Redakce Choice

Rybářský oblek - klíč k úspěšnému rybolovu

Anonim

Každý, kdo v životě alespoň jednou lovil, ví, jak je důležité vybavení. Pokud se v létě ještě můžete s nějakým obyčejným oblečením vypravit, pak v jiných obdobích roku je skutečný rybářský oblek prostě nenahraditelný. Je to speciální oblečení, které nejenže vám umožní úspěšně lovit ryby, ale také vytváří pohodlí za každého počasí.

Přehled rybářského obleku

Rybářský kostým musí splňovat několik specifických požadavků. Mezi ně patří především pohodlí, komfort, praktičnost, odolnost proti vlhkosti, odolnost vůči větru a větru. Tkanina, ze které se šije takové oblečení, by měla být "prodyšná", ale zároveň nesmí dovnitř pronikat vlhkost. Tyto produkty jsou rozděleny do 3 hlavních kategorií: letní, demi-sezónní a zimní obleky. Oblečení pro teplou sezónu by mělo chránit před hmyzem a deštěm, stejně jako být silné a lehké. Letní rybářský oblek musí mít několik multifunkčních kapes. Polosezónní oblečení určené k nošení na jaře a na podzim. Takový oblek by měl být izolován, aby účinně chránil osobu za špatného počasí. Zimní oděv je nutný k zajištění tepla a sucha i v těch nejtěžších mrazech. Důležitou roli hraje odolnost vůči vodě a větru. Jsou vypuštěny speciální rybářské kostýmy, „plováky“, ve kterých člověk, který spadl do vody, zůstane nad vodou a nebude schopen podchlazení.

Rybářské obleky "Norfin"

Existuje mnoho společností, které vyrábějí kvalitní oblečení pro rybolov. Jedním z nejoblíbenějších je finská společnost NORFIN, která vyrábí široký sortiment kostýmů. Speciální poptávka pro zimní soupravy z nepromokavé tkaniny. Rybářský oblek, jehož cena se velmi liší (v závislosti na kvalitě výrobku), se může skládat z několika částí. Vysoce kvalitní modely pro zimní rybolov vydrží teploty až -20 ° C. Kromě nylonového vysoce odolného nátěrového materiálu s PVC povlakem se v jejich výrobě používá moderní izolace Thermo Guard. Cena těchto výrobků se pohybuje od 4000-4500 rublů. Plavky jsou o něco dražší. Jejich cena může dosáhnout 7000-10000 rublů.

Sestava rybářských obleků "Norfin"

Nejoblíbenější modely pro demi sezónu a zimní rybolov jsou soupravy složené ze dvou částí: bundy a kombinézy. Pevné kombinézy jsou méně populární. Faktem je, že nejsou tak snadné. Současně zůstává plovoucí kombinéza stále lídrem prodeje, neboť poskytuje větší bezpečnost při zimním rybolovu. Mnoho modelů má podlepené švy, poskytující plnou vodotěsnost. Ve většině výrobků jsou kapuce připevněny ke zipu a mají hledí a utahovací svorku.

V poslední době začala společnost "Norfin" vydávat plovoucí kostýmy, skládající se z jejich kombinéz a bund. ARCTIC 42100 a ARCTIC RED 4220 jsou vyrobeny z membránové tkaniny. Jsou určeny k nošení při teplotě -25 ° C.

Rybářský oblek EXTREME CAMO 32800 a EXTREME 32500 lze použít při teplotě -30-32 ° C nejen pro zimní rybolov, ale i pro lov. Cena těchto zařízení dosahuje 10 000 rublů. EXTREME 32500 má vnitřní odnímatelnou bundu. Pro slabší sex vyrábí Norfin zimní oblek LADY 32900. V něm bude pohodlný i při -30 ° C.

Letní obleky jsou obvykle malovány kamufláží nebo khaki. Mají mnoho kapes na rybářské náčiní. Látky se používají pouze prodyšné, odolné a lehké. Některé modely mají v kapotě odnímatelnou síť proti komárům. V horkých dnech můžete využít rybářské vesty a mysové stany.

arrow