Redakce Choice

Paní poznámka: jak odstranit žluté skvrny v podpaží

Anonim

Každá žena, pokud se postaví jako dobrá žena v domácnosti, by měla znát několik různých tajemství, jak udržet vše v pořádku a čisté. A to se týká nejen místa bydliště, ale i všeho, co souvisí s prací v domácnosti. Můžete doplnit pokladnici znalostí tipy, jak odstranit žluté skvrny pod pažemi na oblečení.

Jaké jsou tyto skvrny?

Za prvé, žluté skvrny pod pažemi na oděvu vznikají díky aktivnímu pocení člověka. Důvodem může být i použití deodorantu s nízkou kvalitou, který je také schopen zanechat na oděvu stopy žluté barvy. Můžete se toho zbavit, ale musíte vědět, jak.

Metoda 1. Promytí

Za prvé, stojí za to se pokusit věc umýt ve vodě při maximální povolené teplotě. K tomu pečlivě zkontrolujte etiketu na oděvu a zjistěte teplotu praní, která je pro tento výrobek ideální. Další v prostoru pro prášek naplňte jednu a půl dávky a přidejte lžíci soli a sody. Pokud skvrna není příliš stará a ještě nejedla do tkaniny, tato metoda by měla pomoci zbavit se problému.

Metoda 2. Odstraňovač skvrn

Jednoduchý způsob, jak dostat žluté skvrny pod pažemi: ​​stačí koupit odstraňovač skvrn. Všechny jsou navrženy tak, aby bojovaly s poměrně těžkými skvrnami a zbavily se jich. Ale musíte nejprve zjistit, zda je vhodný pro tkaninu, ze které je oděv vyroben. To je nezbytné, aby nedošlo k poškození věci. Je velmi snadné použít odstraňovače skvrn, před mytím je stačí jen aplikovat na výrobek, nechat ho na chvíli a pak ho umýt jako obvykle.

Metoda 3. Kuchyně

Všechny ženy v domácnosti vědí, že dokonale odstraňuje prostředek na mytí nádobí. Proč ji nepoužívat? Funguje stejným způsobem jako odstraňovač skvrn: je předběžně nanesen na skvrnu a po chvíli je věc jednoduše omyta ručně nebo psacím strojem.

Metoda 4. Babička

Další způsob, jak odstranit žluté skvrny v podpaží, může říct našim babičkám. K tomu potřebujete bílou věc, která se vaří v smaltovaném hrnci a přidává stejný prášek a "Persol". Stojí však za to připomenout, že ne všechny tkaniny vydrží tak přísnou metodu. Proto je lepší nejprve se ujistit, že věc netrpí tímto.

Metoda 5. Nammon

Další možností, než umýt skvrny od potu. Je nutné používat čpavek. Potřebují předmazat skvrny, nechat produkt chvíli chvíli namočené a pak jen umýt v normálním režimu. Tato metoda je také velmi účinná v boji proti skvrnám.

Metoda 6. Chemie

Jak odstranit žluté skvrny pod rukama na barevném oblečení? K tomu je třeba si pamatovat malou chemii a promíchat několik látek. Konkrétně: 5 dílů acetonu, 3 díly denaturovaného alkoholu a 4 díly amoniaku. Směs se nanese na skvrnu a pak se věc vymaže. Ale v tomto případě budete potřebovat několik máchání erodovat ne docela příjemnou vůni z přijatých prostředků.

Metoda 7. Sůl

Existuje způsob, jak odstranit žluté skvrny z jemných tkání. Chcete-li se zbavit skvrn na hedvábí, musíte si umýt věc v silném roztoku soli. Vlna, musíte nejprve navlhčit mýdlovou vodou a poté roztokem kyseliny šťavelové. Po takové manipulaci jsou věci vymazány jako obvykle.

arrow