Redakce Choice

Payta: co to je a jak ji nosit

Anonim

Mnozí o tom slyšeli, ale ne každý ví, co to je. Ve skříni každého sportovce je payta. Pod různými jmény se objevuje v katalogech předních značek módního oblečení. Populární kus oděvu s tajemným jménem je hoden důkladného zkoumání.

Co to je?

Payta je pánský nebo dámský top ve sportovním nebo ležérním stylu. Charakteristické znaky všech modelů jsou volné a pohodlné tkaniny, které nebrání pohybu. Výrobek může mít přední uzávěr, kapotu a kapsy.

Termín kombinuje několik populárních modelů sportovních a každodenních vrcholů. V sortimentu světových značek se platí různé druhy odměn:

  • Svitshot - objemový model bez spojovacích prostředků.
  • Mikina - krátký nebo protáhlý top s vysokým límcem a kapucí.
  • "Kengurushka" - výrobek s velkou kapsou pro obě ruce vpředu.
  • Mikina - sportovní bunda se zipem na celé délce.
  • Kardigan - model houpačky bez límce se zipem, s tlačítky nebo tlačítky.

Původ termínu

Název sportovního razítka pochází z finského jazyka. Pokud se potomek Vikingů zeptá na význam slova paita, řekne, že payta je taková košile nebo košile.

V SSSR byl tento koncept používán mezi pašeráky, kteří obchodovali v omezeném zahraničním oblečení. Ve Finsku si koupili místní sportovní potřeby, které pak prodali sovětským módy. Termín "payta" šel k lidem a stal se synonymem pro venkovní oblečení pro aktivní odpočinek.

Dnes je tento koncept zachován v hovorovém projevu Krymů a Ukrajinců. Vysvětlují, že payta je takový široký svetr. V ukrajinských online obchodech se tento termín vztahuje na světově proslulé mikiny, mikiny a vesty.

Jak nosit payta

Dnešní trendy umožňují nosit pohodlné sportovní topy nejen během tréninku. Mikiny, mikiny a mikiny jsou vhodné pro aktivní a uvolněný volný čas, procházky a cestování. Módní časopisy posílají fotky placené v článcích o současném stylu sport-chic.

Produkty od předních značek odrážejí individuální styl konkrétního návrháře. Původní payta přitahuje pozornost ostatních k majiteli statusu.

Základní desky unisex také neztratí své pozice v módě. Útulný payta poskytne teplo a pomůže vám ztratit se v davu celebrit, unavených paprsků slávy.

Mužské modely

Skutečná odměna se silným charakterem - sypké výrobky z měkkého materiálu.

Sportovní výrobky jsou vybaveny zipem a velkými kapsami na přední straně. Vysoký límec a kapuce zahřívají a podtrhují moderní funkční styl. Sportovní mikiny a mikiny jsou zdobeny logy značek, značkami designérů a emblémy prestižních univerzit.

Pánské ležérní payta - mikiny bez dalších funkčních prvků. Většinou jednobarevné barvy - světlé barvy nebo černobílé. Jako dekor se používají velké tisky různých předmětů.

Paytu lze díky fotoslužbám vytvořit unikátní. Vrchol, zdobený nestandardním vzorem nebo nápisem, je hlasitým prohlášením o jeho jedinečnosti.

České platy pro muže jsou vesty bez spojovacích prostředků. Široké prodloužené kombinézy dávají obrazu náznak intelektuální nedbalosti.

Hry jsou kombinovány s prvky neformálního mužského šatníku - džíny, chinos, tepláky, tenisky a tenisky. Jediné tabu - klasické kalhoty a boty. Uvolněný vrchol a oficiální dno zlomí stylovou harmonii obrazu.

Ženské modely

Platby jsou vhodné v šatníku dívek a dam jakéhokoliv věku a typu těla. Produkty se liší délkou a stupněm uchycení, což vám umožňuje zdůraznit nebo skrýt vlastnosti obrázku.

Příležitostné dámské payta - pletené vesty. Věci z tlusté vlny mohou nahradit lehký kabát. Tenký pletený svetr doplní základní set o džíny. Pletený svetr a lehké květinové šaty jsou moderní interpretací stylu hippie.

Dámská odměna za sport opakuje modelovou řadu pánského katalogu. Dívky jsou nabízeny mikiny, mikiny a mikiny. Dámské výrobky jsou šité ze sametové tkaniny a zdobeny kamínky. Trendové odměny jsou mikiny-šaty s mluvícími slogany. Dlouhé teplé mikiny jsou alternativou k klasickému kabátu.

Dnešní trendy přirovnávají sportovní odměnu k demokratickému úpletu z hlediska kombinací se šatní skříní. Mikina se zipem vhodná pro džíny. Mikina se sukní a teniskami je romantický denní vzhled dívek s aktivním životním stylem.

Paita je široký koncept, pod kterým jsou skryty módní sportovní topy. Přátelské rady ohledně nákupu takového oblečení by neměly být zmatené. Doporučení je určitě diktováno zájmem o pohodlí v kombinaci s atraktivitou a zaslouží si okamžitou realizaci.

arrow