Redakce Choice

Terakota - barva dne

Anonim

Každý zná základní barvy, které existují v přírodě. Kromě nich jsou v hlavním spektru různé tóny a odstíny. Terakota - barva, která je jednou z nich. Je to světle hnědá barva, ale určitě s načervenalým nádechem.

Kombinace s květinami

V mnoha slovnících můžete definovat terakotovou barvu jako odstín hnědé, někdy se nazývá barva země nebo barva spálené hlíny. To může být nalezené ve spektru červené, ačkoli to je hodně blíže k hnědému. Terakota je bohatá barva, to prostě dokonale s bílou a se všemi odstíny bílé. Vypadá skvěle s "sladkými" květy. Jedná se například o barvu „kávy s mlékem“, barvu másla atd. Chcete-li kombinovat s jinými barvami, je třeba pečlivě pracovat a studovat je pro kompatibilitu:

  • ovocné odstíny mu dodávají něhu;
  • letní barvy obvykle potlačují terakotu, takže by měly být co nejmenší;
  • Kombinace s močálem je problémovou volbou, v moderní době se jí snaží vyhnout, ale aktivně se používá v přísném starém stylu;
  • hluboké barvy vytvoří dramatický vzhled, hlavní věc není přehánět, takže mezi nimi není žádný konflikt.

Hodnota barev

Terakotová barva, symbolizující stabilitu, důvěru. Jak jsme řekli, je to barva země. Proto je preferován lidmi, kteří jsou pevně na nohou. Když se na to podíváte, zvyšuje se pocit bezpečí, pocit, že jste v naprosté bezpečí. Feng shui se doporučuje u vchodu do místnosti používat dekorace této barvy. Ale ne horlivě používejte terakotu. Tato barva, prezentovaná v hojnosti, vede ke stavu zoufalství, nepohodlí. Bude to velmi užitečné pro kancelář, chodbu a možná i jídelnu. Ale pro ložnici nebo obývací pokoj je lepší zvolit veselé barvy.

Terakota v oblečení

Po prostudování odrůd této podivné barvy se nedobrovolně zamyslíte nad tím, jakým směrem v oblečení můžete použít barvu terakoty (fotografie před vámi, můžete si toto téma vysnít). Jaký barevný partner je pro něj vhodný a je tam vůbec nějaký takový rozmarný stín. Pokud se stále odváží použít terakotu v oblečení, barva je spíše rozmarná, pak byste si určitě měli pamatovat, že to vyhovuje více brunetkám. Budou stačit na dekoraci i jednoho kusu. Červená se však s touto barvou spojí a bude mít co rozředit. Je ideální kombinovat tuto bohatou barvu s bílou, jak již bylo zmíněno výše. Zavřít barvy v rozsahu je třeba velmi pečlivě vybrat. Ale pokud jde o terakotu s kaštanovou, pak se nemůžeme bát. Šaty budou stylové, ušlechtilé, velkolepé. Tam může být mnoho kombinací, hlavní věc je nebát se experimentovat. A pak bude všechno fungovat.

Barva terakotových vlasů

Tento tlumený odstín červených vlasů je vhodný pro majitele bledé i tmavé pleti. Vypadá svěží a přirozené. Argumentoval, že barva vlasů, můžete hádat o povaze člověka. Takže lidé s barvou terakotových vlasů jsou expresivní, jdou dál, navzdory nebezpečí jsou nestálí a netrpěliví. Zároveň jsou velmi teplými lidmi, kteří se mohou postarat o skutečnou vášeň. Mohou udělat dobré vůdce. Dnes patří mezi nejoblíbenější červené odstíny.

arrow