Redakce Choice

Co je zčernalé stříbro? Produkty, rysy, vlastnosti a recenze

Anonim

V poslední době jsou na trhu různé výrobky z černého stříbra. Tento kov je trvanlivý, levný, kromě toho je vhodný pro všechny věkové kategorie. Stříbro samo o sobě (ve své nejčistší formě) prakticky nepoužívají klenotníci. Pro výrobu šperkařských mistrů si vybere své slitiny.

Černé stříbrné šperky

Do mědi se přidává převážně stříbro. Výsledkem je, že produkt se stává pevným, získává dobré antikorozní vlastnosti, zlepšuje jeho vzhled. V Ruské federaci pracují klenotníci pouze s několika vzorky stříbra. Vzorek je značka, pas produktu. Mluví o množství čistého stříbra v produktu. Vzorek 925 předpokládá 92, 5% samotného kovu, zbývajících 7, 5% jsou různé nečistoty. Existuje několik druhů stříbra, například zčernalé stříbro.

Stříbrné odrůdy

Stříbro má stříbrnou bílou barvu. V současné době existují následující typy tohoto kovu: filigrán, matné, zčernalé, peněžní. Každý druh má své specifické rysy.

Matné stříbro nemá jasné vzory. Pro jeho získání použijte různé emulze aplikované na surovinu. Použití emulzí umožňuje, aby byl povrch drsný, dodal mu další kouzlo. Výrobek je originální, krásný, neobvyklý.

Charakteristické rysy filigránového stříbra jsou různé prolamované vzory. Vzhledem k tomu, že stříbro má vysokou tažnost a pevnost, jsou vyrobeny tenké nitě, které dodávají výrobku krásný a neobvyklý vzor. Pro výrobu filigránového stříbra vyžaduje profesionalita, trvá to hodně času. Klenotníci vydávají pozadí a síťovou filigrán. Pro otevřený typ se rozumí průchozí vzor.

Mincovní stříbro je hlavní materiál používaný ve špercích. Tento materiál má hladký povrch, stříbřitě bílou barvu, vynikající pevnost, dlouhou provozní dobu. Složení sterilizačního materiálu je 92, 5% čistého stříbra, 7, 5% mědi.

Technologie černění

Dlouhodobě se řemeslníci snažili ozdobit své výrobky (zbraně, dekorace, nádobí) ozdobami, kresbami, neobvyklými vzory. Technologie aplikace ornament změnila, zlepšila. Zčernalé stříbro se získává speciální technologií. Aplikujte jej při zpracování šperků, ale i v užitém umění. V Rusku se začalo černění od poloviny 20. století. Byly požadovány unikátní prsteny z černého stříbra, které vyrobili mistři z Veliky Ustyug (Vologda). V 18. a 19. století byly vyrobeny nádobí, pouzdra na cigarety a podnosy obdobnou technologií. Hlavní klenotníci vlastnili četné drobnosti řemesla, ale neprošli svými znalostmi, a proto byla část nuancí ztracena. Zčernalé stříbro stálo poměrně drahé, takže si mohli dovolit jen bohatí lidé. Podstatou černění bylo zakrytí čistého kovu černou barvou. Produkt se stal reliéfem, získal rafinovaný vzhled.

Blacking funkce

Tato technologie je zaměřena na získání neobvyklých vzorů na výrobku. Byla vyvinuta speciální technologie, která produkuje zčernalé stříbro doma. Za prvé, šperky jsou ryté nebo ražené, pak se na ně aplikuje speciální řešení, včetně oxidů olova, mědi a stříbra. Povrch výrobku musí být čistý, musí být odstraněny všechny mastné skvrny. Roztok se roztaví. V důsledku toho se na stříbrném povrchu objeví krásný černý vzor.

Výhody černého stříbra

Tyto produkty mají mnoho výhod. Tento materiál nepotřebuje další čištění, zachovává si estetický vzhled. Existují podobné slitiny a určitá omezení. Například vaření se sodou způsobuje černění. Ware, vytvořený touto technologií, je již dlouho používán k ukládání cenných věcí, amuletů, elixírů. Baktericidní vlastnosti černého stříbra ve starověku byly považovány za projev magie. Lidé upřímně věřili, že zčernalé stříbro chrání před neúspěchy a zlými silami.

Oxidace kovů

V současné době se pomocí oxidace vyrábí mnoho produktů, které jsou podobné přirozenému černění. Dnes je těžké koupit skutečné černěné stříbro. Šperky nabízené na regálech klenotnictví, z velké části vytvořené potahováním stříbrných výrobků tenkým oxidovým filmem. Postupem času je vymazána a dekorace ztrácí svůj lesk. Skutečně černé stříbrné náušnice mají poměrně vysokou cenu. S náklady na 1 gram obyčejného stříbra 30-40 rublů, cena za 1 gram zčernění zvyšuje 10 krát. Takové dekorace mají vysoké náklady v důsledku manuální práce, individuální práce mistra.

Užitečné tipy

Při výběru výrobku z černého stříbra musíte pečlivě prohlédnout šperky, zkontrolovat dostupnost a kvalitu razítka a seznámit se s průvodními dokumenty k produktu. V Rusku bylo přesvědčení, že stříbro s černením chrání rodinný život, majitele domu. V případě ztráty domácích potřeb majitel domu a jeho obyvatelé očekávali velké neštěstí. Pro výrobu mincí, prstenů, náušnic, náramků, amuletů se použilo zčernalé stříbro.

V současné době se klenotníci snaží kombinovat stříbro do šperků s polodrahokamy nebo drahokamy. Jako takové "přísady" používá přírodní smaragdy, rubíny, granátová jablka, perly. Pokud zlato dodává člověku věk, stříbro naopak omlazuje. To může být nošeno ženami jakéhokoliv věku. Šperky s drahými vložkami jsou vhodné pro zvláštní příležitosti: recepce, prezentace. Pro každodenní nošení můžete vyzvednout výrobky z černého stříbra, které nemají vložky.

Recenze

Ženy, které si koupily zčernalé stříbrné šperky, si v první řadě všimnou svých estetických vlastností. Zákazníci jsou spokojeni s tím, že výrobek nepotřebuje neustálé čištění a při nošení prstence nemají náušnice alergické reakce. Milovníci stříbrných šperků jsou přesvědčeni, že se jedná o výrobky s černením - tou nejlepší volbou. Majitelé černého stříbrného příslušenství si všimnou svého vlivu na náladu. Prsteny a náušnice, vyrobené s černením, chrání před špatným vzhledem, pomáhají řešit problémy. Ženy, které tyto výrobky na dlouhou dobu nosily, našly své osobní štěstí. Dámy "balzakovskogo věku" Všimněte si, že zčernalé stříbrné výrobky znovu, aby byly mladé a krásné.

arrow