Redakce Choice

Praktické rady, jak zjistit velikost oblečení

Anonim

Mnoho lidí se ptá na tuto otázku: "Jak znáte velikost svého oblečení?" Proč je to tak důležité? Protože jakákoliv věc, ať už se jedná o běžné džíny nebo drahé šaty od slavného couturiera, nebude vypadat dobře na majitele, pokud se mýlí s velikostí. Ošklivý, když jsou šaty příliš velké a visí na osobě, jako na závěsu. A ještě ošklivější, když je oblečení upřímně malé, pokrývá tělo, řezá do všech záhybů a zdůrazňuje každý další gram tuku.

Ale někteří lidé se ani nepokoušejí zjistit, jak zjistit jejich velikost. Oni konkrétně nosit oblečení, které jsou menší nebo větší, doufat, že tímto způsobem skrýt skutečné nebo vynalezl vady. A to je z estetického hlediska velmi špatné.

Jak zjistit velikost horního a dolního oděvu na domácích i zahraničních značkách? Tato otázka je nyní velmi relevantní. Opravdu, v obchodech věci se prodávají, označeny nejen podle domácí, ale také podle turecké, evropské, německé rozměrové sítě. Jak se všechny tyto velikosti hodí dohromady? Pokusme se dát nějaké praktické rady, jak zjistit vaši velikost?

Všichni výrobci dámského a pánského oblečení jsou vedeni stejnými ukazateli pro tvorbu systému určování velikosti. To je výška, plus hrudník a boky obvod. Proto, aby bylo možné co nejpřesněji znát vaši velikost, musíte tato měření odvést.

Růst

Měří se vertikálně podél těla, od korunky k patě. Chcete-li se naučit, měli byste si sundat boty, postavit se zády ke zdi a udělat značku v horní části hlavy.

Obvod hrudníku

Měření by mělo být prováděno na vodorovné linii kolem těla. Přední - v místech mléčných žláz (nejvýraznější).

Obvod pasu

Měření se provádí kolem pasu. Při měření je nutné dodržet co nejpohodlnější stav. Tahání v žaludku není nutné.

Hip Girth

Měřené postavení, nohy spolu, v místech hýždí a kyčlí (nejvýraznější). Měření obvodu kyčlí se provádí podél linie, přibližně 18 cm pod pasem.

Je velmi důležité, aby provedená měření byla přesná, protože na tom přímo závisí správnost dalšího výběru oblečení. Aby nedošlo k vynechání několika centimetrů, musí být při měření dodrženo několik jednoduchých pravidel:

• Měření by měla být prováděna s novou, neroztaženou měřicí páskou,

• pevně uzavřít část těla, ale zároveň nepřesahovat,

• Aby byly výsledky co nejpřesnější, měla by být prováděna měření spodního prádla. Dodatečné oblečení může přidat několik centimetrů, které ve skutečnosti neexistují.

Je třeba poznamenat, že pro výběr džíny, kalhot, pánské košile mohou vyžadovat další měření. Například boční a vnitřní délka kalhot, obvod krku atd.

Nejdříve se musíte rozhodnout pro domácí velikost:

Velikost O. prsa pas O. kyčle

Velikost 40 - 82 cm; 63 - 66 cm; 87 - 92 cm

Velikost 42 - 86 cm; 66 - 70 cm; 92 - 97 cm

44 velikost 86 - 90 cm; 70 - 74 cm; 96 - 99 cm

46 velikost 90 - 94 cm; 74 - 78 cm; 99 - 102 cm

48 velikost 94 - 98 cm; 77 - 82 cm; 102 - 105 cm

50 velikost 98 - 104 cm; 82 - 87 cm; 105 - 110 cm

52 velikost 104 - 107 cm; 87 - 90 cm; 110 - 113 cm

Poté podle korespondence ruských a zahraničních ukazatelů zbývá vybrat si velikost (první číslice je Rusko, druhá mezinárodní, třetí je evropská, čtvrtá je USA):

40 - XS - 34 - 6

42 - XS - 36 - 8

44 - S - 38 - 10

46 - M - 40 - 12

48 - M - 42 - 14

50 - L - 44 - 16

52 - XL - 46 - 18

Značení značek evropských velikostí je definováno následovně: XS - eXtraSmall (nejmenší), S - malý (malý), M - střední (střední), L - velký (velký), XL - eXtraLarge (největší).

Pokud výpočty vedou k mezilehlému číslu (například 41 nebo 35), je lepší zvolit další velikost směrem nahoru.

Po prostudování výše uvedených tabulek bude každý člověk schopen pochopit, jak znát jeho velikost a rozhodně si vybrat věc, která zdůrazňuje důstojnost postavy a neodhaluje její nedostatky.

Další důležitý tip: někdy si lidé nakupují oblečení online, objednávají si jejich velikost, a to i bez toho, aby se o ně snažili. Neexistuje žádná záruka, že zakoupená položka bude skutečně odpovídat číslu. Konec konců, kromě celkové velikosti má každá osoba své vlastní vlastnosti a proporce těla. Pokud to neberete v úvahu, můžete plýtvat penězi na nevhodné oblečení.

arrow