Redakce Choice

Jak vypadá zlato 750?

Anonim

Ze všech šperků je dnes zlato 750 velmi oblíbené. Obsah zlata ve slitině je vyšší (75%), protože je považován za prestižnější. Ale zároveň, šperky budou vyžadovat pečlivou pozornost od jeho majitele, protože taková slitina je měkčí ve srovnání, například s výrobky z 585 zlata.

Šperky ze zlata byly vždy oceňovány. To je nejstarší drahý kov. Ve vykopávkách starověkých pyramid a mohyly se nacházejí velmi krásné a cenné zlaté šperky. Vzhledem k jeho brilanci a barvě, tento drahý kov byl vždy považován za ztělesnění slunce, které lidé uctívali během pohanství. Zlaté šperky identifikovaly sílu a moc. Díky "blízkosti" pohanského božstva bylo zlato obdařeno mimořádnými léčivými vlastnostmi. To bylo věřil, že tento kov pomůže zbavit se epilepsie, infarktu, zánětu srdečního svalu a dalších nemocí spojených se srdcem. Možná, že to vysvětluje katolickou tradici - dát snubní prsten ze zlata na levou ruku.

Co je zlato?

Jedná se o vysoce plastický a velmi měkký kov, který neoxiduje ve vzduchu, je odolný vůči vlhkosti a je také imunní vůči účinkům solí, zásad, kyselin. Čisté zlato se používá v klenotnictví pro výrobu slitin drahých kovů. Zlatá slitina je ideální materiál pro výrobu šperků. Čisté zlato je velmi měkké a jeho slitiny jsou odolnější vůči opotřebení a trvanlivé. Pro zvýšení tvrdosti kovu v určitých poměrech se mísí s jinými vzácnými a méně hodnotnými kovy. Vzorek šperku vyjadřuje množství zlata (čistého) ve slitině.

Co je 750 zlatého zlata?

Tato slitina obsahuje ve svém složení 75, 5% čistého zlata a přísad nebo tzv. Ligaturu. V závislosti na přísadách přidávaných do slitiny mohou být produkty různých odstínů - žluté, bílé, zelené, růžové, červené a dokonce hnědé nebo černé. Zlato 750 je považováno za nejoblíbenější. Výrobky z ní mohou být vyrobeny nejkrásnější. Slitina je snadno leštitelná a další zpracování. Šperky z takového zlata jsou skutečným uměleckým dílem. Z toho jsou vyrobeny náušnice, náramky, řetízky, snubní prsteny. Zlato 750 vzorků barvy má ve srovnání s níže uvedenými vzorky blíže barvě čistého kovu. Změnou složení nečistot lze však slitiny získat ze stejného vzorku, ale barva se bude lišit.

Systém Carat

V evropských zemích byl přijat karátový systém, ve kterém 24 karátů označuje čisté zlato, 1000 vzorků, ale není možné jej získat. Proto je zlato považováno za čisté 999 vzorků ("tři devítky"). 22 karátů představuje 917 vzorků, 18 karátů - 750 vzorků, 14 karátů - 585 vzorků, 10 karátů - 417 vzorků, 9 karátů - 375 vzorků.

Složení 750 zlatých

Složení slitin zlata v Evropě a bývalých zemích SNS je poněkud odlišné. Zlato 750 je obvykle tříkomponentní a obsahuje stříbro a měď, méně často lze přidávat rhodium, palladium, nikl a zinek. V našich slitinách je více mědi, v Evropě stříbro. Díky tomu má naše zlato výrazný načervenalý nádech, evropský - více žlutý. Zlato 750, ve kterém je obsah mědi vyšší, je vysoce odolné.

Ke zvýšení tvrdosti lze do slitiny přidávat palladium nebo nikl. Palladium je velmi drahý vzácný kov. Díky němu zlato získává vynikající jemný odstín. Náklady na šperky s takovým složením jsou poměrně vysoké, jsou vhodné pouze pro opravdové znalce drahých šperků. Cena výrobků s niklem je mnohem nižší, taková slitina může magnetizovat.

Zpracování zlata

Metoda kovového vapování může být použita k dosažení vysokého výkonu. V tomto případě se pevný roztok rozkládá do různých fází a uvolňuje se kombinace AuCu3.

Gold 750 vzorků se perfektně projevuje při zpracování, odlévání, pájení. Při práci se skelným smaltem může slitina sloužit také jako základ. Je však třeba mít na paměti, že obsah mědi ve slitině by neměl překročit 16%, jinak se kvalita skloviny zhorší a po chvíli ztratí jas a krásu.

Polodrahokamy a drahé kovy ve slitině

V závislosti na kovech obsažených ve slitině může být bílý nebo barevný. Procento nečistot mědi a stříbra ve slitině přímo ovlivňuje vzhled výrobku a jeho technologické vlastnosti.

Slitina zlata a stříbra má citronový odstín. Pro slitiny zlata s mědí se vyznačuje narůžovělou nebo červenou barvou. Bod tání zlata se stříbrem je tisíc stupňů, měď je o něco méně než devět set. Během ochlazování se vytvoří pevná homogenní hmota, která se pak rozpadá do fází.

Podle chemického poměru prvků je slitina vzorku 750 téměř čistým zlatem. Pokud jej porovnáte se zlatými 585 vzorky, pak je tato slitina mnohem lépe přístupná jakémukoliv zpracování.

Ani opakované tepelné zpracování neovlivňuje pevnost vzorku zlaté slitiny 750 s obsahem mědi a stříbra. Nedochází k spontánnímu praskání drahého kovu.

Zlato 750 je prestižní a vznešené. Šperky z takové slitiny jsou vysoce ceněny po celém světě. Šperky z ní jsou vždy relevantní a nepodléhají módním trendům.

arrow