Redakce Choice

Pánské plstěné klobouky: typy a mistrovské třídy na výrobu

Anonim

Plstěné klobouky jsou doplňky, které jsou vyrobeny z vlny pomocí plstící techniky. K tomuto účelu se nejlépe hodí králičí nebo ovčí vlna. Díky použití vysoce kvalitních surovin během výroby je hlavový díl měkký. Kromě toho příslušenství perfektně drží svůj tvar.

Proces vytváření dobrého plstěného klobouku je poměrně komplikovaný a dlouhý, ale naštěstí je cena hotového výrobku více ovlivněna kvalitou materiálu, ze kterého byl vyroben. Klobouky z plsti lze nalézt ve sbírkách elitních značek a na přístupném výklenku masového trhu. Ale o všem v pořádku.

Pánský plstěný klobouk je čelenka, která učiní jakýkoliv obrázek elegantnějším. Pokud se mladý muž chce cítit jako skutečný dandy, měl by si vybrat vhodný oděv. Klobouk a celý kostým by se měly dobře doplňovat.

Jaké modely pánských plstěných klobouků přežily?

Moderní móda identifikuje několik možností:

  • trilby;
  • Fedor;
  • buřinka.

Všechny tyto klobouky patří do kategorie klobouků s okrajem dostatečně širokým. Zvažte každý model podrobněji.

Pánský klobouk fedora

Tento model, který rok již nespadá ze stránek lesku. Pokrývka hlavy je považována za klasiku. Má středně velká pole a klenbu v koruně. Na příslušenství nejsou prakticky žádné dekorační prvky. Jediné, co je povoleno, je stuha, která v tónu odpovídá barvě výrobku.

Pánský Trilby Hat

Odborníci to považují za druh fedory. To je rozlišováno od latter poli, která jsou kratší a zvednutý tady. Toto příslušenství je spíše demokratické a bude vyhovovat milovníkům stylu hooligan.

Kovbojský klobouk

Hlavním rysem příslušenství jsou široké, zakřivené strany pole. Koruna zde má průměrnou velikost. To je pokrývka hlavy pro milovníky westernů a divokého západu.

Pánský buřinka

Tato čelenka se nejvíce spojuje s legendárním obrazem Charlieho Chaplina. Příslušenství má charakteristický zaoblený tvar a malá zasunutá pole. Nadhazovač je jedním ze symbolů anglického elegantního stylu v oblečení. Tradiční barva příslušenství je černá.

Jak přidat banku? Stylisté doporučují nosit s dvouřadovým vysoce kvalitní kabát, klasické boty, košili, sako. Přidejte si do ruky deštník a drahé klasické hodinky.

Jak si vyrobit plstěný pánský klobouk vlastníma rukama

Klobouk lze vyrobit vlastníma rukama. K tomu potřebujete několik speciálních nástrojů.

Blok pěny. Vezměte několik čtverců pěny (3-4) a přilepte je dohromady. Výška obrobku by měla být přibližně rovna velikosti (výšce) korunky.

Nyní je třeba snížit přebytek, aby se vytvořil prázdný, na kterém budeme natahovat plst. Mějte na paměti, že průměr obrobku musí být roven objemu vaší hlavy.

Nyní musí být obrobek zakryt tenkou vrstvou lepidla PVA. Když uschne, zabalte ho lepící fólií. Tím se zajistí, že vnitřek vašich budoucích výrobků zůstane vždy čistý. Ve spodní části záslepky zajistěte pásku na míru.

Přejít na vzor klobouku. Z plsti je třeba řezat 2 kruhy. Do průměru polotovaru přidejte 7, 5 cm, což bude průměr každého kruhu. Vzorky klobouku můžete vytvořit na papíře nebo okamžitě kreslit kruhy na plsti kompasem.

Děláme klobouk

Teď musíme vytvořit horní část čelenky. Toho dosáhneme natažením na pěnový materiál.

Chcete-li začít, mokré cítil velmi tvrdě, voda by měla jen odtok z tkaniny.

Silně navlhčený plst ve středu obrobku a zajištěn kolíkem. Natáhněte materiál na disku. To by mělo být prováděno opatrně, aby nedošlo k roztržení tkaniny. V procesu formování klobouku upevněte plst po obvodu blanku.

Horní čep by měl být odstraněn. Potom musí být tkanina pokryta vrstvou lepidla PVA. Použijte k tomu kartáč široký 2, 5 cm.

Obracíme se na použití druhého plstěného kruhu. Stejně jako první, musí být navlhčen vodou a aplikován na první polotovar plsti. Opakujte celý postup, který byl proveden v prvním kole. Poslední stupeň - potah lepidla - by měl být přeskočen. Nechte korunu budoucí pokrývky hlavy suché.

Poté, co je tkanina zcela suchá, odstraňte ji z polotovaru. Nůžky nařezají veškerý přebytek, který zůstává na dně koruny.

Dělat klobouk pole

Nyní musíme udělat dvě identické kruhy pro pole. Bez ohledu na to, jak široká je chcete, přidejte k tomuto číslu dalších 5 cm.

Mokrý obrobek namočte. První díl zakryjte tenkou vrstvou PVA. Druhé uvalí první. Procházka na vrcholu horkého železa. Mělo by se žehlit přes látku. Takže chráníte plst od chodidla ze železa.

Vystřihněte díru ve tvaru kruhu ve středu dílů. Průměr tohoto kruhu činí o 2, 5 cm více než je průměr koruny klobouku z plsti.

Vytáhněte korunku zpět na disk. Umístěte pole nahoře. Zamkněte je kolíky. Vezměte vlněnou nit a spojte ji s korunkou a polem. Odstraňte kolíky. Produkt je připraven!

arrow