Redakce Choice

Co dát umělci? Nápady na dárky

Anonim

Před velkým počtem svátků, a my jsme všichni zmateni volbou dárků. No, když víte jistě, že člověk má koníček nebo zajímavou věc, pak je mnohem snazší vybrat si dárek pro duši. Takže, pokud potřebujete myslet na to, co dát umělci na Nový rok nebo narozeniny, můžete nabídnout spoustu možností.

Papír, alba a zápisníky

Za prvé, speciální kreslicí potřeby nejsou vůbec levné, ale spotřebovávají se neustále. Proto, pokud uvažujete o tom, co dát umělci, pak víte, že někdo, alespoň profesionální, i amatérský, bude spokojený s dobrými materiály. Například kvalitní papír vždy najde svou aplikaci. Samozřejmě, že darování papíru se vám nemusí zdát vůbec slavnostní, takže doporučujeme, abyste hledali krásné notebooky, skicáře pro náčrtky nebo speciální papír v krásně navržených sadách.

Náčrtky Folio knih jsou velmi oceňovány. Přicházejí v různých velikostech, mají pevný kryt, který chrání výkresy, a co je nejdůležitější - je to papír. Stránky notebooků různých barev a různých typů, takže umělec může vždy vyzkoušet něco nového. Můžete si například vybrat notebook, který kombinuje různé listy papíru - slonovinu, kreslicí papír, akvarel, černý a pauzovací papír. A samozřejmě je nemožné nezmínit se o slavných noteboocích Moleskine nebo Leuchtturm1917 - to už není jen skicář, to je věc, která je jen potěšením držet se ve vašich rukou.

Také ti, kteří nevědí, co dát umělci, doporučujeme vám věnovat pozornost albům pro akvarijní společnost Arches. Umělci věří, že mají nejkrásnější bílou knihu. Pokud vaše darované kreslí s pastely, pak se blíže podívat na papír Colors, to se děje v sadách, ale můžete si vybrat listy různých odstínů individuálně.

Barvy, fixky, tužky

Pokračujme na téma spotřebního materiálu, pojďme se zabývat barvami a tužkami. Pravděpodobně může každý umělec trávit hodiny putováním ve specializovaných prodejnách, zkoumáním různých typů materiálů, pozorováním barev a odstínů, takže s takovým darem určitě bude spokojen.

Jediné, co musíte zjistit, je to, co váš kreativní přítel používá. Pokud se maluje v olejích, pak ho koupit FERRARIO "Van Dyck" nebo TALENS "Van Gogh" olej ve zkumavkách. Jedná se o poměrně drahé barvy, jedna trubka stojí od 500 do 900 rublů, ale stojí za to. První ropa se vyrábí v Itálii, druhé v Holandsku, ve starých výrobách s dlouhou historií.

Pro ty, kteří kreslí pastely, doporučujeme pohled směrem k suchému pastelu od jihokorejského výrobce Mungyo. Je velmi dobře pigmentovaný, odolný, měkký, pěkně sedí na papíře a dodává majiteli spoustu příjemných chvil.

Pro milovníky akvarelu doporučujeme Derwent akvarel tužky nebo akrylové markery Molotow One4All. Ty mohou být natřeny nejen na papír, ale také na dřevo, stěny a dokonce i keramiku a mohou být doplněny.

Pokud hledáte něco, co by umělci, ale neznají jeho preference, pak si ho koupit plochý tužku pro náčrtky. To je vždy užitečné a taková tužka také vypadá neobvykle.

Asistenti

Ze spotřebního materiálu se obracíme na jiné možnosti - co dát umělci na jeho narozeniny nebo Nový rok. To nejsou méně užitečné věci, ale možná ty, o kterých ani nepřemýšlel.

Jedná se například o krásné tužkové pouzdro pro skici polí. Umělci často jdou někam namalovat obrazy do galerií, krajiny z přírody, městských skic nebo architektury. V krásném případě, který vám připomene dárce, se vejde vše potřebné příslušenství.

Pro tytéž kreativní cestovatele si můžete koupit thermocup, aby se v chladném období udržoval v teple s horkým čajem. Světlé krásné termosky neumožní člověku ponořenému v kreativitě, aby namísto čaje napil vody z vody, nebo nalil horkou kávu na sebe.

Co dát nováčkovi?

Pokud jsou všechny výše uvedené dary vhodnější pro profesionály a pro ty, kteří se vážně zabývají kresbou, pak co dát člověku, ne-li umělci v profesionálním smyslu, ale zájem o kreslení?

Dát nyní populární soubor zbarvení, anti-stres a značky k tomu. Takové zbarvení je kresba s velkým množstvím jemných detailů, vzorů. Můžete malovat s libovolnou barvou, vyzvednout jejich kombinace, kombinovat různé odstíny. To vše je velmi fascinující a relaxační, a je ideální pro člověka, který neví, jak kreslit, ale chce. Také vyzvednout sadu značek-vložky. Mají bohatou paletu zářivě šťavnatých odstínů, perfektně vybarvují a jsou ideální pro tato barviva.

Další verze toho, co dát umělci, trochu více kreativní, je malování čísly. Zde se člověk může cítit jako opravdový umělec a kdo ví, možná mu brzy dáte profesionální materiály.

Malování čísly je sada plátna s tištěnými konturami kresby, barvy, štětce a všeho, co potřebujete k vytvoření svého mistrovského díla.

Co dát mladému umělci?

Pokud potřebujete dárek pro dítě, které se zabývá uměleckou školou, pak budete potřebovat rovnováhu mezi profesionálními materiály, které ještě nepodléhají mladým talentům, a nikoli barvami, které amatéři namalovají.

Kreativnímu dítěti představte vícebarevnou tužku, ve stylusu je mnoho barev najednou a mohou vytvářet úžasné obrázky. Najdete je na Koh-i-Noor.

Můžete také darovat sadu Leningradských akvarelů "Bílé noci". Má výbornou kvalitu a zároveň není levná, takže rodiče dítěte budou velmi spokojeni s uloženým rozpočtem.

Také dejte dětem akvarel tužky a papír k nim, dospívající obvykle rádi kreslit v této technice. A pro ty, kteří milují anime a kreslí komiksy, bude sada jasných a vysoce pigmentovaných vložek vyhovovat.

Knihy

Další skvělý dárek pro umělce jakékoliv úrovně a věku. Může to být jak profesionální vydání, tak životopisy slavných umělců, motivující díla, inspirující. A samozřejmě to mohou být umělecká alba.

Z doporučení - kniha “Album vašich nápadů. Naučit se kreslit na silnici "Felix Scheinberger." Mluví o zajímavých technikách a nápadech pro rychlé náčrtky na silnici.

Knihy Natalie Ratkovski odhalují mnoho tajemství řemesla, inspirují kreativitu a seberozvoj. Můžete si například zakoupit její knihu "Profession Illustrator". Můžete také doporučit, aby si knihu Yana Frank, "Muse, kde jsou vaše křídla?". Je ideální pro začátečníky i amatéry a je schopen dramaticky změnit profesi a udělat obraz.

Doporučujeme také podívat se na knihy nakladatelství MYTH ze série „Cesta umělce“, které vypráví o tvůrčí cestě mnoha významných malířů.

Školení

Žádná tvůrčí osoba se nevzdá mistrovské třídy ani kurzů, aby se naučila něco nového. Pro milovníky to může být výuka malby, kde profesionální umělci učí základy. Pro profesionály, tam jsou mistrovské kurzy, kde nové techniky show nebo slavných moderních umělců nebo odborných učitelů učit.

Pro milovníky je zde také mnoho návrhů na kreslení jednoduchých obrázků pod vedením umělce ne ve škole nebo třídě, ale v krásné restauraci se sklenkou vína. Všichni účastníci nakreslí jeden malý nekomplikovaný obrázek, který může být proveden během jednoho večera po strávení času v příjemné společnosti. Nádherný dárek pro ty, kteří chtějí kreslit, ale bojí se začít.

Inspirace

A nakonec vám povíme něco o darech, které budou jen inspirací. Umělec jistě ocení jednoduchý bílý deštník a sadu barev, které lze na něm natírat. Zde je lepší vzít si deštník s nejjednodušší tkaninou bez vodoodpudivého povlaku, a můžete si vzít barvy Decola nebo akryl na textil. Mimochodem, to je také varianta toho, co dát amatérský umělec.

Pro umělkyni si můžete koupit náramek Pandora s šarmem v podobě štětce a palety barev. Sklenice levné bonbóny může být sklenice sladkostí marmelády s nápisem "Pro kreativní nápady" od značky "Chutná pomoc".

Skvělá volba, kterou můžete dát umělci, je jízdenka nebo předplatné muzea, divadla, neobvyklé prohlídky města, dokonce i jízdenka do jiného města. Kdo ví, možná je to místo, kde váš kreativní přítel najde svou inspiraci.

arrow