Redakce Choice

Jak udělat vařené džíny doma?

Anonim

Džíny s efektem scuffs byly pro sovětské občany nepřístupné. Získat módní věc umožnila pouze vlastní trávení tkáně. Ačkoli dnes si můžete koupit takové džíny na jakémkoli trhu, mnoho módy ve staromódním způsobu preferuje uchýlit se k postupu vlastního trávení materiálu.

Při ošetřování denimem kyselinami se z povrchu materiálu odstraní zbarvené barvivo. Tak si efekt opotřebované hmoty. Vařené džíny se u nás doma snadno používají, a to pomocí dostupných nástrojů.

Co je potřeba k výkonu práce?

Jak udělat vařené džíny? K tomu potřebujete následující nástroje:

 • prostorný kbelík nebo pánev;
 • voda;
 • bělidlo;
 • dřevěné špachtle;
 • spony ve formě gumiček nebo kolíků;
 • obvaz na gázu.

Předběžná příprava

Chcete-li vařit džíny, je třeba výrobek otočit pomocí gumiček. Doporučuje se, aby se materiál neskládal příliš těsně, jinak se můžete trochu rozvést. Tvar vzorů závisí na hustotě zkroucení tkaniny.

Při utěsnění elastickými pásy navinutými do trubky nohavicových nohavic získáte většinou vertikální rozvody. Pokud je materiál složen ve vrstvách, upevní-li se na ně pomocí kolíků na prádlo, výsledkem budou vodorovné pruhy na povrchu materiálu.

Pokrok

Chcete-li vařit džíny vlastníma rukama, měli byste dělat práci v následujícím pořadí:

 1. Naplňte hlubokou nádobu vodou a položte na kamna.
 2. Jakmile se voda dostane do varu, přidejte sklenici bělidla, důkladně promíchejte roztok.
 3. Do nádobky vložte předvrtané džíny. Pokračujte v monitorování vaření tak, aby produkt zůstal zcela ponořen ve vodě. Pro tyto účely je vhodné použít dřevěnou špachtli.
 4. Vytáhněte džíny z vody, jakmile se na materiálu objeví výsledek vaření. Pokud po 15 minutách varu tkanina nezmění odstín, přidejte do roztoku další bělost.
 5. Dejte džíny pod tekoucí studenou vodou. Odstraňte gumu nebo spony, produkt vysušte na čerstvém vzduchu.

Upozornění

Když vaří džínovinu v roztoku s bělícím prostředkem do vzdušného prostoru, existuje množství žíravin. Proto se doporučuje provést postup v gázovém obvazu. Je-li to možné, používejte respirátor. Doporučuje se také použití gumových rukavic.

Doporučuje se strávit džíny s otevřeným oknem. Vůně může způsobit nejen nepohodlí, ale také negativně ovlivnit zdravotní stav.

Pokud je barva příliš tmavá, nesnažte se znovu spustit postup. Pro vyhodnocení výsledku je nutné produkt vysušit. Mokré věci vždy vypadají tmavší.

Co mohu nosit vařené džíny?

Džínové kalhoty s účinkem trávení jsou v teplém období důležité. Jediná sezóna, kdy takové věci nejsou na místě, je zima.

Vařené džíny jsou v dokonalé harmonii s běžným nošením. Tyto výrobky vypadají skvěle s tričkami zdobenými originálními tisky, stylovými tričkami, topy a pevným golfem. Ideálním doplňkem k vařeným džínám jsou kostkované košile, vesty, vesty. Oděvy mohou být obecně voleny ženami módy, na základě osobních preferencí. Hlavní věc je, že použité předměty by měly být vyrobeny z lehkých tenkých tkanin. Pletený nebo příliš hustý oděv může obraz extrémně anorganický.

Jak ukazuje praxe, vařené džíny vizuálně zvyšují objem kyčlí. Tato možnost je proto doporučena k odmítnutí plných dívek. Nicméně, aby se zesílil soubor v tomto případě umožňuje použití model boty s vysokými podpatky.

Na závěr

Jak můžete vidět, v důsledku poměrně jednoduchých operací, můžete proměnit naprosto obyčejné džíny v mimořádně originální, jedinečnou věc, která se stane předmětem pozornosti. Postup umožňuje provádění různých experimentů. Povaha vzoru na povrchu materiálu do značné míry závisí na způsobu zkroucení tkaniny, jakož i na použitém klipu. Můžete například vařit pouze nohavice nohavic nebo horní část džíny, abyste získali hladké, originální přechody mezi odstíny materiálu.

arrow