Redakce Choice

Jak rychle a efektivně čistit stříbrný řetízek?

Anonim

Stříbro je velmi krásný drahocenný materiál, ze kterého se vyrábí velké množství šperků: náušnice, přívěsky, řetízky. Časem však může ztmavnout. Proto je otázka, jak čistit stříbrný řetízek nebo náušnice, stále relevantní. Je třeba poznamenat, že to není tak těžké, jak se zdá, stačí najít správné nástroje a provádět postup velmi pečlivě, aby nedošlo k poškození výrobku. I když samozřejmě můžete využít služeb profesionálních klenotníků.

Před čištěním stříbrného řetízku připravte všechny potřebné ingredience. Nejúčinnějším „domovem“ je čpavek. Přirozeně musí být zředěn vodou ve stejném poměru. Dále by měla být dekorace otřena vatovým tamponem namočeným v připravené směsi. Pokud si všimnete, že řetěz zůstává mezi spoji tmavý, můžete jej jednoduše opláchnout v kapalině a po vysušení ho jemně otřete měkkým vlněným hadříkem.

Když čistíte stříbrný řetízek doma, snažte se dělat vše tak pečlivě, jak je to jen možné. Kromě amoniaku můžete použít čerstvou citronovou šťávu. V zásadě může být namísto toho úspěšně použita kyselina citronová zředěná ve vodě, ale kapalina musí být horká. Jinak nebudete mít hmatatelný efekt. Ve výsledné kapalině je třeba dát šperky na čtvrt hodiny. Opláchněte po ošetření není nutné. Osušte suchým hadříkem.

Pokud nemáte tyto přísady, nevíte, jak čistit stříbrný řetízek, pak zkuste použít běžnou jedlou sodu. Musí být zředěn vodou na hustou kaši. Dále se směs nanese na dekoraci. K tomu potřebujete měkký zubní kartáček. Pohyby by měly být přirozené a lehké. Po vyčištění opláchněte výrobek a otřete jej jemným hadříkem.

Máte-li zčernalý stříbrný řetízek, nebojte se, zkuste ho vařit v mýdlové vodě. Procedura trvá velmi krátkou dobu, pouze 3-5 minut. Poté musíte z řetězu vyprat zbytky prášku nebo mýdla a otřít je do sucha. Můžete také použít sodu smíchanou se stejným množstvím soli rozpuštěné ve vodě. Samozřejmě, že dekorace bude muset vařit.

Máte-li zájem o otázku, jak ještě bělit stříbrný řetízek, pak použijte běžný zubní prášek nebo pastu. Toto je nejběžnější a nejjednodušší nástroj. Proces čištění navíc netrvá dlouho. Stačí jen najít měkký kartáč. Poté produkt dobře opláchněte teplou vodou a osušte měkkou vlněnou tkaninou, která nepoškrábá povrch.

Připomeňme ještě jednou, že všechny akce prováděné s výzdobou, musí být opatrní a opatrní, bez ohledu na to, jak silný řetěz má. Pokud se vám zdá, že nebyl dostatečně vyčištěn, zkuste postup zopakovat. To jsou všechny vlastnosti čištění stříbra. Takové metody mohou osvěžit jakoukoliv dekoraci vyrobenou z tohoto kovu.

arrow