Redakce Choice

Jak uvázat šátek nebo kouzlo malého šálu

Anonim

Pokud věříte historii módy, pak téměř všechny klobouky vděčí za svůj vzhled vzdálené minulosti. Navíc, čepice, klobouky, turbany a čepice byly původně používány nejen jako módní linka k vytvoření souboru oblečení. Každá z těchto položek vykonávala určité funkce související se stavem, povoláním svého majitele. Výjimkou není populární čelenka v podobě malého šálu.

Španělští pastýři používali kus průsvitného plátna jako ochranu před prachem během průchodu mnoha hospodářských zvířat. Nyní tato čelenka vstoupila do módního průmyslu jako velkolepý šatníkový detail. Na bývalém příslušenství tohoto módního doplňku k drsnému každodennímu životu opálených pastýřů připomíná pouze pestrou kombinaci barev a zvukové jméno „bandana“ (ze španělské „banda“ - kravatu). Ale jak uvázat bandanu takovým způsobem, že tento miniaturní prvek neslouží jako druh pozdravu z minulosti, ale ladně přechází do moderního stylového vzhledu?

Normální způsob

Bandana je často spojován s malou čtvercovou látkou, pevně uvázanou na hlavě a pokrývající čelo. Mezitím, tato čelenka, která se stala obzvláště populární letos v létě, může být použit v mnoha různými způsoby. Ve většině případů slouží bandana jako alternativa k Panamě, která chrání hlavu před slunečními paprsky. Takové použití šálu je omezeno na obvyklý způsob vázání: skládání bandány do trojúhelníku, volné konce jsou svázány přes závěsný roh šálu. Chcete-li získat elegantní uzel, musíte vzít v úvahu hustotu látky. Pokud víte, jak správně zavázat šátek, pak nebudou žádné problémy s nošením šátek. V některých případech stačí vytvořit jeden uzel. Má-li však tkanina kluznou strukturu, je nevyhnutelné dvojité tkaní šátků. Proto před vázáním šátek na hlavu věnujte pozornost pružnosti a dalším vlastnostem materiálu.

Pás na hlavu

Názor, že šátek je určitým způsobem nošení šátek, je nesprávný. Ve skutečnosti může být tento malý kus látky s pravidelným geometrickým tvarem použit různými způsoby. Módní návrháři tak v této sezóně nabízejí tento doplněk nejen s džíny a šortkami. Doporučuje se kombinovat šátek složený v širokém pásu s jasnými letními šaty. Designéři Dolce & Gabbana demonstrovali, jak vázat bandanu na hlavu v podobě originálního ráfku. Barevné šály, ležérně vázané na hlavu nad hladce česanými vlasy, dokonale doplňují uvolněné letní šaty a další světlé oblečení slavné značky na nejnovější módní přehlídce.

Stylové možnosti s bandanou

Pokud nevíte, jak svázat bandanu, aby nedošlo k jejímu proměně v improvizovanou Panamu, můžete se řídit následujícími doporučeními stylistů. Například, točit do svazku a svázat ji podél linie čela. Kromě toho, vázání uzlu ze strany, pak zezadu, můžete vytvořit řadu obrazů, od sportovních a končí smyslně romantické. Další původní rozhodnutí nosit bandanu na hlavě je použít místo kravaty. Svázáním základny ohonu s ní můžete zdůraznit styl oblečení, ředit soubor čerstvým barevným schématem. Pokud ale nechcete nosit tento doplněk na hlavu, a nechcete ho odmítnout, pak nezbývá nic, než si obléknout bandanu kolem krku. S vybranou vhodnou barvou a nenápadným abstraktním designem si můžete harmonicky přizpůsobit šátek na krk do docela solidního business souboru. Abychom zdůraznili volný a ležérní styl, stačí je spojit s rukojetí sáčku nebo džíny. Efektivně a stylově vypadá šátek, svázaný na zápěstí. Jak vidíte, možnosti jsou mnoho. Zbývá jen osvojit si jednoduché dovednosti nosit tento stylový doplněk, nebo možná přijít s vlastními mimořádnými způsoby.

arrow