Redakce Choice

Dejte svým oblíbeným věcem druhý život! Jak odstranit pelety z oblečení

Anonim

Často oblíbená věc ztrácí svůj nádherný vzhled díky vzhledu vlnitých shluků - pelet. Zvláště často takový osud zahrnuje pletené a pletené oblečení. Nicméně, neměli byste zoufat a spěchat, abyste odepsali jeden nebo jiný oděv do šrotu. Stačí se naučit, jak odstranit pelety z oblečení tak, aby vaše věc získala druhý život.

Nejjednodušší způsob je koupit stroj ve specializovaném obchodě, který vám umožní rychle a snadno se rozloučit s nenávistnými skvrnami na povrchu oděvu. Navenek je takové zařízení podobné obvyklému elektrickému holicímu strojku pro muže, i když princip jejich působení je poněkud podobný. Uvnitř jednotky jsou vybaveny četné nůžky, které vám pomohou zbavit se pelet na oblečení, ale při výběru takového stroje byste měli být velmi opatrní. Je nežádoucí nakupovat příliš levné přístroje, což může nakonec vést k poškození věcí, zejména pokud jde o výrobky z vlny. Nízká cena jednotky by vás proto měla upozornit. Rovněž je třeba vzít v úvahu, že výše uvedené zařízení velmi rychle selhává, protože nůžky v jeho konstrukci mají tendenci velmi rychle otupit.

Jak odstranit pelety z oblečení? Nemyslete si, že vám pomůže pouze elektrické zařízení. Pro tento účel můžete snadno použít běžný jednorázový holicí strojek. Pokud se rozhodnete uchýlit k této metodě, nezapomeňte, že je třeba dodržovat bezpečnostní předpisy. Kromě toho byste měli zvážit některé rysy zpracování tkaniny. Vzhledem k tomu, že tato metoda je k dispozici pro mnoho (holicí strojek lze nalézt téměř v každé domácnosti), budeme se zaměřit na to podrobněji.

Jak odstranit pelety z oděvu s břitvou

Ujistěte se, že je výrobek předepnut tak, aby nedošlo k jeho poškození během řezání. Potom jemně přesuňte špičku čepele přes problémové oblasti - rychle, lehce, metodicky. Opakujte postup pro větší efekt. V zásadě, pokud se bojíte použít holicí strojek, můžete se pokusit odstranit pelety ručně, ale v tomto případě je možnost poškození struktury výrobku poměrně vysoká, protože pelety nebudete řezat, ale v doslovném smyslu je vytrhávat. A proces bude zpožděn na dlouhou dobu. A pokud to uděláte s pletenými věcmi, existuje riziko, že věc jen kvete ve švech bez možnosti využití.

Zajímavé řešení problému s názvem "Jak odstranit pelety z oblečení?" je použití skotské. K tomu je nutné přilepit lepicí pásku lepivou stranou na poškozený povrch, opatrně ji vyhladit rukou a pak ji prudce odtrhnout. Pelety a přebytečné klky zůstanou na povrchu lepidla. V tomto případě je však třeba věnovat zvláštní pozornost složení výrobku, aby nedošlo ke zkaženosti látky. Chcete vědět, jak odstranit pelety z oblečení, materiál, pro který byla jemná vlna, například angora nebo tenký mohér? Existuje pouze jedna možnost - měkký zubní kartáček vám pomůže.

Tvrdé štětiny mohou zničit látku bez možnosti využití. Pletení by mělo být čištěno pouze ve směru vláken, aby nedošlo k jeho poškození. Po čištění byste měli namočit oblečení do avivážního prostředku, aby se zabránilo možnosti "šíření" věcí.

arrow