Redakce Choice

Šaty pro matku ženicha: tipy a fotografie

Anonim

Pro tak důležitou událost jako svatba, příprava na dlouhou a tvrdou. A mluvíme nejen o nevěstě a ženichovi, ale také o jejich rodičích. Na tomto obřadu jsou totiž maminka a táta mladých nejvýznamnějšími lidmi a jsou na druhém místě jen pro mladé. Za těchto okolností by měl být vzhled promyšlen do nejmenšího detailu.

Navzdory veškerému úsilí má mnoho lidí stejnou otázku před svatbou, která souvisí s výběrem šatů pro rodiče novomanželů.

Na první pohled, vyzvednout šaty pro ženicha máma není tak těžké, protože ve skutečnosti je to obyčejné elegantní šaty. Je však nutné jít jen hlouběji do možností volby, jak se začínají objevovat nové obtíže. Než začnete vyhledávání, měli byste minimalizovat výběr.

Jaké oblečení není vhodné

Existuje několik kategorií šatů, které jsou kategoricky nevhodné pro roli šatů pro matku ženicha:

 • bílá je barva nevěsty a ženichova matka by s ní neměla soutěžit;
 • černá - černá je považována za nevhodnou pro svatební obřad;
 • pastelové odstíny - taková paleta je považována za příliš „mladou“, takže existuje vysoké riziko „ztráty“ mezi družičkami;
 • světlé honosné barvy - tento typ oblečení lze považovat za známku příliš frivolního chování;
 • krátké - šaty nad koleny nejsou nejlepším způsobem, jak popsat ženichovu matku;
 • hluboké štěpení, koketní volánky, vysoké řezy - na matkách novomanželů takové oblečení vypadalo nedůstojně.

Co je třeba zvážit při výběru

Stává se také, že svatební šaty pro matku ženicha již byly vybrány a úspěšně sedí na postavě, ale vůbec se nevejdou do prostředí. K odstranění takové nepříjemné chyby stojí za to zvážit několik detailů.

 • Sezóna Lehké letní odstíny šatů a elegantní dekorace jsou ideální pro letní svatby. Pokud je manželství na podzim nebo v zimě, pak víno, tmavě modré a jiné bohaté odstíny budou vítány.

 • Svatba v přírodě. Pokud je pro oslavu vybrán oděv bez rukávů, pak je rozumné zvolit si pro něj plášť (možná bolero nebo elegantní kradlo).
 • Církevní svatba. Má-li se takový obřad konat, měly by být v šatech vysledovány prvky omezení a konzervatismu. Nebojte se o ztrátu elegance a slavnosti v šatech - existuje mnoho způsobů, jak tyto pojmy kombinovat.
 • Barva Výběr večerních šatů pro matku ženicha, stojí za to vědět předem barvu kytice nevěsty a barevnou paletu svatební dekorace. Dokonce i několik detailů této barvy v obraze rodičů a hostů pomůže splynout s celkovým obrazem. Na fotografiích takové svatby vypadají velmi působivě.
 • Tematické svatby. Nyní je design tématických svateb velmi populární službou, ale rodiče mladých lidí by si neměli na dané téma vybírat šaty. Nejlepší je koupit klobouk, rukavice nebo jiné příslušenství v požadovaném stylu.

Optimální délka oblékání

Perfektní šaty pro matku ženicha jsou ty, které budou elegantní a středně slavnostní. Odchylky v jednom nebo druhém směru nebudou mít nejlepší vliv na celkový vzhled.

Začněte výběrem optimální délky. Samozřejmě, provokativní mini by mělo být opuštěno, i když je ženichova matka ještě mladá. Šaty vypadají na podlaze luxusně, zejména pokud jsou vyrobeny z drahého materiálu a jsou doplněny minimálním množstvím šperků. Tuto možnost si však mohou dovolit pouze ty ženy, jejichž výška je vyšší než 170 cm, a v každém jiném případě dlouhé šaty vizuálně sníží malou výšku, která nevypadá nejlépe.

Nízké ženy, pokud je to žádoucí, mohou situaci napravit tím, že nosí boty na vysokém podpatku, ale zde je třeba vzít v úvahu následující: šaty maxi s botami na vysokém podpatku mohou způsobit určité nepříjemnosti při chůzi.

Ideální volba je délka kolen. Toto oblečení bude vyhovovat každé ženě, bez ohledu na její výšku a stavbu. Pokud je to žádoucí, kolena mohou být mírně otevřená (ale jen mírně - pár centimetrů) nebo naopak skrýt (také několik cm).

Měla by se obávat délky do středu lýtka, protože vizuálně zkracuje číslo.

Vhodný materiál pro šaty

Tkanina - jedna z hlavních charakteristik šatů, takže může jak zdůraznit důstojnost postavy, tak zcela zkazit dojem z obrazu. Stylisté radí: večerní šaty pro svatbu ženichovy matky není věc, na které by se mělo šetřit. Je lepší zvolit měkké, ale spíše husté tkaniny. Složení materiálu nevyžaduje žádnou pozornost - přírodní základ bude oblečení pohodlné nošení a hygroskopické. V něm bude pokožka „dýchat“, což je důležité vzhledem k délce svatebního obřadu.

Výběr husté tkaniny, můžete skrýt některé postavy nedostatky a úspěšně zdůraznit siluetu.

Elegantní a středně elegantní šaty vypadají z tekoucích tkanin, jako je hedvábí, šifon nebo satén. Dobře padají a padají do měkkých záhybů.

Dokonce i šaty nejjednoduššího řezu v tandemu s takovým materiálem vypadají nákladně stylově. Ženy s nádhernými tvary by si však tuto možnost měly zvolit zvlášť pečlivě, pokud jde o elastické tkaniny, je lepší je odmítnout, protože jsou schopny zdůraznit i malé nedokonalosti figurky. Kromě toho, těsné oblečení pro matku nevěsty a ženicha - není nejlepší volba.

Barevná paleta

Černé a bílé oblečení je zakázáno nejen pro rodiče novomanželů, ale i pro všechny pozvané. Bílá se všemi odstíny je barva nevěsty a černá je pro takovou příležitost příliš tragická. Nicméně, černé a bílé vložky v šatech jiné barvy jsou docela vhodné. Mělo by se také vyhnout jasným barvám, mezi ně patří šarlatový, karmínový, zelený, jasně žlutý a fuchsiový.

Pokud žena preferuje bohaté barvy (odstíny červené, modré, zelené), pak by měly být elegantní šaty pro matku ženicha vybrány z vhodné palety, ale v prašnějším, hlubokém provedení. Jasně červená může být nahrazena třešničkou, marenovo nebo burgundskou. Tmavě modrá, kobalt nebo odstín modré oceli jsou připraveni nahradit ultramarín.

Win-win - oblečení v odstínech béžové. Je velmi elegantní a reprezentativní sám od sebe a ve spojení se správně zvoleným materiálem je připraven stát se vynikajícím řešením pro oděv budoucí tchyně. Současně, stylisté si všimnou: béžová barva některých žen se nevejde, proti jeho pozadí oni jsou “ztracení” \ t

Bude vhodné vypadat oblečení v jasných barvách: máta, perlově šedá, niagara, lehká oliva.

Udělat svatbu v jedné barvě, měli byste zvážit: šaty pro matku nevěsty a ženicha by měla být provedena ve stejném stínu, ale 1-2 tóny tmavší než mladí hosté.

Tisk na látku

Při volbě svatebního oblečení je lepší dát přednost černobílým (černobílým) modelům. Zejména se jedná o případy, kdy je nutné vyzvednout šaty pro matku ženicha, která je plná svatby. Neúspěšně vybraný vzor na tkanině je schopen obraz zcela zkazit. Odmítnutí tisku, požadovaný účinek slavnosti může být dosaženo pomocí zajímavé textilie textura, měkké duhově (jako je tomu u hedvábí a saténu) a závěsy.

Pokud má být oblečení s potiskem, pak byste měli okamžitě odstranit geometrické prvky (dávají obraz jednoduchost), malý vzor a abstrakci. Vhodnou možností by byl barokní tisk nebo ne příliš světlé květy.

Šaty

Dlouhou dobu se již stávají klasiky, šaty na šaty budou ideálním řešením pro svatbu. Laconic řez dává obraz omezení a eleganci, ale v takových šatech je riziko, že se zdají být tuhé.

Aby se tomu zabránilo, šaty si můžete vybrat z drahých tkanin s ozdobnými prvky.

Dobrým řešením je případ s prvky krajky, ale v žádném případě by neměl být transparentní. Ozdobte obraz.

Empírový styl

Charakteristickým znakem tohoto řezu je vysoký pas a lichoběžníkový tvar sukně. Měkké padající záhyby látky úspěšně skryjí bříško a několik kilo navíc, zatímco vypadají velmi působivě.

Z tohoto důvodu by i pro plnou maminku ženicha bylo perfektní volbou oblečení takového střihu. V tomto případě stylisté připomínají: model by měl být vzat s uzavřenými rameny nebo k tomu použít plášť.

Šaty se širokou sukní

Mírně nasbíraná sukně s měkkými záhyby dávají obraz romantiky a měkkosti. Tyto šaty jsou hodné jednat jako šaty pro matky novomanželů. Pravda, ne každá žena si může takový styl směle vybrat.

Skutečnost, že záhyby v bocích přidávají číslo o několik centimetrů navíc. Ti s širokými boky od přírody, plisovaná sukně jen bolí. Další věc, pokud má žena široká ramena nebo velkou hruď s poměrně úzkými boky. V tomto případě budou šaty se širokou sukní ideální volbou.

Tulipán sukně

Ve skutečnosti, ne všechny ženy jako šaty s takovou sukni. Předpokládá se, že speciální střih sukně vizuálně zvyšuje objem obrázku. Je to tak, ale toto oblečení vypadá poněkud neobvykle a při použití drahé tlusté tkaniny získává slavnostní vzhled.

Kromě toho, bez takové šaty není dost pro ty ženy, jejichž stehna a prsa jsou přibližně ve stejném objemu, ale pas je zcela chybí. Jedná se o šaty s sukně, která bude správně umístit akcenty a učinit z pasu užší.

Důraz na hrudi

Zvláště pozoruhodné jsou ty šaty, ve kterých je ozdobný límec, závěsy a další konstrukční prvky. Stojí za to věnovat jim pozornost těm ženám, jejichž boky jsou vizuálně větší než hrudník a ramena.

Důraz na horní části obrázku zde doplní část chybějícího objemu a odvrátí pozornost od nadměrně plných boků.

Pokud existují pochybnosti o relevanci konkrétního modelu, můžete vždy získat nápad od slavných spolupracovníků. Desítky fotografií svatebních šatů pro ženichovu matku nabídne zkušený stylista ve svatebním salonu. Pokud jde o profesionála, žena šetří čas hledáním vhodného oblečení. Výsledek může překročit i ty nejdivočejší očekávání. Doplnění oblečení s pohodlnými botami s nízkým podpatkem a třemi doplňky, ženichova matka na svatbě bude vypadat elegantní, luxusní, ale se všemi rysy této příležitosti.

arrow