Redakce Choice

Krásné pletené šaty pro dívky 1 rok

Anonim

Prvních šest měsíců, nebo o něco víc, matky rádi oblékají své děti, bez ohledu na jejich sex, v dotýkajících se kombinézách, menších mužů, drobných kombinéz a kalhotek.

Blížící se k prvnímu výročí však rodiče přemýšlejí o koupi oblečení pro svou dceru. Pletené šaty pro dívku na 1 rok jsou malým krokem mladé módy do světa ženskosti a krásy.

Důstojné pletené šaty

Šaty pro nejmenší jsou vyrobeny z různých materiálů, ale pletené mají řadu výhod.

 • Pletený úplet je útulný a měkký, nic nepohne pohyby dítěte.
 • Ani jedna tkanina se nedokáže vyrovnat se zimním chladem, protože výrobek z vlny je schopen.
 • Elegantní pletené šaty pro 1-letou dívku často vyrábí její matka nebo babičky a do své práce vkládá veškerou svou lásku.
 • Praktičnost - taková věc může dovyazyvat, prodlužující život.

Pletené šaty pro dívky na 1-2 roky jsou široce zastoupeny v obchodech s dětskými oděvy, ale není to lepší vytvořit jedinečnou věc, na kterou můžete být hrdí?

Jak si vybrat příze

Jaké nitě plést? Odpověď na tuto otázku je velmi důležitá, protože dětská pokožka je tak měkká a náchylná k podráždění a dítě je nepravděpodobné, že bezpečně toleruje kousání příze. Výběr materiálu závisí především na sezónnosti pletených šatů pro dívku. Po dobu 1 roku, lehce šněrované věci často zdůrazňují sladkost dítěte. Vhodné nitě z čisté bavlny nebo smíšené s hedvábím, viskózou. Doporučuje se vyhnout se syntetickým vláknům - není známo, jak na ně dětská kůže reaguje.

Pro zimní verzi oblečení byste měli zvolit čistou vlnu nebo její kombinaci s akrylem. Ne všechny příze budou pohodlné pro děti, musíte se zaměřit na značku ve jménu - Baby. Některé další typy dokonalé vlny pro miminko:

 1. Alpaka - jako by byla vytvořena pro nejmenší: měkká, elastická, ne prickly.
 2. Merino je jedním z nejluxusnějších druhů vlny: jeho produkty jsou lehké a jemné.
 3. Angora je měkká, jako králíci, ze které je česaná česaná vlna. Jediné negativní - odlupování, musíte se ujistit, že zdřímnutí se nedostane do očí a úst dítěte.
 4. Vlna "Laster" a Superwash - speciální úprava dělá příze hedvábnou a naprosto ne pichlavou.

Módní pletené šaty pro dívky

Dětská móda se přiblíží dospělému, někdy ho úplně kopíruje. Proto můžete bezpečně vstoupit do trendů globálního molu v šatníku malé módy. Jaké pletené šaty pro dívky na 1-2 roky budou v této sezóně relevantní?

 • O-neck zimní svetr šaty.
 • Šaty z jasných barev: monofonní, barevné nebo colorblocking.
 • Kožešinové detaily: límec, manžety nebo pompony na šaty.
 • Kombinace pleteniny s jinou tkaninou: denim, bavlna, krajka - jasnější kontrast, tím zajímavější.
 • Použití různých vzorů páření v jednom produktu: arana, guma, copánky, listy, prolamované.
 • Velký vzor nebo výšivky v podobě květin, zvířat.
 • Šaty, šaty.

Výběr oblečení model

I přes módní trendy, hlavní věc, že ​​dítě bylo pohodlné. Zde je to, co byste měli věnovat pozornost při výběru modelu pletené šaty pro 1 rok stará dívka:

 1. Přizpůsobit velikosti. Bude chybou vybrat si šaty „na vzestupu“ - dítě v něm bude nepříjemné, a když vyroste na to, šaty už budou opotřebované.
 2. Režim praní příze, ze které jsou šaty spojeny: děti jsou neklidné a nejsou příliš opatrné, a proto je třeba je často umýt.
 3. Je lepší se vyhnout úzkým a vysokým límcům: v takových věcech je těžké projít hlavou a pokaždé, když se účes zhoršuje.
 4. Ideální volbou je model s raglánovým rukávem, svázaný nahoře nebo dole. Tyto šaty se snadno přidávají do budoucna, což zvyšuje velikost růstu.
 5. Příze je lepší zvolit přírodní. Akrylu je samozřejmě snazší se o něj starat, ale takový výrobek nebude spokojený s jeho dlouhým vzhledem - „kašle“ se často objevují v místech tření. Vlna navíc snadno reguluje přenos tepla: i když je dítě horké, vnikne vlhkost dovnitř vláken, což nedovolí tělu převařit.

Jak svázat šaty sami

Pro výrobu šatů můžete pokračovat s jakoukoliv úrovní dovedností. Existují šaty spojené s pletení, háčkování, smíšené techniky. Můžete upravit složitost stylu a vzoru. Co potřebujete vědět? Metody pletení základních typů smyček, jak určit hustotu pletení na vzorku, jak vypočítat počet řádků a smyček v produktu.

V tištěných publikacích lze na internetu najít různé modely pletených šatů pro dívku 1 rok a popis práce. Obvykle jsou nabízeny určité nitě a počet pletacích jehel nebo háčků, a pokud člověk nenajde ty samé, bude třeba přepočítat požadovaný počet smyček a řádků.

V zásadě odlišný přístup je, aby se začátek z oblečení model se vám líbí, výběr vzoru, příze, počet pletacích jehel nebo háčku na vlastní vůli. Úplná svoboda! Například jeden vzor může být spojen s teplými zimními šaty a prolamovanými letními šaty. Kde získat vzor?

 1. Najít schéma.
 2. Re-shoot z časopisu šitím.
 3. Postavte se pomocí individuálních měření. Jedná se o nejobtížnější variantu, která není vždy nutná, protože u malých dětí jsou velikosti typické a pletenina nevyžaduje extrémní přesnost a přizpůsobení.

Pletené šaty

Existuje mnoho možností pro pletení šaty pro dívky 1 rok. Jedná se o šaty na jho, vybavené, A-silueta, se záhyby a volánky, zúžené a rozšířené, s nasazenými rukávy, pletené a raglán.

Podle výše uvedeného vzoru můžete spojit pohodlné a teplé šaty, letní šaty. Zde je algoritmus práce:

 1. Navlékněte vzorek ve tvaru čtverce se stranou 15 cm nití, které se vám líbí. Omyjte je podle doporučení uvedených na štítku příze. Vzorek sušte v horizontální poloze.
 2. Změřte počet smyček a řádků v 1 cm, což je velmi výhodné pro použití lepenkového čtvercového okna se stranou 10 cm a označením 1 cm.
 3. Pokud je plánováno několik typů výkresů, pak se hustota vypočítá pro každý typ výkresu.
 4. Nyní musí být všechny číselné hodnoty uvedené na vzoru převedeny na počet smyček a řádků. Například, vynásobením počtu smyček v 1 cm šířkou dna produktu a pasu, dostaneme počet smyček v nejširším a nejužším místě. A rozdíl mezi nimi je smyčky, které je třeba řezat pro úkos. Tento počet smyček by měl být rovnoměrně rozložen po celé výšce sekce od dna až k pasu.
 5. Podobně vypočítané vyvyazyvanie proym a krku. Jiným způsobem se vypočítá pouze rozdělení poklesu smyček. Stanoví se počet smyček v šířce průlezu a rozdělí se na tři stejné části. První část je uzavřena v jednom nebo dvou krocích, další je jedna smyčka na konci (začátku) každé řady obličeje, poslední část je uzavřena jednou smyčkou v každé druhé řadě obličeje.
 6. Všechny získané výpočty se zaznamenávají s uvedením série, ve které se provádí snížení. Při výpočtu nemusíte zapomenout přidat smyčky hran.
 7. Zpočátku se pletou zadní části výrobku a pak předtím. Detaily sešívají spolu se švem z matrace.
 8. Náhrdelníky a krk mohou být háčkované, vázané na stranu gumičkou nebo saténovým stehem pro vytvoření efektu bičíku.
 9. Produkt se promyje a suší horizontálně.

Háčkované šaty

Háčkované pletené prolamované elegantní nebo ležérní šaty, stejně jako zimní teplé oblečení. Háčkování technika umožňuje, aby se oblečení rychleji než pletení. Samotný algoritmus však zůstává stejný. Po výběru modelu je vzor pleten, výpočty jsou prováděny na základě dostupného vzoru. Teprve poté můžete pokračovat přímo k pletení.

Jaké jsou vlastnosti při výrobě háčkování šaty pro dívku 1 rok?

 • Pletení může začít od dna a od krku. Další možností je nejprve uvázat jho, a od něj dolů klíny nebo kudrlinky, vytvořit siluetu "zvon".
 • Existují modely, které se skládají z jednotlivých motivů, které jsou následně šity společně.
 • Je nutné pozorně sledovat počet smyček v řadách a nezapomeňte na konci každé řady pletené smyčky zvedat.
 • Hrdlo a další řezy jsou zpracovávány „kroutícím krokem“ nebo šněrovanou viskózou.

Mistrovská díla pozůstatků

Pletařky mají často koule z předchozích projektů. Dvoubarevné pletené šaty pro dívku na 1 rok jsou ideální pro použití zastaralých vláken. Začátečník needlewomen může použít tuto techniku ​​k vytvoření jednoduchého, ale originálního produktu.

Šaty dvou nebo více barev vypadají skvěle, dělají hladký vzor, ​​zatímco můžete jednoduše střídavě přecházet mezi různými odstíny, a můžete svázat horní a spodní - jinou barvu. Colorblocking modely jsou relevantní v této sezóně - pletení je nutná maximální péče, ale výsledek stojí za to.

Další způsob, jak se zbavit zbytků, je přijít se zajímavým příslušenstvím pro pletené šaty. Pro dívky 1-2 let a starší, to může být vtipné zvířecí tváře, roztomilé květinové motivy, jen luky a šňůry. Hlavní věc - ukázat představivost!

Šaty pro zvláštní příležitosti

Křest, narozeniny, rodinná dovolená - někdy potřebujete obzvláště krásné pletené šaty. Pro dívku 1 rok - první výročí a velký důvod ji oblékat jako vzdušnou vílu nebo pohádkovou princeznu. V závislosti na ročním období to může být oblak krajkové krajky nebo něhy nadýchané příze - to záleží na vaší matce. Barevné schéma může být pastel a sestává z jasných odstínů.

Pro křestní oděv vhodná příze bílá nebo mléčná. Kromě šatů bude třeba šátky a botičky. Podle tradice, kmotři dávají dítěti šaty, a pak to je trvale uchováno v rodině jako vzpomínka na svátost křtu.

arrow