim

Ve skříni téměř všech mužů je opasek z pravé kůže. To není jen velmi užitečné příslušenství, ale také stylové. Prokazuje ostatní společenské postavení a vynikající chuť svého majitele.

Historie pásů

Pásky byly vynalezeny dávno, asi před dvěma stoletími. Nejdříve je nosili barbaři a kočovní národy. Pravda, v té době vypadali úplně jinak. Jednalo se většinou o obyčejná lana nebo jiné materiály, které se lidé snažili udělat sami.

Pásy přišly na naše území během křížových výprav. Zpočátku to byli široké a dlouhé hedvábné bandáže, které nosili většinou šlechtici. Rolníci používali kus konopí a lýka. Postupem času se začali vyrábět opasky z pravé kůže. Přišli k takovému rozhodnutí, protože nebylo příliš vhodné podporovat kalhoty s hedvábnými objemnými podvazky. Od té doby je kůže pro pásy nejlepším materiálem pro výrobu těchto doplňků.

Výhody pásu

Jsou následující:

 • dlouhá životnost;
 • vynikající kvalita;
 • pánské opasky z pravé kůže po mnoho let zachovávají svůj vzhled;
 • kůže je vždy v módě;
 • výrobky se pohodlně nosí.

Péče o výrobky

Kůže je odolný materiál. Stojí však za zmínku, že kůže na opasky vyžaduje pečlivé zacházení. Proto potřebuje zajistit náležitou péči. Zpravidla se takové produkty kupují po dlouhou dobu.

Díky častým ponožkám se kožený opasek nezhoršuje, doporučuje se držet ho v kruhu. Tento atribut je nutné velmi pečlivě čistit a netřít příliš silně, jinak hrozí nebezpečí poškrábání.

Typy pásů

Existuje několik druhů tohoto atributu:

 • Pás pro sport. Takové příslušenství by se nemělo nosit pod kostýmem. Sportovní pásy jsou vyráběny převážně z gumy nebo pryže. Nejlepší ze všeho je, že vypadá jako džíny a tričko.
 • Kožený opasek. Je vyrobena z pravé kůže. Stojí za to zvážit, že pokud je výrobek příliš natažený, má nízkou kvalitu a může se velmi brzy zhoršit. Pánský kožený opasek by se měl natahovat docela dost, asi na dva centimetry, takže je pohodlný na nošení.
 • Neformální pás. Tento vzhled lze nosit pod džíny. Lze použít libovolné materiály. Například kůže, náhražka, pryž.

Jak si vybrat skutečnou kůži

Tato kůže není těžké odlišit od falešné. Hrany příslušenství z umělých materiálů jsou ohnuté a úhledně zpracovány, takže není možné vidět řez. Tento kožený opasek není lemován, je jednoduše řezaný. Můžete také nastavit oheň na okraj výrobku. Nebude hořet. Ne všichni prodejci však umožní zasáhnout zapalovač cigaret v blízkosti zboží.

Výběr pásu

Zde je několik tipů:

 1. Pás můžete vyzvednout za přítomnosti kovových vložek, protože tento design vypadá dobře.
 2. Pro vážné události se nedoporučuje proutí. V tomto případě klasický oblek.
 3. Pásy, ve kterých jsou kožené vložky, nepatří do klasiky.
 4. Pás by měl být bez různých log a jasných jmen, protože to kazí oblek.
 5. Za prvé, kožený pásek by měl být široký až pět centimetrů, protože mladší generace obecně používá úzké.
 6. Vyberte si příslušenství pro boty, ale ne pro oblek.
 7. Než si koupíte pás, měli byste jej zkontrolovat, zda neobsahuje závady.

Jaký kožený opasek se používá

Výrobci pásů vybírají kůži zcela jiných zvířat. To může být kůže obyčejného prasete. Je to levné, ale zároveň hrubé. Je pravda, že to neslouží dlouho. Mnozí používají takový materiál pouze pro vnitřní část pásu.

Vynikající možností jsou telata. Je vyrobena z telecí kůže. Tato kůže je měkká a spíše elastická. Materiál získaný z tohoto zvířete se nazývá semi-kůže. Takový materiál bude stát o něco více.

Je možné poznamenat, další populární možnost - ovčí kůže. Jeho kvalita je vynikající, ale cena je vysoká. Ale nejdražší je považován za jelenici. Jedná se o velmi prestižní materiál, který o sobě získal spoustu pozitivních ohlasů. Kůže je příjemná na dotek a nezhoršuje se. Cena je asi 30 rublů za čtvercový decimetr. Je to opravdu drahé, ale příslušenství se nosí velmi dlouho.

Nezapomeňte na kůži koně a krokodýla, ale takový materiál používejte jen zřídka. Kůň není příliš kvalitní, a proto není příliš populární. Krokodýlí kůže je příliš drahá, ale praktická, černá, zelená nebo modrá.

Velké procento lidí věří, že pás je nutný pouze pro podporu kalhot a nic víc. Nicméně, toto je část stylu, a v naší době nosit krásný pás je módní.

Samozřejmě není nutné kupovat drahé příslušenství, ale stále musíte sledovat kvalitu materiálu. Příliš levný pás rychle praskne a nebude vhodný pro každodenní použití. Proto je lepší nekupovat náhradu kůže.

Pás si zaslouží pozornost mnoha mužů a nejvíce pečlivě odkazuje na jeho volbu.

Dnes, v obchodech a na internetu velmi velký výběr těchto doplňků. Všechny výrobky mají různé materiály, barvy a přezky. Proto není těžké vybrat si, co se vám líbí.

arrow