Redakce Choice

Žluté kameny. Drahokamy a polodrahokamy

Anonim

Slunce, teplo, mír a dobro jsou prvními asociacemi, které mnozí z nás zažívají, při pohledu na jedinečně krásné žluté kameny.

I ve starověké Číně byla žlutá barva považována za ztělesnění samotné Země, a proto ji měl nosit pouze císař a příslušníci vládnoucí dynastie. Mongols tento odstín symbolizoval jednu z odrůd buddhismu a byl také považován za předzvěta radosti, lásky a šťastných událostí. V tureckých pohádkách „kameny slunce“, podle legendy, pohltily lidský zármutek a naplněné jím, praskly.

Kouzelná žlutá

Jedna ze sedmi hlavních čaker - Manipura - je přímo spojena se solárním plexem a má žlutou barvu. Je zodpovědný za distribuci vitální energie v celém těle, je to dobrovolné centrum a pomáhá tělu realizovat energetickou sebeorganizaci. Žlutá barva absorbovaná hlavní čakrou stimuluje proces poznání, ovlivňuje intelektuální schopnosti člověka, čímž označuje odchod z hmotného světa.

Žlutý odstín je schopen probudit žízeň po akci a nabít nás optimismem. Má-li člověk pocit, že jeho život vyžaduje kardinální změny, ale nemůže se rozhodnout v žádném případě a sbírat všechny své síly do pěsti, potřebuje vyzvednout kameny žluté barvy: vzácné nebo polořadovky. Abychom neudělali chybu při výběru, povíme vám podrobněji, jaké jsou rozdíly mezi kameny žlutých odstínů, a také zvýrazněte nejjasnější vzorky.

Rysy drahých a polořadovka-drahé kameny

Neexistují jasné rozdíly mezi přírodními minerály. Hlavním kritériem, které určuje hodnotu drahokamů nebo polodrahokamů, je jejich vzácnost a dokonalý vzhled. Nejcennější minerály mají po celou dobu bohatou čistou barvu a jedinečný původ. Následně byla vytvořena stupnice rozdělující kameny na drahokamy a polodrahokamy.

Přímo vzácné žluté kameny v přírodě se nevyskytují velmi často. Nejjasnější představitelé této skupiny jsou nepřekonatelný safír a tajemný topaz. Semiprecious kameny žlutého odstínu, naopak, jsou rozšířené v mnoha koutech zeměkoule. Patří mezi ně kočičí a tygří oko, jasper, karneol, ale zvláštní pozornost si zaslouží hezký jantar.

Amber - skutečný "dar slunce"

Už dlouho není tajemstvím skutečnosti, že téměř všechny hlavní zásoby jantaru se nacházejí na pobřeží Baltského moře a v Rusku. Podle výzkumu vědců, před více než 40 miliony lety nebyly v těchto částech moře, ale obrovské lesy rostly. Na jehličnatých stromech se dlouhodobě vyskytovaly nepřetržité procesy vytvrzování pryskyřice, a proto se z nich stal žlutý polodrahokam.

O zázračných vlastnostech jantaru není známo, že je slyší. Tento kámen slunce od starověku sloužil jako ozdoba, stejně jako hlídané a utěšoval své majitele. Yaroslav Moudrý stále držel surový kámen na solárním plexu a legendární léčitel Východu, Ibn Sina, si byl jistý, že jantar má mocnou léčivou sílu. Jantarové náhrdelníky nosily kojící ženy, protože hovořily o schopnosti kamene uklidnit děti. I v moderním světě jsou tyto žluté kameny často drženy u lůžka, čímž přitahují tichý spánek, stejně jako u lůžka novorozence, chránící dítě před zlým okem.

Léčení a magické vlastnosti jantaru

Amberety amber byly vždy používány jako silná obrana proti problémům a úzkosti. Osoba, která měla takovou výzdobu, se stala energickou a optimističtější. Mnozí stále věří, že žlutý kámen, jehož jméno je přímo spojeno se světelnými paprsky slunce, ostří intuici a pomáhá najít naději a vyjít „ke světlu“.

Složení jantaru zahrnuje mnoho významných stopových prvků, ale hlavní z nich je jód. Tato funkce umožňuje kámen pomoci v boji proti chorobám štítné žlázy. Také jantar zaplňuje tělo zinkem, vápníkem, hořčíkem a železem.

Topaz - kámen ohnivých vášní

Původ jména topazu je pro vědce stále záhadou. Podle jedné verze slovo „tapas“ hinduisté definovali požární prvek. A kámen je opravdu tak fascinující, že se na něj můžete dívat jako na oheň.

Ve starověkém Řecku, moudří muži věřili ve schopnost topaz učinit člověka odolným, silným a rozhodným. V Egyptě, žlutý drahokam byl považován za symbol nejvyššího boha slunce (Ra), který je proč topaz šperky měly velkou hodnotu.

Topaz je ideální pro vytváření amuletů. Je schopen chránit energii člověka, uvolnit kreativitu a talent. Kámen aktivuje duševní procesy, pomáhá jasně vyjádřit myšlenky a najít cestu ven z nesnází. Patronizovali kreativní lidi, politiky, historiky a vědce.

Léčivá síla topazu

Zvláštní pozornost si zaslouží rozmanitost lékařských vlastností "ohnivého" minerálu. Žlutý topaz má příznivý vliv na lidský nervový systém, výrazně zlepšuje fungování žaludku, střeva, je zodpovědný za většinu složek krve, urychluje metabolické procesy a pomáhá při čištění těla. Odborníci radí pro to snížit kámen do vařené vody, nechte ho vařit a používat po dobu 2 týdnů.

Žlutý topazes také významně ovlivňuje dýchací systém. Používají se přímo k léčbě onemocnění krku a astmatu. U takových nemocí je nutné nosit na hrudi přívěsky nebo korálky.

Kámen se hojí po silném nervovém zhroucení, dokonale zbavuje stresu, úzkosti a přináší myšlenky do harmonie. Žlutý topaz zlepšuje výkon, takže pro lidi, kteří žijí v rytmu velkoměsta, se může stát nejoblíbenějším talismanem.

Fascinující brilanci safíru

Žlutý kámen, jehož jméno v jednom z jazyků znamená „paraparaja“, je skutečný safír. Tuhý minerál je druh korundu a je velmi vzácný. Proto jsou žluté safíry považovány za unikátní a drahé přírodní minerály.

Australský Queensland je největším dodavatelem safírů. Nicméně, dříve Východ byl považován za hlavní ložisko kamenů, a oni byli voláni omylem “Eastern Topazes”.

Zafíry jsou tvořeny ze sedimentárních hornin nasycených hliníkem. Nejčastěji můžete najít oválné krystaly, protože tato forma pomáhá dokonale udržet hmotnost minerálu v procesu jeho řezání. Také z rukou klenotníků nechte kameny ve tvaru osmiúhelníku, kruhu a čtverce.

Náklady na kvalitní žlutý safír závisí na bohatství jeho barevné palety a čistoty. Kámen hluboce žlutého odstínu je oceněn mnohem vyšší.

Ochranné prvky z safíru

Žlutý safírový kámen posiluje víru v sebe, dává člověku odvahu a pozitivní emoce. Je schopen dát svému majiteli stav neomezeného míru. Tento minerál se doporučuje aplikovat během meditace a jiných východních praktik.

Žlutý drahokam stabilizuje metabolické procesy a posiluje kardiovaskulární systém. Sapphire také léčí oční onemocnění. Tento rys safíru byl popsán v jeho pojednáních filozofem a učencem středověku, Albert velký. Perský léčitel Avicenna doporučil použít kámen, aby překonal stav melancholie.

Žluté kameny a znamení zvěrokruhu

Lidé, kteří se narodili pod znamení Berana, Leva a Střelce, drahocenných a polodrahokamů ze žlutého odstínu přinesou největší prospěch. Vyhladí všechny negativní vlastnosti, s nimiž prvky ohně odměnily: inkontinenci, drsnost, hrubost a nezávadnost.

Topaz, jantar a žlutý safírový kámen dávají moudrost, opatrnost a mír. Minerály pro ženy budou doprovázeny osobním štěstím a také vztahy s dětmi. Muži ohnivé zodiakální skupiny - v záležitostech kariéry a harmonické existence v pracovním týmu. Teenageři kameny žlutých odstínů dodají pocit důvěry ve své schopnosti, pomohou řešit problémy se studiem. Novorozenci chrání během spánku.

S příchodem těchto léčivých talismanů se tedy život jistě změní k lepšímu a všechny protivenství a zármutky se budou obcházet.

arrow