Redakce Choice

Černé pumpy: jak si vybrat a co nosit

Anonim

Hlavní věc v obraze dívky nebo ženy je elegantní boty. Je to ona, kdo zdůrazňuje svou ženskost a činí královnu změnou tempa. A nic tak nezachází tak rychle, jako nový pár originálních, extravagantních bot. Není proto divu, že nejen ženy módy jsou připraveny dát své mzdy černým pumpám. Ženy intuitivně chápou, že boty jsou náladou. Dokonce i nejlepší oblečení šatníku ztrácí svůj vzhled, pokud boty nejsou jeho pokračováním, neodpovídá stylu.

Trochu historie

Nejelegantnější styl dámské obuvi má tajemství. Boty, které má každá žena v šatníku, se narodily díky mužům. Byli to oni, módní pánové středověku, kteří začali nosit boty, na kterých nebyly žádné spojovací prvky. Pohodlí bylo, "uklouznutí" nohou v botách, tedy název stylu - loď.

Podpatky se také objevily v pánské módě. Byli výsadou jezdců. K udržení nohy v třmenech byl připevněn kolík k patě boty. Od botky se pata stěhovala do civilizovaných bot, což jí umožnilo růst. Příběhy jsou si vědomy skutečnosti, že výnos byl vydán Louis XIV, kdo říkal, že předmět může zvednout patu jen s vyšší hodností. Kdo by si myslel, že černé pumpy by měly takový zajímavý příběh.

První paty

Koncem XIX století provedli inovátoři ševci ženskou verzi člunů s malým patem ze dřeva. V praxi však pata takového materiálu rychle selhává a je nahrazena kovovým kolíkem.

Dvacáté století může být bez nadsázky nazýváno érou zlepšení dámské obuvi. V 50. letech se objeví první černá čerpadla na patách. Dva designéři dámské obuvi plní své jedinečné návrhy. Roger Vivienne vytváří boty s 8palcovou patou pro korunovaci královny Alžběty. A Salvatore Ferragamo vyrábí boty pro ženy módy na 10 centimetrovém cvoku.

Christian Dior se rozhodl vylepšit ženský obraz na pódiu a věnovat zvláštní pozornost botám. Použil boty s pohodlnými 5 centimetrovými podpatky ve svých šatech.

V 50. letech byla kultovní herečka Marilyn Monroe milovníkem vysokých podpatků. Navrhla, aby žena v dobrých botách dokázala dobýt svět. Byla to ona, Marilyn Monroeová, která se ve filmu „Jen dívky v džezu“ otřásla ve člunech s vysokými podpatky a dokázala to. Mnoho mužů věří, že stiletto boty dělají ženu sexy, dávat jí jisté kouzlo, který doslova dělá je “ztratit jejich hlavy.” \ T

Móda konce dvacátého století

V časných šedesátých létech, Jacqueline Kennedyová se vrátila k podstavci módních černých čerpadel na průměrné patě. Každý měsíc jim koupila pár párů na oficiální a večerní toalety. Ve stejné době se v sovětských obchodech objevily první modely levných lodiček a mnoho žen se stalo šťastnými majiteli tohoto vzácného produktu. A absolventi 70. let tančili své první valčíky v botách.

Bez ohledu na to, jak moc se metamorfóza stane s botami od okamžiku jejich vzniku, tento model v historii klesl. Je jasné, že móda nestojí v klidu, návrháři zavádějí něco nového, drží krok s dobou, ale černé boty s podpatky zůstávají v současné době v poptávce. Svou přítomností zdůrazňují krásu jakéhokoliv stylu oblečení, proto jsou oblíbené u žen.

Černé lodní styly

Vysoké boty na podpatku samozřejmě mění ženské nohy, ale chůze v takových botách během dne je únavná. Designéři vytvářejí na platformě pohodlná černá čerpadla, která najdou své obdivovatele. Model je zdoben zajímavým detailem - tenkým koženým řemínkem, který zakrývá nohu nad kotníkem. Někdy v této botě je pásek nahrazen saténovou stuhou, která také účinně zdůrazňuje krásu ženských nohou.

Návrháři vytvářejí a v současné době vytvářejí modely různých barev az různých materiálů, ale černá zůstává a stále zůstává v poptávce. Boty jsou zpravidla šité z pravé matné kůže nebo jejího umělého protějšku. Zřídka pro výrobu obuvi používá textil a černý satén. Obvykle jsou tyto boty šity pod specifickým řádem modelových domů.

Perfektně vypadají letní boty s ražbou a perforací. Černý lak je stylový doplněk pro večerní šaty, které prostě musí být v šatníku módy.

Slavná návrhářka červená podrážka

Jaké nápady realizují designéři každou sezónu a hrají s novou klasickou verzí černých lodí. Chic boty pro skutečné dámy z Christian Louboutin mají svůj vlastní rozdíl - dobře-známý červená podrážka. Tato velkolepá bota je obtížně podobná jeho botám. Černé semišové lodě plně potvrzují tvrzení designéra, že jeho boty jsou pokračováním módní módy, a to nějakým kouzelným způsobem, který přitahuje její siluetu. Sametový povrch semiše v tmavě černé barvě vypadá obzvlášť atraktivně.

Jak to, že Labuthen přišel s ozdobou bot s červenou podrážkou? Tam je legenda, že jakmile uviděl nehty na nohou od svého asistenta. Vypadali tak impozantně, že Lubouten, bez dlouhého zaváhání, namaloval podrážku jednoho ze vzorků lodí v červené barvě. Co z toho vyšlo? Model je rozpoznán, poptáván a není časově závislý.

Kdo nosí boty

Lodě boty jsou boty, které jdou s mnoha vzory oblečení. Proto jsou v šatníku žen módních a kancelářských pracovníků. Podle etikety se přijímá na recepcích manželek vysoce postavených úředníků.

Černé pumpy nosí ženy různého věku a těla. Do nich jsou zamilovány všechny generace žen. Oni jsou v trendu takových slavných módních domů jako Chanel, Salvador Ferragamo, Versace, Prada. Designéři vysoké módy šikovně kombinují je se stylem Casual glamour (ležérní glamour).

Co se nosí s čerpadly

Tam je přesvědčení, čerpadla fit jakékoli oblečení. To však není tento případ. Nikdo tyto pojmy nezrušil jako chuť a styl. Existuje mnoho možností lodi. V závislosti na výšce paty, jaký materiál boty jsou vyrobeny, pata je otevřená nebo zavřená, můžete se rozhodnout, ve kterém souboru oblečení se vejdou.

Malé černé šaty a vysoké podpatky čerpadel z Louboutin je elegantní slavnostní duet. Může být doplněn o perlový náhrdelník. V chladném období je vhodná kožešinová tanga.

Drahokamu soud boty budou vypadat krásné s koktejlové šaty a midi šaty.

Otevřené paty jsou ideální pro šaty, jejichž základem je styl "nového luk", obchodní letní oblek, ve kterém klasické rovné sukně nebo kalhoty. Boty s otevřenou špičkou jsou však vhodné pouze pro ženy, které pečují o paty, protože vědí, že jsou vždy v dohledu. Boty na průměrné patě z matné kůže dokonale vypadají s přísnými obleky v kanceláři. Barva obleku nemusí být černá. Černé lodě harmonicky vypadají s šedými a béžovými tóny.

K dispozici je také neformální vzhled pro černé lodě. Vypadají skvěle s indigovými džíny a oříznutými (7/8) kalhotami, šaty jakékoli siluety, s rovnými sukněmi a rolničkami a rokem.

Návrháři doporučují věnovat pozornost

Boty se nikdy nemusí nosit s jakýmkoliv sportovním oblečením, dokonce i nejznámější značkou. Je to hloupé a bez chuti. Dlouhá sukně světlé barvy a černých čerpadel je vizuální zkrácení nohou. Pravděpodobně žádná z žen by nechtěla dostat tento efekt. Vliv zkrácení nohou může získat majitele obuvi s popruhem, který táhne kotník. Štíhlá dáma není ohrožena

Boty by měly být vždy pohodlné a pohodlné. Ale jejím hlavním úkolem je ukázat krásné nohy.

Noste černé boty jen s radostí a být neodolatelný v každém obrázku!

arrow