Redakce Choice

Jak škrobit věc doma? Jak škrobit pletené věci?

Anonim

Dnes mnoho žen v domácnosti neví, jak škrobit věc správně. Ale i před deseti lety bylo nemožné si představit přísný košili s oblečením se škrobeným límcem. Moderní ženy ve svém arzenálu používají speciální chemikálie, které pomáhají oděvu dodávat požadovanou tuhost. Mnoho lidí však zapomíná, že škrob je přírodní látka, která nepoškozuje zdraví. Kromě toho může být skvělé ušetřit peníze.

Proč i škrobové věci?

Oděvy, lůžkoviny nebo krajky se ponoří do vody, ve které byl škrob dříve naředěn. Když tkanina zaschne, na jejím povrchu je nepostřehnutelný film, který poskytuje tuhost. Oblečení vypadá lépe a není pomačkané. Navíc, škrobené věci jsou mnohem lépe omyvatelné. Koneckonců, film nedovoluje, aby nečistoty pronikly do vláken tkaniny.

Je zde nevýhoda. Než začnete hladovět doma, měli byste přemýšlet o tom, jak budou vykořisťováni. Faktem je, že škrob neumožňuje vzduch. Proto položky letního šatníku nelze plně zpracovat. Límec nebo manžety můžete ztuhnout. Ložní prádlo lze škrobit v plné výši.

Základní principy

Každá hosteska by měla vědět, jak věci škrobovat. Hlavní je, aby bylo možné správně připravit roztok, který se skládá pouze ze dvou složek: vody a prášku. Existuje mnoho druhů škrobu na trhu. Nejčastěji můžete najít prášek, který je extrahován z brambor, rýže nebo kukuřice. Škrob z různých výrobků má určité rozdíly. Jsou nezbytné pro kuchaře a kuchaře. Ale pro ty, kteří nevědí, jak škrobit věc, nezáleží na tom, jaký prášek si vybrat.

Většina žen v domácnosti nejčastěji používá bramborový škrob. Tento prášek má mírně modravý odstín a při zředění vodou rychle zhušťuje. Může být také použit kukuřičný škrob. Hustí však mnohem horší, což znamená, že tuhost dává věci méně.

Před tím, než zboží položíte, musí být důkladně omyto. Změkčovač tkanin je nežádoucí. Budou pouze odpuzovat škrob. K tomu, aby roztok namočil hmotu, stojí za to vložit suchou nebo mírně vlhkou látku.

Mírný škrob

Tato volba je vhodná pro lehké šaty, spodní prádlo a sněhově bílé halenky. Tyto věci by neměly být příliš tvrdé, jinak se jednoduše nebudou používat. Před tím, než škrobu, musíte připravit slabé řešení. Jedna lžička prášku postačuje na litr vody. Roztok může být připraven za použití studené vody. Prášek se míchá, dokud všechny kousky nezmizí. Dále se malá část vody zahřeje k varu. V misce s horkou kapalinou začínají nalévat škrobový roztok za stálého míchání.

Je nutné vyčkat, dokud směs nevychladne. Jakmile se stane pokojovou teplotou, může do ní něco spadnout. Měla by být zakalená kapalina, jejíž hustota bude o něco větší než hustá voda. Oblečení se opláchne ve výsledné kapalině nebo několik minut namočí. Tato doba bude dostatečná, aby všechna vlákna byla nasycena škrobem. Silně stlačit oblečení nepotřebujete. Škrob dává tkanině tuhost. Aby to bylo možné, bude třeba vynaložit více úsilí.

Střední škrob

Tato metoda se používá k vyztužení pánských košil, ubrusů, potahů na nábytek a krajek. Jak správně škrobit? Musíte použít trochu více prášku. To bude stačit na dvě čajové lžičky škrobu na litr vody. Způsob přípravy směsi je stejný. Nejprve se prášek zředí studenou vodou a potom se přidá horká kapalina.

Směs je považována za správnou, pokud se ukázalo, že je průsvitná a má konzistenci tekuté zakysané smetany. Suché nebo mírně vlhké věci se snižují do roztoku po dobu pěti minut. Oblečení je lepší, aby se stlačit. Abyste se vyhnuli ošklivým záhybům, je třeba nechat roztok vypustit.

Tvrdý škrob

Tato možnost se nejčastěji používá na různé prvky dekoru, stejně jako spodničky na svatební šaty. Pro manžety a obojky se tato léčba používá méně často. Jak škrobit bramborový škrob? Dále je třeba použít borax. Lžička této látky se ředí ve sklenici horké vařené vody. Dvě lžíce škrobu se zředí na jednotnou konzistenci v litru studené vody. Dále se další litr vody zahřeje k varu a nalije se do roztoku škrobu. Nakonec se vrták přidá do směsi. Všechny složky se míchají a nechají se dvě hodiny.

Roztok pro tvrdý škrob by měl mít hustou konzistenci. Pokud je nutné dát rozměrové věci tuhosti, množství přísad se zvyšuje úměrně. Tekutina by měla být tolik potřebná, aby úplně pokryla veeh. Tkanina je namočena v roztoku po dobu 20-30 minut. Pak se věc odstraní a směs se nechá odtéci.

Vlastnosti postupu s některými tkaninami

Jak škrobit věci z tylu? Tento materiál se často používá pro šití svatebních šatů a baletu tutus. Sukně bude nádhernější, pokud jí dodáte tuhost. Škrobový materiál ve slabém nebo středním roztoku. Vše záleží na výsledku, který chce hosteska dostat. Materiál je několik minut namočený v kapalině a poté vyždímán. Petin může být hlazen pouze ve vlhkém stavu při průměrné teplotě. Nesmíme zapomenout, že se tento materiál rychle roztaví.

Buďte opatrní škrobení pletených předmětů. Problém je v tom, že tyto výrobky mohou být deformovány během zpracování. Sedlá pletená věc může být ve slabém řešení. Následně nestlačte materiál. Čepice lze sušit na břehu, což odpovídá velikosti hlavy. Stojí za to připomenout, že v procesu sušení věc může protáhnout nebo ztratit tvar.

Populární dnes jsou letní pletené boty. Po každém praní musí také škrob. Aby se boty udržely v dobrém stavu, bude to znamenat průměrný roztok škrobu. Boty ponořené na několik minut do nádoby s tekutinou. Pak boty visí dolů.

Pojďme to shrnout

Škrob dává věci dobře upravený vzhled. Není třeba kupovat drahé nové položky, které zvyšují tuhost věcí. Jednoduchý úkol zvládnout prášek přírodního původu. Proto by každá dívka měla vědět, jak správně škrobit věci!

arrow