Redakce Choice

Náramek s lebkami: stylový gotický dárek

Anonim

Někdy se výběr vhodného dárku promění v skutečnou trápení. Bylo by žádoucí nejen vybrat něco jako dárek, ale také překvapit vybranou věcí, potěšit člověka. A co to můžeš dát? Zajímavý a neobvyklý je náramek s lebkami. S takovým darem určitě překvapíte, protože vše, co souvisí se smrtí, vyvolává zájem o člověka.

Symbolika lebky

V různých kulturách byla lebka používána jako symbol smrti i jako symbol nesmrtelnosti. Proto je postoj k němu dvojí: na jedné straně je to úcta a laskavost před holou kostí, na druhé straně strach a odpor k těmto věcem.

V zásadě záleží na individuálním postoji osoby. To je radikálně odlišné v různých částech světa. Než si koupíte dárek s lebkou, měli byste nenápadně požádat osobu o jeho postoj ke symbolům smrti. Je možné, že i při jednoduché nápovědě zamýšlený příjemce daru bude reagovat tak negativně, že musíte hledat jiný způsob, jak člověka překvapit.

Hodnota lebky v pánském náramku

O čem mluví lebky, které se používají v různých ozdobách? Co se podobají? Takže:

 1. Za prvé, když vidíte lebku, přijde na mysl "Piráti z Karibiku". Piráti, slavný věk loupeže a romantika slané vody a lákání moderních mužů. Pravděpodobně by se na okamžik chtěl stát kapitánem pirátské lodi.
 2. Tajemství Lebka symbolizuje všechny podivné, nepochopitelné a tajemné, které se mohou objevit v lidském životě.
 3. To je také věřil, že lebka, oddělená od zbytku kostry, symbolizuje černou magii a uctívání démonů. Naštěstí je taková reakce vzácná.
 4. Na úrovni podvědomí může být lebka spojena s vítězstvím. Ve starověku, muž, který porazil silného soupeře mohl vzít jeho hlavu jako trofej. Maso se rychle rozpadlo a zanechalo nažloutlou kost, na kterou se mohl vítěz dlouho chlubit.

Kraniální pozitivní

V kultuře řady zemí symbolizuje lebka přechodný stav od života na této Zemi k životu na příštím světě. Mexiko je dokonalým příkladem takového pozitivního postoje. Stačí se podívat na jejich každoroční karnevaly mrtvých, protože veškerý strach z nevyhnutelné smrti zmizí. Opravdu, proč se bojíte okamžiku, kdy se konečně můžete setkat a slavit s přáteli a příbuznými dávno pryč? To je prostě hloupé!

Rámování náramků (kůže, ocel, stříbro) \ t

 • Stříbro. Náramek s lebkou ve stříbrném rámečku bude vypadat jasně a stylově. Pro dárek pro muže je lepší vybrat si šarlatové stříbro. Nebude to tak jasné a náročné, ale dodá dekoraci určitý mystik a tajemství.
 • Kůže Plastový a ekologický materiál, se správným nátěrem nebude malovat zápěstí. Kožený náramek s lebkami lze přizpůsobit velikosti ruky, což je zřejmá výhoda tohoto rámu. S dobrým postojem, kůže je trvanlivá: stačí jít do nejbližšího historického muzea a podívat se na dochované kožené šperky. Nemají ani sto let!

 • Železo Dobré věci, levné a osvědčené. To je jen najít skutečný železný rám je velmi obtížné. Nejčastěji trh představuje levné měděné protějšky, které jsou v kontaktu s kůží začít oxidovat.
 • Ocel Nejlepší je vybrat si lékařskou. Neoxidované, trvanlivé, vypadá efektně. To je jen když nedbalé odkazy sami dekorace-lebka může být ztracena na pozadí jeho rámování.
 • Vlna, lano. Obvykle se nepoužívají, ale někdy se střepy pletou a tyto materiály. Nejčastější v ruční výrobě. Pokud chcete tento typ rámu, nejjednodušší způsob je najít mistra a souhlasit s ním, aby se dekorace pro vaši objednávku.

Kdo je lepší dát?

Jako dárek, samozřejmě, náramek s lebkami, dělá impozantní dojem. Existuje však několik kategorií lidí, kteří by takové věci nedali lépe:

 • Silně náboženští lidé mohou přijmout takový dar jako urážku. V moderních světových náboženstvích je smrt, jejíž symbolem je lebka, považována za velkou svátost. Na druhou stranu, pokud vyberete dárek pro voodoo adept, pak náramek s lebkami ho potěší.
 • Příbuzní jsou starší než ty. Pokud nejsou příznivci těžkého kovu, je nepravděpodobné, že by takový dar ocenili. Předvídat přesnou reakci je poměrně obtížné. Jistě sto procent jistý, že náramek s lebkami potěší otce nebo dědečka? Pak se směle!

 • Muž, s nímž jste vyvinuli ne příliš důvěryhodný vztah, může na takový neobvyklý dárek negativně reagovat.
 • Lidé, kteří příliš mnoho věří v znamení, stejně jako příliš působivé osobnosti, mohou být takovou ozdobou vystrašeni. Nechcete, aby váš náramek s lebkami pohřben na dvoře, čtení spiknutí od zla? Nedávejte!
arrow