Redakce Choice

Proč prsteny dělají naše prsty zelené a jak se tomu vyhnout

Anonim

Určitě jste si všimli, že v místě, kde je prstenec v kontaktu s prstem, se kůže někdy změní na zelenou. Mnoho lidí spojuje tento jev s poškozením nebo špatnou kvalitou šperků. Vysvětlení tohoto jevu však může být mnohem snazší.

Proč jsou prsty zelené?

Na vině je kov ve vašem kruhu. Existují dvě možnosti: buď je to chemická reakce mezi kyselinami obsaženými v kůži a v kruhu, nebo kruh reaguje s kosmetikou aplikovanou na ruce. Může to být například krém nebo lotion.

Ne všechny kroužky jsou schopny zabarvit kůži. Měděné ornamenty nebo ze slitiny s jejím obsahem to dělají nejintenzivněji. Zelený plak není sám o sobě škodlivý, ale někteří lidé pociťují svědění nebo citlivost v místě jeho vzniku, takže se tomuto efektu chtějí vyhnout.

Stejně tak působí na kůži a stříbro. Často se jedná o kategorii rozpočtových produktů vyrobených ze stříbra. Stříbro samo o sobě mizí a deska na prstech může být tmavá.

Citlivá kůže reaguje také na slitiny obsahující nikl. Někdy může být taková reakce velmi bolestivá, takže než si koupíte šperky, musíte určitě určit, které kovy jsou ve slitině.

Jak se vyhnout vzhledu zeleného prstence kolem prstu

Nejjednodušší způsob není koupit levné šperky. Platina méně často jiné kovy způsobuje ztmavnutí kůže. Pokud není možné koupit drahé kvalitní příslušenství, můžete se rozhodnout pro nerezovou ocel - takové dekorace nenatírají kůži zeleně.

Druhým tipem je vyhnout se kontaktu s pečovatelskými kroužky. To znamená, že předtím, než si dáte na ruce krém nebo krém, odstraňte šperky. Také střílet, když budete plavat v moři, protože slaná voda zvyšuje reakci.

Třetím způsobem je aplikovat speciální kroužek na kroužky, které se stanou jakousi bariérou mezi kovem a kůží. Toto pokrytí je třeba pravidelně aktualizovat.

arrow