Redakce Choice

Fitness náramek: recenze, srovnání, recenze

Anonim

Fitness náramek - populární gadget, který pomáhá vést zdravý životní styl sledováním úrovně aktivity. S ním nemůžete přemýšlet o počítání kroků a spálených kalorií - náramek převezme tuto funkci. Vše, co potřebujete, je dát náramek na ruku, a pak se podívejte na statistiky a vyvodit závěry.

Mnoho nových funkcí zahrnuje další funkce: měření tepové frekvence v klidu a během tréninku, inteligentní budík, který sleduje fáze spánku, a mnohem více, v závislosti na představivosti vývojářů a schopnostech výrobce.

Kdo a proč takové zařízení potřebuje

Inteligentní náramek není zařízení pro profesionální sportovce. K správnému a přesnému zobrazení nejrůznějších parametrů, které průměrný uživatel nepotřebuje, je zapotřebí specializované a drahé sportovní vybavení, například od společnosti Garmin.

Hlavním úkolem trackerů (jiný název pro fitness náramky, z anglického treku je cesta) je motivace. Můžete dokonce psát s velkým písmenem - motivace.

Jaký je obvyklý způsob života úředníka? Home-work-shop-dům. Jdeme do práce a do obchodu autem, a dokonce i na našem 4. nebo 5. patře dáváme přednost výtahu. Zároveň si naivně věříme, že naše 10.000 kroků za den rozhodně projdeme: když jsem šel na večeři, když jsem chodil po kanceláři, mluvil jsem s kolegy - určitě jsem poběhl.

Fitness náramek rozptýlí iluze a, co je nejdůležitější, zavádí prvek hry do takové nudné věci, jako je udržování vlastní fyzické formy. Není divu, že sociální složka nejúspěšnějších modelů je promyšlená, jak je to jen možné: soutěžení s přáteli je mnohem zábavnější.

Jak si vybrat tracker, který vám nejlépe vyhovuje

Mnoho modelů již bylo na trh uvedeno, a to zejména v roce 2014, a je obtížné tuto rozmanitost pochopit. Různí výrobci vyrábějí náramky fitness zaměřené na různá publika. Srovnání analogů může trvat dost času, takže byste se měli zaměřit na nejoblíbenější a nejúspěšnější modely, mezi nimiž jsou přední pozice obsazeny Nike + Fuelband SE, Sony SmartBand SWR10 a Jawbone UP24. Zvažte jejich hlavní výhody a nevýhody a pokuste se rozhodnout, který z modelů by měl být zakoupen jako dárek pro sebe a své blízké.

Nike + Fuelband SE - skvěle navržený motivační systém

Fitness náramek Nike + Fuelband SE - příští generace populárního trackeru Fuelband, do značné míry vylepšený a rafinovaný, s ohledem na recenze předchozího modelu.

Tracker je k dispozici v 6 různých variantách designu - každý si může vybrat z možností, jak chutnat. Kromě toho byl vydán speciální model METALUXE Collection se zlatými vložkami, dokonale kombinovaný s kancelářským oblečením.

Fitness náramek má ochranu před vodou a prachem: můžete s ním chodit do sprchy, i když mnoho lidí se bojí poškodit drahou hračku a odejmout přístroj před tím, než začnou provádět vodní procedury.

Kompatibilita nezpůsobuje žádné stížnosti: synchronizace probíhá přes Bluetooth 4.0 s nízkou spotřebou energie, samotné zařízení je kompatibilní s platformami Android a iOS.

K dispozici je funkce „inteligentního budíku“: náramek vás probudí vibrací v rozsahu, který jste zadali předem, což zvyšuje šance na probuzení v nejpříznivější fázi spánku.

Průměrná doba sledování bez dobíjení je 4 dny.

Cílové publikum náramek Fuelband SE

Tento fitness náramek jistě osloví lidi s velkým počtem přátel, kteří se zajímají o technologické inovace, nebo jednoduše aktivní uživatele Facebooku, kteří mají mnoho virtuálních přátel.

Další cílovou skupinou Fuelbandu jsou hráči nebo ti, kteří jsou motivováni množstvím podmíněných palivových bodů a získávají pěkné a krásně vysledované (a někdy i animované) úspěchy.

Nike udělal úspěšný fitness náramek, jehož recenze jsou většinou pozitivní od lidí zaměřených na společenské úspěchy: na vaše služby celé komunity NikePlus.

Doplňková úprava kolekce METALUXE osloví milovníky módních trendů a trendů.

Sony SmartBand SWR10 - váš stálý satelit

Novinka z japonského giganta - fitness náramek Sony SmartBand SWR10 - se objevila až v dubnu 2014. Sony nabízí různé fitness náramky, jejichž srovnání ukazuje vůdce - SmartBand SWR10: tento model je optimální kombinací všech potřebných funkcí a cen. A cena zařízení je opravdu impozantní - téměř dvakrát nižší než konkurent z Nike.

Design trackeru je navržen ve stručném stylu, odráží design smartphonů Sony Xperia, k dispozici je 9 možností barev.

Chráněno před vodou podle standardu IP58, ale protože samotný přístroj není pevně upevněn v popruhu, neměli byste s ním riskovat koupání nebo plavání. Vydrží však procházka v dešti nebo náhodné vystříknutí z fitness náramku.

Nabíjení miniaplikace přes microUSB, což je velmi pěkné: s největší pravděpodobností můžete použít nabíjení ze smartphonu. Synchronizace probíhá pomocí Bluetooth 4.0. Pro mnoho budou požadavky inteligentního náramku na platformě nepříjemným překvapením: zařízení pracuje pouze s operačním systémem Android verze 4.4 a vyšší, ale pro systém iOS neexistuje žádná podpora a neočekává se. Pokud nemáte smartphone s aktualizovaným softwarem (například výrobce přestal podporovat váš model), pak, bohužel, SmartBand nemůže být k němu připojen.

Další nevýhodou je nedostatek funkce zobrazení hodin.

Sony SmartBand SWR10 Náramek Cílové publikum

Hlavním rysem náramku je velká aplikace LifeLog, zvláště cenná pro ty, kteří uplatňují principy řízení času ve svém životě, nebo prostě chtějí sbírat statistiky pro analýzu. LifeLog zobrazuje nejen obvyklé statistiky aktivit (kroky počítání, spálené kalorií, čas spánku, atd.), Ale také shromažďuje statistiky o interakci s telefonem: kolik času jste strávili na Facebooku, kolik - při poslechu hudby, která videa jste sledovali, kolik vytvořené fotografie atd. Zvláště zajímavá je funkce "Záložky" - dlouhým stiskem tlačítka náramku si vezmete "snímek stavu" a aplikace si pamatuje vaše místo, hudbu, snímek, odeslané SMS a tak dále.

Aplikace je opravdu slibná, pokud k ní přistoupíte kreativně. Například začínající fotograf může nastavit cíl pro určitý počet snímků za den a sledovat statistiky, zlepšit výkon a ze záložek, které způsobují nejživější vzpomínky, můžete extrahovat materiál pro kreativitu: video, hudbu atd.

Jawbone UP24 - vynikající kvalita

Fitness náramek Jawbone UP24 - další generace populárního Jawbone UP, nejúspěšnějšího modelu minulosti.

Design se prakticky nezměnil, potěšil fanoušky se stejnými stylovými formami a zklamal každého se stejným ne příliš pohodlným nabíjením přes adaptér, který je snadno ztracen.

Vylepšená ochrana před vlhkostí - nyní se náramek nebojí stříkající vody, ale neměli byste s ní plavat ani se vykoupat.

Kompatibilita je vynikající: náramek funguje skvěle se zařízeními iOS a Android. A čas práce také potěší: Jawbone UP24 vydává jeden z nejlepších ukazatelů na trhu v této cenové kategorii - cca 7 dní.

„Chytrý“ budík funguje stejným způsobem jako v předchozím modelu: můžete nastavit spánek stisknutím tlačítka nebo se počítání začne automaticky podle přednastavených parametrů a náramek se probudí s malou vibrací ve stanoveném časovém rozmezí. Spánek plán je postaven pomocí akcelerometru, princip je jednoduchý: čím méně se obrátíte, tím lepší kvalitu spánku.

Nevýhodou je schopnost zobrazit aktuální čas - náramek nenahradí hodinky.

Cílové publikum Jawbone UP24 náramek

V první řadě bude model zajímavý pro majitele předchozí verze: zvykli si na funkčnost a použitelnost aplikace, navázali přátelství s ostatními uživateli, takže je nepravděpodobné, že by je mohli přitahovat další fitness náramky. Přehled aktualizovaného modelu lze číst „diagonálně“ - jsou již obeznámeni s většinou funkcí.

Začátečníci se také budou zajímat o další výhody - například o schopnost integrovat původní aplikaci Jawbone s dalšími populárními programy: RunKeeper, MyFitnessPal a tak dále. To může být velmi cenné pro ty, kteří tyto aplikace používali dříve a nechtějí se podílet na nahromaděných statistikách.

Za pozornost stojí také to, že Jawbone UP24 je jedním z nejtenčích a nejlehčích náramků na trhu, což může být důležité pro miniaturní dívky nebo teenagery.

Takže který model fitness náramek si vybrat

Takže, teď víte, že výrobci nabízejí různé fitness náramky, můžete si také přečíst recenzi nejoblíbenějších modelů. Chcete-li usnadnit volbu, podívejte se na malý pivotní stůl a zamyslete se nad tím, které parametry jsou pro vás nejdůležitější.

Nike + Fuelband SESony SmartBand SWR10Jawbone UP24
Design a nabíjení pohodlí5+ z 5 (vzhledem k METALUXE)5 z 54 z 5 (nabíjení přes adaptér)
Voděodolnýsprchový sprejsprchový sprejsprchový sprej
Zobrazení hodinJonene
Kompatibilita a synchronizaceBluetooth 4.0, Android, iOSBluetooth 4.0, Android 4.4, iOSBluetooth 4.0, Android, iOS
BudíkJoJoJo
Pracovní doba4 dny5 dnů6 dnů
Pohodlí aplikacelepší motivacevíce statistikintegrace s jinými službami

Chcete místo hodinek použít náramek? Jak vidíte, tato funkce má pouze Nike + Fuelband SE - podívejte se na to.

Shromáždili jste již statistiky v jiných aplikacích? Zvažte nákup Jawbone UP24.

A tak dále. Vše je ve vašich rukou. Hodně štěstí!

arrow