Redakce Choice

Jehlové podpatky: Vlastnosti, typy a recenze

Anonim

Jehlové podpatky jsou jedním z nejoblíbenějších typů dámské obuvi. Všichni jsou: od mladých dívek po krásné ženy balzakovskogo věku. Takové boty jsou již dlouho známé. Stovky značek produkují každý rok tisíce a stovky tisíc modelů v různých barvách, stylech a různých materiálech. Teď jsou i holčičky pro dívky. Jaký je úspěch takových bot?

Historie

Stiletto boty vyhrály srdce žen před mnoha stoletími. Jen málo lidí ale ví, že původní pata měla jiný účel.

Všechno to začalo starověkým Egyptem. V té době, zemědělci připojili paty k botám, aby vytvořili důraz, který by jim umožnil snadno se pohybovat po zorané půdě, aniž by ji vzali zpět. To také zjednodušilo proces pohybu na takovém nerovném povrchu.

Přesný termín výskytu hřebene bohužel není znám. Někteří znalci historie a módy jsou přesvědčeni, že paty se poprvé objevily v Řecku a ne v Egyptě. Potvrzení tohoto předpokladu lze nalézt ve zmínce o vysoké platformě, kterou používají herci divadla, aby diváci ze vzdálených řad mohli lépe vidět, co se děje na jevišti. Tyto "paty" byly vyrobeny z korku nebo dřeva, a výška těchto kotlin (jak se jim říkalo) určovala důležitost charakteru pro tuto výrobu.

Samotné slovo "pata" je převzato z tureckého jazyka, který se zase vrací k arabskému slovu kab. V překladu znamená toto slovo "pata". Ruský jazyk toto slovo přijal až po roce 1500.

Typy bodců

Při výběru bot je třeba věnovat pozornost několika aspektům. Nejprve na patě. To může být rozšířené, rovné, ve formě sloupu, zakřivený na straně, ve formě “mrkve”, “brýle” nebo “čipy”.

Za druhé, samotný hřeben může být kulatý, čtvercový, broušený a oválný. Forma nemá přímý vliv na pohodlí dalšího nošení obuvi. Podložka je mnohem důležitější. Některé modely paty budou samozřejmě stabilnější ve srovnání s ostatními, ale můžete si vybrat nejlepší variantu pouze vyzkoušením několika modelů „v akci“.

Horní část boty může být také odlišná. Existují uzavřené a otevřené modely. Například, s otevřenou špičkou a patou, pouze s otevřenou patou nebo jen otevřenou špičkou. Další možností pro jehlové podpatky jsou čerpadla. Je nejoblíbenější. Sandály, delenki a boty se zipem nebo kravatou v oblasti kotníku (mohou být vyrobeny jako „gladiator boty“) pokračují v modelové řadě těchto bot.

Krása vyžaduje oběť

Ne všechny ženy, které preferují takové boty, jsou pohodlné chůze. Například, pokud má žena problémy se zády, nošení bot s podpatky bude mít za následek bolest ve večerních hodinách. Totéž platí pro spravedlivý sex, který trpí křečovými žilami, plochými chodidly, problémy s klouby a kostmi. Ale, jak víte, krása vyžaduje oběť.

Ne všechny modely takových bot jsou vhodné pro každý den. Pro některý z výše uvedených problémů je nejlepší ponechat je pouze pro problém. Zdraví je nakonec dražší a cennější než krása a pozornost. Také tyto boty jsou nejlepší k nošení ve velmi horkém počasí. Jinak je velmi snadné získat otok a kuří oka.

Stiletto nebo platforma boty: co si vybrat?

Mnoho žen se potýká s výběrem, který model si koupit. Finanční zdroje jsou často omezené a chci si vše koupit najednou. Aby bylo možné určit, jaký styl je výhodnější utratit dostupné množství, je důležité si uvědomit, že čep a klín vyhovují různým ženským typům.

Plošina je méně vhodná pro ženy s velmi tenkými a štíhlými nohami. Takové boty zpravidla na nich vypadají příliš těžkopádně. Zároveň je klín vyššími ženami. Majitelé skromné ​​nebo střední výšky je lepší dávat přednost botám na patách.

Předpokládá se, že platforma je spousta mládeže. Možná je tomu tak, ale pokud takové boty zapadají do stylu a životního stylu ženy, neměli byste těmto připomínkám věnovat pozornost.

Mnoho žen s ladnými formami aktivně nosí vlásenku. Pokud vědí, jak správně nosit takové boty, s čím jsou kombinovány a jak v nich chodit správně, budou schopni je přeměnit ve skutečné zbraně hromadného ničení, protože zdůrazňují již chutné formy.

S dlouhými nohavicemi mají klín menší pravděpodobnost, že se ocitnou, a nohy jsou mnohem méně unavené.

Důvody popularity

Navzdory relativnímu pohodlí mnoho žen dává přednost těmto botám kvůli mnoha faktorům:

  1. Jehlové podpatky vizuálně zvyšují růst, což je velmi významné pro ženy s mírnými ukazateli.
  2. Oni také dělají dívky štíhlejší, nutit je narovnat záda.
  3. Zdůrazněte ženský stát.
  4. Vhodné pro jakékoliv oblečení: od letních šortek až po šaty.

To jsou jen některé z důvodů popularity dámských bodců. Koneckonců, takové boty jsou velmi krásné a atraktivní vizuálně. Se správnou volbou je vhodný i pro každodenní nošení, i když s tím nesouhlasí někteří lékaři a specialisté.

Červené boty na podpatcích pomohou jeho majiteli nýtovat její pozornost. Jsou vhodné pro světlé, mimořádné a vášnivé povahy. Byla to příležitost zdůraznit jejich ženskost a individualitu s pomocí bot na vysokém podpatku a nakonec je posoudit podle recenzí, které tak milovaly ženy celého světa.

Jak si vybrat?

Při výběru bot je důležité vzít v úvahu individuální vlastnosti chodidel. Ženy s širokýma nohama nebo plnými nohami by si neměly vybírat boty s špičatou špičkou. Je-li to možné, je lepší dát přednost botám s širší, stabilnější patou a pohodlnou botou.

Zvolený model by měl dokonale sedět. V extrémním případě mohou být boty trochu malé (téměř všechny modely na patě se v procesu nošení trochu roztáhnou). Pokud je bota příliš těsná nebo visí na noze, pak je lepší zvolit jiný styl, protože v budoucnu to přinese nepohodlí a může poškodit vaše zdraví.

Stabilita paty je snadno kontrolovatelná: musíte nosit boty a stát na jedné noze. Pokud je to pocit, že pata je volná, pak je lepší nekupovat takové boty - bota je v ní vyrobena nesprávně.

arrow