Redakce Choice

Obchodní oděv: základní pravidla oblékání

Anonim

Oblečení je vnějším pláštěm pro lidi. O nás může hodně říct. Pokud budete postupovat podle profesionálního oblečení (nemluvíme o uniformě), pak podle vzhledu můžete snadno určit typ lidské činnosti. Obchodní oděv je určen pro lidi v oboru. Vyznačuje se přísností a zdrženlivostí při výběru barevných kombinací, tkanin, střihu, dekoru a doplňků.

Obecné vlastnosti

Vznik obchodního stylu v oděvu nebyl náhodný. Díky přísnému oblékání kombinovanému s omezeným chováním a vytříbeným způsobem chování dokázali mnozí podnikatelé dosáhnout vysokého postavení jak pro sebe, tak pro svou společnost.

Pro ženy je tento styl blízký konzervativcům. Jeho slavní následovníci jsou britská královna Elizabeth II, bývalý britský premiér Margaret Thatcherová a úřadující kancléř Německa, Angela Merkelová. Jedním slovem jsou to ženy, které by mohly přinutit celý svět počítat s jejich názory.

Co se týče mužů, vše je mnohem jednodušší: pro téměř všechny politiky, úředníky, zástupce diplomatických sborů a další, lidé, kteří zastávají nejvyšší pozice v podnikatelské sféře, jsou povinni nejen ve speciálních případech, ale iv každodenním životě. . Na první pohled se zdá, že není nic složitého: pár kalhot nebo tří, bílou košili, kožené boty. Ale není.

Existují určitá pravidla a nuance, které neznají nebo neplní, což bude znamenat nedostatek kompetencí osoby, a to nejen při výběru kostýmu, ale i v profesionální sféře. Koneckonců, sebeúctyhodný člověk s vysokým stupněm vnitřní organizace se nedovolí dopustit se chyb ani v takové věci, jako je oděv.

Oblečení terapie

Již dlouho bylo zjištěno, že lidé, kteří preferují obchodní styl oblečení, dosáhnou v životě mnohem více než ti, kteří nosí ošuntělé nebo roztrhané džíny (samozřejmě se dějí výjimky). A v této záležitosti hraje oblečení terapie. Dobře oblečený muž, ať už žena nebo muž, se cítí sebejistěji, jeho postoj, chůze, gesta a výrazy obličeje odpovídají. To znamená, že postoj ostatních k němu bude zvláštní.

Mnoho lidí si jistě všimlo, že poté, co odstraní atributy obchodního stylu a nasadí si pohodlné a sportovní oblečení, začnou se chovat velmi odlišně, jednodušeji, svobodněji. A naopak, na elegantních podpatcích, v drahém obleku s dokonale sedící sukní až po kolena, se cítíme jistější i mezi velkými muži. Dále v článku vám řekneme, jak vytvořit ideální šatní skříň pro podnikatele, ženy i muže, a že by v žádném případě neměla být do ní zahrnuta.

Trochu historie

Do poloviny 19. století byla žena zřídkakdy zapojena do obchodního života, ai když byla žena zaměstnána, stále se oblékala stejně jako ve společnosti. Jedním slovem v té době pro ženy neexistoval žádný obchodní styl, který se objevil později.

Koncem 19. století, kdy se zástupci slabšího pohlaví rozhodli bojovat za svá práva a nezávislost, se postupně začali prosazovat do obchodního života společnosti. Přirozeně, v romantickém dámském oblečení bylo nepraktické zabývat se různými záležitostmi a měli katastrofální nedostatek času na dlouhé ranní toalety. Proto návrháři té doby začali vynalézat diskrétnější, praktičtější, ale stále ženské oblečení pro dámy.

K tomu začali používat některé detaily mužského šatníku a přizpůsobovat je dámám. Tak se objevily kabátové bundy, které se nosily s přísnějšími modely sukní. V té době nebylo možné mluvit o kalhotách.

Na počátku 20. století, během první světové války, se ženy v důsledku nedostatku mužů na pracovištích začaly stále více angažovat v takových aktivitách, které byly dříve charakteristické pouze pro silnější sex. To vedlo k významným změnám. Tehdy začal obchodní styl oblečení pro ženy vypadat stále víc a víc jako člověk.

Požadavky na obchodní etikety

Dnes, ve většině renomovaných firem, management, od prvního dne najímání, vyžaduje, aby jeho zaměstnanci dodržovali stanovený oděvní řád v organizaci. V některých z nich je více než přísný. V jiných jsou povoleny některé svobody.

Mimochodem, obchodní styl oblečení pro muže nevyžaduje slepě následovat jeden nebo jiný módní trend. Nejdůležitější věcí je výběr správných odstínů a kvalitních materiálů. Pokud jde o řez, mělo by být vhodné v situaci, pro kterou je kostým určen. Jak by měl moderní úspěšný podnikatel vypadat - diskrétně, stručně a prakticky.

Hlavní atributy obchodního stylu

Podívejme se, jaké základní prvky tvoří obchodní styl oblečení pro silnější sex. To musí nutně zahrnovat několik obleků (dvojité nebo trojité), několik košile, stejně jako vazby odpovídající obleku a košile. Doplnění o malé příslušenství, můžete vypadat docela slušně a zdůraznit svůj stav se svým vzhledem.

Jak si vybrat oblek a košili?

Pánský obchodní styl oblečení naznačuje přítomnost v šatníku minimálně tří obleků různých odstínů, například tmavě modré, černé, tmavě hnědé a také šedé nebo béžové. Mohou být buď monofonní, nebo mohou mít tisk v podobě klece nebo jemných linek, které nejsou ostře odlišné od hlavní barvy. Tkanina by měla být přednostně přírodní nebo polopřirozená, ale ne silně zmačkaná, bez jakéhokoliv lesku.

Nejdůležitější však je, že oblek by měl v ideálním případě sedět na majiteli, nikdy se nikde nesmějí, kalhoty by neměly být příliš dlouhé, tvořily harmoniku u kotníků a ne krátké, otevírající kotník. I když někdy módní trendy říkají něco úplně jiného. Při večerních akcích je zpravidla nevhodné nosit oblek světlých odstínů iv letních měsících.

Co se týče košile, slušní lidé, kteří v každodenním životě dodržují obchodní styl oblečení, by měli mít minimálně 10. Samozřejmě můžete mít i černé košile. Pro formální setkání je však žádoucí, aby se jednalo o lehké pastelové odstíny, monofonní, buď v tenkém proužku nebo ve velmi malé buňce. Je velmi důležité, aby límec košile vykukoval zpod límce bundy o 1-1, 5 cm a manžety by měly vycházet z manžety o 1, 5-2 cm.

Pokud jde o vazby, měly by být odstínu, který kontrastuje s košili, mohou mít nenápadný vzor. Okraj kravaty by se měl dostat k pásu kalhot. Uzel může být svázán v souladu s módními trendy. To platí také pro šířku kravaty.

Neformální styl

Někteří podnikatelé dnes preferují tzv. Kombinovaný „ležérní“ ležérní styl pro čistě obchodní styl pro muže. Když se bundy z měkkého řezu kombinují s džíny a namísto košile se nasazují trička z pastelových odstínů. Po tomto stylu následují nejbohatší podnikatelé na planetě: Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg a další.

Může takový soubor oblečení souviset s kódem obchodního oblečení? V zásadě to může. To však závisí na činnosti, do které je osoba zapojena. Samozřejmě, že žádný politický či státník během oficiálního setkání a v pracovním prostředí si to nemůže dovolit. Ale pro podnikatele, kteří se zabývají modernějšími činnostmi, například v oblasti IT služeb, by takové vybavení bylo docela vhodné.

Je také možné umístit bundy z tenké vlny na knoflíky do demokratického obchodního stylu, který se nosí namísto saka, ale s klasickými košile a kravaty. Tento obrázek je ideální pro vysokoškolské učitele, zástupce některých kreativních specialit atd.

Obchodní šaty pro ženy: fotografie a popis

Oblékání obchodní ženy není tak přísné jako u mužů. Kromě toho, designéři, s ohledem na zvláštnosti ženského charakteru, přišli s mnoha různými variantami obleku. Bundy, které jsou povinným atributem šatní skříně, mají spoustu jiné koruny. Mohou být dlouhé, krátké a volné a vybavené.

Tuxedo, který muži nosí jen při slavnostních příležitostech, dámy mohou nosit každodenní život. Ženy je navíc mohou kombinovat se šaty různých korun a délky, sukně, kalhoty, košile a halenky.

Rysy ženského obleku

Samozřejmě, v kolekcích couturier lze najít bundy různých odstínů, ale pro solidní obchodní ženu je vhodnější nosit oblek vyhrazených odstínů, například šedá, černá, olivová, béžová, burgundská, a samozřejmě bílé barvy. Někdy je docela vhodné vypadat světle žluté, světle růžové, světle modré bundy nebo kalhoty dva, samozřejmě, pokud to obrázek dovoluje.

Pokud jde o halenky, je zde mnoho možností: s běžným límcem, jako je pánská košile, stojací límec, s jabotem nebo lukem místo krku atd. Barevné schéma by mělo být také více omezené a bez jakéhokoli křiklavého dravce nebo světlé květinové tisky.

Mimochodem, kromě obchodní ženy, je takový oblékání použitelný i pro učitele ve škole. Obchodní styl oblečení „elegantní dámy“ v naší době je samozřejmě velmi odlišný od oděvu, jak tomu bylo na úsvitu 20. století. Pak se učitel neodvážil otevřít límec šatů nebo košile ani pro jedno tlačítko. Šaty byly převážně tmavě hnědé a v nich učitelé vypadali nudně.

Učitel dnes může do školy nosit i kalhoty, ale s klasickým střihem, ale v žádném případě džíny. Sukně by měla mít také odpovídající délku, maximálně kolena, ale ne kratší. Samozřejmě, že výstřih nebo šaty s mnoha detaily výzdoby také musí být odstraněny ze skříně učitele. Koneckonců, to všechno může odvrátit pozornost studentů a zabránit jim v tom, aby se zaměřili na lekci.

Obchodní šaty pro dívky

Na rozdíl od žen v pevném věku si mohou mladé obchodní ženy dovolit oblečení mírně jasnějších odstínů, které odpovídají módním trendům dané sezóny. Navzdory skutečnosti, že mladé dívky milují nosit sandály, obchodní oblékání to neumožňuje.

Nohy žen i mladých dívek by měly být vždy v tenkých punčochách i v horkém počasí a obuté v pohodlných botách s průměrnou patou s uzavřenou špičkou (pata může být otevřena). Samozřejmě, o žádné platformě nelze mluvit.

Příslušenství

Ženy i muži při výběru příslušenství by se měli zaměřit na kvalitu nakupovaného zboží. Pokud manžetové knoflíčky, pak z drahého kovu, nejlépe ze stříbra, s přírodními kameny. Je-li bižuterie, pak nenápadný, skromný, bez jakýchkoli přebytků. Pro muže je velmi důležité mít hodinky pevné značky. Bez toho v žádném případě. A ženy musejí správně sedět sáček. Mělo by být jednohlasé, pohodlné a přiměřeně prostorné.

arrow