Redakce Choice

Linda Evangelista (Linda Evangelista) - životopis, rodina. Parametry top modelu

Anonim

Jednoho dne slavná dívka řekla, že se ani nedostane z postele za méně než 10 tisíc dolarů. Autorem tohoto prohlášení je světově proslulý model Linda Evangelista. Je třeba poznamenat, že konstruktéři byli připraveni rozdělit se o větší částku, jen aby se dostali na svou show alespoň jako host.

Dětství

V kanadské provincii Ontario, ve městě San Catarina, se narodila Linda Evangelista. Životopis dívky začíná 10. května 1965. Její rodiče byli přistěhovalci z Itálie. Otec a dva starší bratři pracovali v místní továrně. Všichni členové rodiny přísně poslouchali katolické kánony a každý den, co se stalo, se shromáždili u jídelního stolu.

Touha stát se modelkou v dětství. S radostí hrála pro časopisy v místních obchodech. Když jí bylo dvanáct, její rodiče Lindu vzali do modelové školy. O tři roky později se účastní kanadské soutěže "Mladá slečna Niagara." I když Linda Evangelista nepatří mezi vítěze, její krása nezůstane bez povšimnutí. Na konci akce se k dívce přiblížil skaut z agentury Elite a podal vizitku a řekl mu, aby mu zavolal, aby projednal podrobnosti smlouvy.

Osudové volání

Nicméně rodiče necítili touhu její dcery stát se modelem v tak mladém věku. Osudové volání bylo učiněno až poté, co dívka dokončila školu. Linda jde do New Yorku a neprodleně podepisuje smlouvu se slavnou agenturou. Po této akci se musela přestěhovat do Paříže. V evropských zemích bohužel nebylo možné rychle se rozvinout. Linda Evangelista, která skryla svou pýchu až do lepších časů, se účastní všech navrhovaných fotografických sezení. Souběžně posílá své fotografie slavným fotografům v naději na štěstí. A brzy se pták štěstí dostane do rukou dívky.

Zářící na pódiích

V roce 1987 Linda obdržela návrh na práci se známým fotografem Peterem Lindbergem. Tuto osobu lze určitě nazvat objevitelem evangelistů talentu. Po chvíli je Linda již v plném proudu a představuje pro další známé fotografy. Její tvář zdobí obal světoznámého časopisu Vogue.

Postupně se Linda Evangelista stává jedním z nejvyhledávanějších modelů na světě. Je pozvána k natáčení pro lesklé časopisy všech kategorií. Slavné módní domy všemi prostředky chtějí dostat dívku na jejich vystoupení. Linda svítí na molu v Miláně, Paříži, New Yorku a dalších městech a prezentuje sbírky Calvin Klein, Chanel, ChristianDior, Gianni Versace, Dolce & Gabbana, RalphLauren, Chloé, Valentino. Jednou z nejdelších smluv Lindy byla spolupráce se značkou Kenar.

Ošklivá strana modelového obchodu

Každý, kdo ví, že pro dosažení cíle je někdy nutné překonat obtížné zkoušky. Někteří se zabořili zuby. Ostatní pomáhají relaxovat cvičení, jógu a spánek. Jiní se rozhodnou odevzdat vůli psychologa. Čtvrtý si najde cestu ven z užívání drog. Ta je obzvláště běžná v showbusinessu. Linda Evangelista viděla na vlastní oči, co drogy dělají lidem. Její kolegové trpěli krutým náklonností k omamným látkám. Někteří zemřeli na předávkování. Ošklivá strana krásného módního světa značně ovlivnila dívku. To je důvod, proč na rozdíl od mnoha svých kolegů v dílně slíbila, že její život neruší narkotiky, bez ohledu na to, jak moc by mohla mít.

"Jako evangelisté"

1988 byl pro Lindu v doslovném smyslu, rok změny. Její osobní stylistka Julien D'Is a slavný fotograf Peter Lindberg, kteří navrhli její modely, aby změnili svůj obraz: vytvořili účes „jako chlapec“. Děvče neváha souhlasila. Nová představa Lindy šokovala veřejnost. Dokonce byla vyřazena ze seznamu modelů, které představují nové kolekce světových couturiers v Miláně. Nicméně, po nějaké době, vášeň ustoupila, a mnoho začal si všimnout, že nový účes dívky je velmi elegantní. To bylo tehdy, že módní boom pro účesy "jako evangelisté" začal.

Model chameleon

Rubicon byl zkřížen a Linda se již nebála experimentovat s vlasy. Přirozeně měla tmavé vlasy. Během několika následujících let se barva modelu změnila asi dvacetkrát. Linda se jmenovala „chameleon“. Taková přezdívka však byla příčinou nejen stínu vlasů. Evangelista měl pro model fantastický dar: mohla se proměnit v jakýkoliv obraz. Couturier prohlašoval, že Linda je moderní verze houslí Stradivari. Ideálně kombinuje opačné kvality: může být studená a horká, protažená a uvolněná, měkká a tvrdá.

Učitel Chanel House Karl Lagerfeld řekl, že na světě není téměř žádný jiný model, který by mohl být stejně profesionální jako Linda Evangelista. Výška, váha kanadské krásy jsou perfektní. Je dokonalá!

Vrchol jeho slávy dívka dosáhla na počátku 90. let. Tehdy se začalo používat slovo „supermodelka“. Tento termín sjednotil pod jeho začátkem jen vybrané krásy světa pódií a nádherných představení: Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Christy Turlington a Linda Evangelista. Nemuseli se podávat. Jména krásek všechno věděla. Dívky dokonce dokonce hrály v úžasném dokumentu Isaaca Mizrahiho s názvem Unraided. Každá z hrdinek vystupuje sama. Stojí za zmínku, že film jasně ukazuje jednu z rušivých vlastností Lindy. Trpěla záchvaty paniky. Bylo těžké létat na letadlech. Strašně se bojí davu, který ji po přehlídkách obklopoval (fotografové, novináři, fanoušci). To byl jeden z důvodů, proč Linda opustila pódium.

Dvě těhotenství

V roce 1998 dívka opouští svět módy a rozhoduje se užívat si života se svým milencem - francouzským fotbalistou Fabienem Barthezem. Druhým důvodem, který vedl supermodelku k tomuto kroku, bylo těhotenství. Bohužel pro mladý pár skončila potratem.

Ve věku třiceti šesti let se Linda Evangelista vrací na pódium. Pět let svítí na výstavách všech slavných módních domů. V té době ani těhotenství model nezastavilo a na stránkách světového bulváru se stále objevovala již v hluboce zajímavé pozici.

Rodinné a nevyřešené otázky

A v říjnu 2006 porodila žena syna. Slavný model nazývá dítě Augustine James. Linda Evangelista a její syn se na dlouhou dobu objevují společně na veřejnosti. Špičkový model zároveň tvrdohlavě skrýval skutečné jméno otce od každého. V roce 2011 však zdroje blízké důvěryhodným řekly, že Augustin otec byl synem francouzského miliardáře a také bohatého muže, François-Henri Pinault, který je nyní manželem herečky Salmy Hayek. Pověsti byly potvrzeny po špičkovém modelu žaloval bývalého milence jako podporu dítěte na soudním jednání. Je pozoruhodné, že Linda byla vdaná. Dlouho před prvním odletem z mola zaregistrovala manželství s Geraldem Mariom. V roce 1993 se pár rozvedl.

V roce 2007 se Ashwaria Rye, Scarlett Johansson, Linda Evangelista a Mila Jovovich stali „posly krásy“ L'Oreal Paris. Je třeba říci, že výrazná podobnost dvou posledních krás vytváří někdy matoucí situace. Zároveň Linda a Mila zacházejí s touto skutečností ironií, občas dávají veřejnosti příležitost porovnat je s sebou.

Evangelista se stejně jako mnoho dalších zástupců světa módy věnuje charitativní činnosti. Tráví svůj čas a peníze především na boj proti AIDS. A není to vůbec náhodné, protože první agent populárního modelu zemřel kvůli této nemoci.

Velmi brzy, jedna z nejslavnějších žen ve světě módy bude o rok blíž k padesátileté značce: 10. května bude mít 49 let. Nicméně, věk šetří krásu: v jejích zralých letech, Linda Evangelista bez make-upu vypadá skvěle. Její výška je 177 cm a hmotnost - pouze 55 kg.

arrow