Redakce Choice

Jak určit velikost oblečení

Anonim

Při nákupu nového oblečení, ať už se jedná o svetr, kalhoty, košile nebo šaty, chceme, aby váš vzhled byl atraktivní a krásný. Nesprávně zvolená velikost oděvu kazí celý dojem vzhledu. Malá věc, která zakrývá tělo, jasně zdůrazňuje všechny nedostatky postavy a příliš velké - závratné závěsy. Proto byste měli vědět, jak určit velikost oblečení na vašem těle.

Aby oblečení vypadalo krásně a elegantně, musíte znát nějaké nuance o tom, jak správně určit velikost. Před zahájením měření parametrů je nutné vědět, že existuje několik tabulek velikostí: domácí (běžné v zemích SNS), evropské, americké a mezinárodní.

Velikost oděvu je v podstatě abecedním nebo číselným kódem, který odpovídá parametrům těla osoby nebo některé její části, pro kterou je určen určitý kus oděvu. Jak určit velikost oblečení? Velikost může být viditelná na štítku, který je připevněn k oděvu, na botě je označen na stélce nebo podešvi. Navzdory různým systémům označování je každý z nich založen na lidském růstu. Důležitými parametry jsou také obvod pasu, kyčlí a hrudníku.

Jak měřit?

  • Růst Aby bylo možné správně změřit výšku, budete potřebovat pomoc, pravítko a tužku. Staňte se naboso se zády ke zdi a snažte se nedělat. Pravítko je umístěno na hlavě, od horní části hlavy ke stěně, kde je značka tvořena tužkou, je nakreslena přímka. Nyní pomocí pravítka nebo metru vypočítejte vzdálenost od podlahy ke značce.
  • Obvod hrudníku. Budete potřebovat flexibilní metr. Zabalte centimetr kolem hrudníku tak, aby prošel všemi vyčnívajícími body. Chcete-li získat přesný výsledek, opakujte postup měření znovu.
  • Obvod pásu je také měřen pomocí centimetru. Měření pasu, nestlačte žaludek, jinak bude indikátor nesprávný.
  • Obvod boků. Měří se přibližně 15-18 centimetrů pod úrovní pasu na nejvýraznějších místech hýždí.

Při měření vašeho těla, strávit měřicí pásky na horní prádlo, zatímco se nesnaží vytáhnout. Když znáte parametry, můžete určit velikost oblečení pomocí speciální tabulky. Znát svou domácí velikost, můžete snadno určit odpovídající evropské nebo americké.

Jak určit velikost pánského oblečení

  • Je třeba změřit výšku a obvod kyčlí podle výše uvedeného schématu.
  • Hlavním parametrem pro určení velikosti pánského oblečení je obvod hrudníku, který se měří v nejširším místě.
  • Velikost pánské košile zpravidla odpovídá obvodu krku.

S vědomím parametrů mužského těla můžeme snadno určit velikost oblečení. S parametry 170 / 85-89 / 75 má muž velikost 44 podle domácího systému označování oděvů. Pro určení následujících rozměrů k těmto parametrům přidejte 2/6/4 cm. Pohodlné je, že evropské velikosti oděvů plně odpovídají ruským. A aby bylo možné určit americkou velikost, je třeba odečíst 10 od již známého domácího.

Po přečtení tohoto článku, máte představu o tom, jak určit velikost oblečení pro sebe a svou polovinu správně. Užijte si nakupování!

arrow