Redakce Choice

Rashguards - co to je?

Anonim

Rashguardi jsou v módě. Co je to? Typ sportovního kompresního oblečení. Velmi často v tréninkových halách, kde se konají kurzy ve smíšených bojových uměních, můžete vidět žáky na krátkých tričkách. To je rashgarda. Co je to za slovo? To je půjčeno od angličtiny (doslovně - “ochrana před potem”) Toto není jednoduché sportovní tričko. Je vyrobena ze speciálního vlákna a velmi těsně přiléhá k tělu sportovce.

Co je jí tak ráda mnoha lidí, zejména zápasníků? Co je na ní zvláštní? Abychom pochopili důvod pro výběr těchto specifických oděvních zápasníků, musíte si představit, jak se takové soutěže konají. Zápasníci jsou v těsném kontaktu s ostatními v celém utkání. Konstantní hází na podložku, která není příliš sterilní, a chránič vyrážky jsou schopni chránit svého majitele před mnoha bakteriemi a bakteriemi.

Rashgarda: Co je nového?

Toto oblečení má antibakteriální ošetření. Všem sportovcům bylo vždy řečeno, že přírodní bavlna pomáhá pokožce dýchat. Věda však nestojí v klidu a nový moderní typ oblečení je toho živým důkazem. Takové tričko dobře prochází vzduchem, velmi rychle schne a neroztrhne se. Bunda se na těle téměř necítí, takže je lehká. Tento typ oděvu oprávněně má jiné jméno - „druhou kůži“, protože pohyby osoby v tréninku nejsou omezeny. Když dojde k přestávce mezi cvičeními na simulátorech, kůže se neochladí. Proto existuje záruka, že sportovec nebude mít nepříjemné pocity z natahování svalů a vazů. Mladý muž navíc může prokázat svou nádhernou postavu.

Výběr správného modelu

Existuje také spousta modelů a výrobců rashgardů. Abychom se neztratili v této hojnosti, musíte udělat správnou volbu. Existují modely s krátkými a dlouhými rukávy. Tkaniny používané k výrobě tohoto typu oděvu jsou téměř stejné. Poskytují hustotu a pružnost hotového výrobku. Tento výrobek vyžaduje povinnou montáž. Velikosti jsou stejné jako u běžných triček. Všechna tato kritéria nejsou zásadní při výběru velikosti rashgardu vhodné pro sportovce.

Impregnace

Hlavní věc, která bude rozhodujícím faktorem, je antibakteriální impregnace tkáně. Přítomnost musí být uvedena výrobcem. Dalším faktorem je typ výkresu. Existují dva typy použití na tkaninu barev: tepelný přenos a sublimace. První metoda nevydrží časté praní, vzor rychle zmizí a odlupuje se. Ve druhé verzi aplikace obraz nevybledne a neodlupuje se.

Barva, styl a design košile si také musí vybrat. Jedná se o příjemnou proceduru, která je založena na smyslu pro styl a individuálních preferencích. Cena tohoto výrobku bude záviset na výrobci.

Rashgardova komprese je sportovní oblečení vyrobené speciálním kompresním způsobem. Ona se vyrovná s ochranou zápasníků a sportovců zapojených do surfování. Stávky na palubu a vodu jsou značně změkčeny, pokožka sportovce je chráněna před negativními účinky mořské vody a teplo lidského těla je dobře zachováno.

Pro sportovce je zde skvělé vybavení - rashgarda. Co je to super trička, teď to není tajemství pro nikoho. Pokud je sportovec konfrontován s volbou toho, který rukáv si vybrat tričko, můžete doporučit dlouhý rukáv. To vám pomůže chránit lokty a předloktí před nežádoucí interakcí se sportovním vybavením. Čas není daleko, když přesně všichni sportovci vystoupí v takovém univerzálním oblečení.

Oblečení pro děti

Děti - hrozné fidgets. Rodiče jsou unaveni nákupem bund, šortek a tenisek. Je-li obtížné vyzvednout boty, pak je možné nosit tričko, které lze „na růst“ nosit dlouho. Výjezd pro maminky a tatínky bude nalezen, pokud dostanou vyrážku pro děti. V takovém tričku bude dítě co nejpohodlnější. Během tréninku bude tělesná bilance tepla udržována na své normální hodnotě a nadměrná vlhkost a pot budou volně vynášeny.

Mytí rashgardy

Bez ohledu na to, jak pečlivě použité sportovní oblečení, musí být udržován v čistotě. Potřebujeme znát několik pravidel, jak umýt vyrážku, aby vydržela déle. Po každém tréninku je třeba košili opláchnout studenou nebo teplou vodou. Neumývejte rashgard v horké vodě. Zničí to oblečení.

Po opláchnutí by mělo být tričko mírně stlačeno a zavěšeno na závěs, ne na radiátor. Rashgard sám uschne. Praní je nutné, ale ruční nebo v delikátním režimu. Teplota by neměla překročit třicet stupňů, omyvatelná pomocí měkkých detergentů. Horká voda je smrtelným nepřítelem rašgardů.

Jak si vybrat rashgard?

Ne všichni sportovci nosí moderní oblečení. Pokud budete věnovat pozornost těm, kteří provádějí školení v obyčejných bavlněných tričkách, všimnete si, že jejich oblečení je časem vytáhnuto, ztrácí svůj původní tvar a vzhled, vybledne na slunci. Mokré potné oblečení je neestetické. V rashgarde je příjemné trénovat, neprotahuje se, ale pevně zapadá do těla, uvolňuje tělo od nahromaděného potu. Vysychá tak rychle, že tělo nemá čas na vychladnutí a vychladnutí v tréninku. Chrání pokožku před bakteriemi. A nejen z těchto patogenů chrání tričko rashgard.

Člověk si jen má představit, že sportovec stoupá na laně, provádí různé vzpírání a akrobatické cvičení. Tyto pohyby a kontakt s ulity mohou poškodit kůži. A to je místo, kde na záchranu přichází kompresní oblečení. Bude to spolehlivá ochrana proti případným popáleninám, které se dostanou z lana. Sportovci a amatéři, kteří trénují více než dvakrát týdně, by měli mít ve své sportovní skříni druhou ochrannou krytku, a to i se správnou péčí o tento typ oblečení. Po umytí nechte jeden vyschnout, zatímco druhý spolehlivě chrání jeho majitele.

Dámské oblečení

Existuje názor, že ženy by se neměly zabývat zápasem, boxem, vzpíráním. Ale pokud se tak stane, že spravedlivý sex vykazuje vysoké výsledky v mnoha sportech a není horší než muži, musíte se o jejich bezpečnost postarat také. Rashgards není univerzální, pokud jde o sex. Tam jsou speciální dámské super trička. Berou v úvahu všechny rysy struktury a anatomie ženy. Hlavní vlastnosti rashgadu jsou zachovány. Vynikající ventilace, ochrana, prevence úrazu.

Závěr

Pořízení takového super-spolehlivého trička není v současné době problém. To lze provést na trhu nebo v internetovém obchodě. V tomto případě to není důležité, je důležité něco jiného: objevilo se pohodlné oblečení pro sportovce. A ne pro jeden sport, ale pro několik najednou. A to je díky jedinečným vlastnostem materiálů, ze kterých jsou rashguardy vyrobeny.

Vědecký a technický pokrok se nezastavil. Nyní musí sportovci vyhrát pouze první místa na nejprestižnějších soutěžích, mistrovstvích a soutěžích. Vědci vyvíjejí pohodlné oblečení, mušle, trenéry a sportovce vyhrají poháry a obhajují čest země.

arrow