Redakce Choice

Teleproject "Klenotník": hodnocení zákazníků. Názory. Tipy

Anonim

Každá žena sní o lásce a princi na bílém koni, který okamžitě provede všechny její rozmary a samozřejmě pro ni koupí kožichy, diamanty a drahé kovy. Pouze takové přání se stává vzácným. Můžete si však objednat krásné náušnice, náramek nebo prsten a potěšit se svým milovaným telefonem na kanálu „Klenotník“. Zákaznické recenze tohoto „gaučového obchodu“ vám pomohou přijít na to a učinit správnou volbu.

Stručná informace o špercích

„Klenotník“ je jedním z prvních televizních kanálů v ruské televizi. Jedná se o jakýsi internetový obchod s velkolepou televizní reklamou.

Jak je koncipováno autory televizního projektu, milovníci šperků mohou denně vidět na obrazovce krásné ženy vedoucí, živě demonstrující různé předměty ze zlata, stříbra, zlacení a platiny. Každý, kdo v průběhu vysílání přilákal nějaký produkt, může volat přímo na kanál „Klenotník“. Hodnocení zákazníků vám zpravidla umožňuje řešit nekomplikovaný systém objednávání produktů telefonicky.

Co se může divák naučit během živého vysílání?

Během vysílání, které trvá průměrně 90 minut, mohou diváci:

  • naučit se spoustu zajímavých věcí z historie původu drahých kamenů;
  • poslouchejte krásné mýty a legendy o tom či ono ušlechtilém kovu;
  • účastnit se herní show;
  • objednejte si a zakupte si svůj oblíbený šperk.

Pokud máte v plánu pouze kontaktovat obchod se šperky, hodnocení zákazníků vám pomůže pochopit, jak ziskové nebo nerentabilní budete.

Jemnosti video vysílání: jak je aukce?

Samotná společnost "Jeweler" se umístila jako online aukce, která se koná takto: na začátku převodu předvádí hezká moderátorka některou položku z exkluzivní kolekce vydané limitovanou edicí; další, na levé straně obrazovky, kód položky, jeho vlastnosti (materiál, hmotnost, vzorek, kameny), tradiční cena v klenotnictví, počáteční aukční cena s velkou slevou a počet kusů partie umístěné k prodeji online.

Pak si každý může zavolat a objednat si produkt, který se jim líbí, který klenotnický kanál (hodnocení zákazníků o práci společnosti pomůže vyřešit dilema, stojí za to nebo ne, aby si něco koupil zde) se zavazuje dodat do vašeho domova do 14 kalendářních dnů. Platba za produkty tedy probíhá po obdržení objednávky.

Jaké jsou triky reklamy používané v projektu?

V procesu sledování programu „Klenotník“ si nemůžete všimnout určitých řečových triků používaných pořadateli aukce. V průběhu celého vysílání tedy hlavní dívka, zejména při popisu partie, opakuje stejná slova. Například, pro jedno vysílání, to říká o 5-6 časech následujících vět: \ t

  • „Mimořádně krásný náhrdelník“ (náušnice, prsten, náramek);
  • "Speciální nabídky";
  • "Unikátní";
  • "Exkluzivní" atd.

Podle psychologů jsou to tyto fráze, které jsou považovány za účinné manipulační nástroje, které povzbuzují diváky, aby se okamžitě obrátili na projekt Šperky TV. Nejčastěji se k tomu vztahují hodnocení zákazníků. Takové fráze totiž podněcují člověka, aby přemýšlel o lepším životě a získal něco „zvláštního“ a „vytvořeného speciálně pro něj“.

Kromě toho je celý text, který vyslovují přednášející, vyslovován se zvláštní lákavou exclamační intonací. Kromě toho je často doprovázena jinými slovy obdivu ve stylu „toto je krása“, „je to neuvěřitelné“, „fikce“ atd. Podle odborníků takové fráze pomáhají přidat zvláštní efekt neobvyklým a povzbuzujícím činům.

A co je nejdůležitější, sleva, původně nabízená výrobci televizního projektu na konkrétní produkt, se doslova roztaví před našimi očima. No, jak nepodlehnout takovému pokušení, které nabízí televizní obchod "Šperky"? Zpětná vazba od zákazníků je nejlepším nástrojem, který odstraní krásný závoj reklamy od uživatelů.

Co říkají hodnocení zákazníků?

Pokud dáváte pozor na recenze lidí, kteří alespoň jednou čelí televizní aukci "šperky", můžete získat spoustu zajímavých a užitečných názorů. Jeden zákazník obchodu tedy píše, že před několika měsíci si objednala náramek z „nádherných perel jižních moří“ (podle reklamy).

Byla nešťastná, protože nebyla spokojena s kvalitou samotné perly, která nebyla v žádném případě srovnatelná s cenou, včetně dodávky. Podle ní, za stejnou cenu, kterou zaplatila kurýrovi klenotnictví (hodnocení zákazníků s podobným příběhem jsou často nalezeny), bylo možné zakoupit kvalitnější výrobky s krásnými perlami a mnohem levněji.

Další dámě se líbily krásné náušnice se smaragdy, které okamžitě spěchala na objednávku. Po asi 3 týdnech přinesl kurýr zásilku, kde byly drahocenné náušnice, ale se zlomeným zámkem. Zboží muselo být vráceno. Ale, jak je zklamaný klient klenotnické prodejny tvrdí (hodnocení zákazníků, jak vidíte, jsou založeny na osobní zkušenosti), nikdo jí nevrátil peníze ani nenahradil náušnice novými. Stručně řečeno, byla nespokojená se službou a také jí bylo líto, že ztrácí čas a peníze.

Třetí milovník rychlého nakupování byl naopak spokojen s nákupem. Podle ní před týdnem koupila rubínový náhrdelník, který plně odpovídal jeho hodnotě. V tuto chvíli jsou všechny kameny podle ní na svém místě a nikdo z nich nevypadl.

Stručně řečeno, Šperky TV Store (zákazníci mohli číst o tom v tomto článku) dělá atraktivní nabídky denně, přitahuje zákazníky se slevami a speciální produkty. To je jen souhlasit s těmito návrhy a čelit k běhu do telefonu, nebo ne, rozhodnout sami.

arrow