Redakce Choice

Šaty z panne: funkce, modely, nejlepší kombinace a recenze

Anonim

Při výběru luxusních večerních šatů ženy často věnují pozornost modelům vyrobeným z drahých těžkých tkanin. Mezi nimi je nutné si všimnout panne. Tato tkanina je schopna potlačit svou měkkost, eleganci a hlubokou barvu, takže každý výrobek z ní může být hoden královny sama.

Co je panne

Abychom pochopili, co je pan-arhat, měli bychom začít s definicí sametu (konec konců, jeho typ je pan-arhat).

Velvet je tkanina, jejíž celá přední plocha je pokryta krátkým měkkým zdřímnutím. V závislosti na délce vlasu a jeho umístění na tkanině, materiál může být rozdělen do poddruhů (to je plyš, manšestr, panne a mnoho dalších).

Pokud jde o panne, je to bavlněné fleece na bázi bavlny nebo hedvábí. Hromada materiálu v délce dosahuje 1-2 mm. Rozdíl od sametu spočívá v tom, že vzor je jasně viditelný na zdřímnutí. Získává se česáním chuchvalců v určitém směru a lisováním při vysoké teplotě. Jinými slovy, panne je stejný samet, ale se vzorem stlačeného zdřímnutí.

Nejčastěji se tato tkanina používá pro šití ozdobných záclon a večerních šatů. Zdá se, že oděv vyrobený z takového materiálu je těžký, a proto vhodnější pro zvláštní příležitosti.

Zvláštnosti sametu a panne oblečení

Oblečení vyrobené z látky s zdřímnutím je schopno vizuálně přidat objem na postavu, proto je nutné si vybrat šaty z panny velmi opatrně. Dobře zvolené šaty mohou dát obraz aristokracie a omezeného luxusu. Není divu, že to bylo od sametu ve středověku, že šili pláště a pláštěnky na královské.

Je tu ještě jedna zvláštnost: panna sama o sobě je bohatým a těžkým materiálem, proto se nejjednodušší styly používají k šití šatů z ní. Přesto, šaty z panne nemohou být nazývány nudné. Účinku je dosaženo právě díky kvalitě samotné tkaniny. Měkké záhyby pomohou zdůraznit eleganci čar, protože tato tkanina krásně zakrývá.

Barva

Velmi důležitá je barva rounové tkaniny. Panna je v podstatě monochromatická tkanina, kde je účinek vzoru dosažen v důsledku odlišného směru zdřímnutí.

Stylisté doporučují dát přednost tmavým hlubokým barvám, mezi něž patří:

 • černá;
 • smaragdově zelená;
 • červené víno;
 • tmavá čokoláda;
 • safír.

Takové možnosti jsou schopny neutralizovat účinek plnosti, která dává fleecu tkaninu. Vzhledem k tomu, postava v takových šatech vypadá elegantněji.

Je velmi těžké se setkat se světelnými šaty z panne, nicméně jsou možné výjimky. Výrobky z oceli a odstínu „hrnčířské hlíny“ vypadají vznešeně.

Šaty z panne na šifonu

Jeden z druhů panne může být nazýván panbarhat na šifonu. Na rozdíl od klasického reprezentanta, tato možnost je pozoruhodná svou lehkostí, vzdušností a poznámkami koketů, které má beztížný šifon. Takovou tkaninu lze snadno naučit - místo bavlněné nebo hedvábné základny je zde průhledná tkanina. Vzor se skládá z vlněné tkaniny. Takové oblečení často volí sebevědomé ženy, které jsou zvyklé být vždy středem pozornosti.

Vzhledem k lehkosti a eleganci látky jsou z ní často šité dlouhé šaty se širokou sukní. Většina stylů šatů z panne na šifonu je vyrobena s podšívkou.

Kde nosit sametové šaty

Na otázku, kde se nosí takové luxusní oblečení, dospělo mnoho žen k závěru: jedinou možností je společenská událost. To je pravda, ale týká se pouze dlouhých šatů.

Díky úsilí designérů si každá žena bude moci vybrat model oděvu z panne, který odpovídá času a místu. Jinými slovy, v širokém rozsahu je oblečení na "každodenní" a v kanceláři. K tomu je nutné pouze zajistit určitý styl a snížit na minimum počet doplňků a šperků.

Šaty

Myslíte si, že takový luxusní materiál jako panne není vhodný pro kancelář "cibule"? Naopak. Měkká textura poskytne pohodlí a pohodlí a vzor na tkanině bude zdůrazňovat eleganci ženského obrazu. Je lepší zvolit černé nebo tmavě modré možnosti.

Pokud jde o rukávy, bylo by vhodné použít dlouhý rukáv nebo tři čtvrtiny.

Navzdory závažnosti linek je oděv vyrobený z vlněné tkaniny výborným soupeřem pro publikaci. V tomto případě účinně doplní spojku a diskrétní šperky (řetízek s přívěskem a náušnicemi). Chcete být středem pozornosti - vyberte si večerní šaty z panny s asymetrickým střihem nebo holými rameny.

Silueta

Šaty z takového řezu jsou ideální pro denní ponožky. Jsou měkké, poměrně prostorné a dobré pro každou roční dobu. Při nákupu oblečení pro každý den se stylistům doporučuje, aby věnovali pozornost těm nejpohodlnějším a nejrozsáhlejším věcem - na takových modelech se slavní couturiers zaměřili na takové modely několik sezón. Na rozdíl od oděvních šatů mohou ležérní modely mít volánky a závěsy na horní i dolní části šatů.

Ať už to bylo cokoliv, vzor na hromadě stále ještě zvyšuje siluetu. To je důvod, proč mnoho designérů efektivně kombinuje samet a panne, které nemají obraz na celém výrobku, ale pouze na sukni, živůtku nebo rukávech.

Šaty v lnu stylu

Pro několik sezón v řadě, šaty v lnu stylu nevyšel z módy. Hlavní důraz je kladen právě na pikantnost a svůdnost ženského obrazu. Je třeba poznamenat, že nejlepší samet a panne pro tento účel prostě nelze nalézt. Měkké, příjemné na dotek texturu, jemné hluboké barvy s matným leskem - to vše umožňuje, aby šaty nevypadaly levně.

Lněný styl je jedním z mála případů, kdy panbarhat vypadá světlými odstíny. Pastelová barevná paleta je vhodná zde: ocel, práškové, béžové, mléčné, ale černé šaty se také stanou zcela originální. Pro dosažení většího účinku plátna je povoleno použití guipure.

Mladé dívky se štíhlou postavou si mohou jednoduše vybrat kombinované šaty. Hluboký výstřih, tenké pásky a mini nebo midi délka jsou hlavní vlastnosti tohoto oblečení. Pokud nejste připraveni vyzkoušet si tak provokativní "luk", měli byste se podívat na župan.

Dlouhé šaty

Je lepší nechat dlouhé šaty z vlněné tkaniny pro večerní večer, je to velmi slavnostní a luxusní na jeden den. Existuje mnoho variant takových šatů, protože téměř každý designér považoval za svou povinnost předložit veřejnosti svou vlastní verzi elegantního sametu.

Kaštanová a modrá, fialová a tmavě zelená - tyto barvy jistě přitáhnou pozornost všech, ale vyžadují pečlivý výběr. Bojíte se udělat chybu? Vyberte si dlouhé černé šaty z panne. To (jako malé černé šaty) musí určitě být v šatníku každé mladé dámy.

Pokud potřebujete přidat lehkost k siluetě, šifónové modely přijdou na záchranu.

Šaty se štěrbinou

Vamp ženy se jen stěží popírají potěšení zazářit ve společnosti v okouzlujících sametových šatech, které ukážou krásu a harmonii ženských nohou. Šaty s vysokou štěrbinou - jedna z nejpozoruhodnějších věcí, které kdy designéři nabídli.

Všechno je však v dobrém umírněnosti, proto, aby nedošlo k přepnutí luxusního vzhledu do špatného vkusu, stojí za to zvážit některé tipy od stylistů. Důraz by měl být pouze jeden, takže horní část šatů by měla být tak hluchá, jak je to jen možné. Pokud jde o barvu, neměla by být provokativní (černá, ocelová, tmavě modrá by byla tou nejlepší volbou).

Šaty z panny pro plné

Mnohé tlusté ženy jsou nuceny tento luxusní materiál opustit, protože se obávají, že hromada přidá k obrázku ještě větší objem. Nyní můžete na tyto obavy navždy zapomenout, protože stylisté jsou připraveni poskytnout několik praktických rad:

 1. Tuk je lepší vyhnout se lehkým odstínům látky, preferuje spíše malátnost a hloubku.

 2. Výstřih ve tvaru písmene V pomůže vizuálně roztáhnout postavu a přidat ji štíhle.

 3. Univerzální varianta, která vyhovuje naprosto každému, je model s vysokým pasem (mimo jiné perfektně skrývá bříško).

 4. Pokud číslo není proporcionální (ramena jsou širší a těžší než boky), je lepší zvolit model s volánky na sukni.

V každém případě, můžete vždy nahradit fleey materiál s šaty z panne na šifon - pro úplné tyto možnosti se může ukázat být efektivnější.

Jak se starat o sametové oblečení

Aby sametové šaty zůstaly luxusní po dlouhou dobu, musíte znát několik pravidel pro péči o ně.

Domácí mytí takových materiálů je přísně zakázáno. Chcete-li ušetřit sílu, nervy a peníze, je lepší dát oblečení do čistírny. Totéž platí pro použití železa. Villus přitlačený na pravou stranu je během žehlení snadno poškozitelný. Návrat původní vzhled šaty nebude úspěšný.

Mějte šaty, aby se obrátil naruby a jen na závěs. Při skladování na polici je riziko, že se na tkanině vytvoří záhyby a vrásky, které se budou velmi obtížně zbavit.

Recenze

Podle četných recenzí domácích zákazníků má sametové oblečení hned několik výhod:

 • pohodlí (je poměrně měkké, takže se snadno nosí po celý den);
 • elegance (je těžké přijít s jiným luxusním materiálem pro večerní šaty).

Existují však určité potíže:

 • relativně vysoká cena (hovoříme o kvalitní látce a dobrém krejčovství);
 • obtížnost v péči - neustále je třeba se zúčastnit čistírny.

Mnozí však zdůrazňují, že svůj nákup ještě jednou nelitovali. Kromě elegance a krásy, taková věc vyžaduje minimum dalších detailů, což znamená, že usnadňuje vytvoření stylového obrazu.

Shrneme-li výše uvedené, můžeme říci, že panne je neuvěřitelně krásná a pohodlná tkanina, která je z nějakého důvodu tak často opomíjena spravedlivým sexem. Šaty ze sametové tkaniny jsou prezentovány v obrovském sortimentu, a proto je vhodný model pro zasněné povahy, pro sebevědomé vamp ženy a pro ty, kteří ocení pohodlí a pohodlí neformálních a nadměrných stylů. Jinými slovy, šaty z panne lze v ženském šatníku nazvat „nutnou“ věcí.

arrow