Redakce Choice

Jak se zbavit pískových bot při chůzi? Proč boty pískají

Anonim

Koupi nové boty by mělo být vždy ošetřeno se zvláštní pozorností. A než si koupíte své oblíbené boty nebo boty, nebuďte líní chodit trochu v nových šatech. Pokud při chůzi boty vyzařují vrzání, pak neváhejte požádat prodávajícího o náhradu, protože máte vadný pár. Co dělat, když jste si koupili „melodické“ boty na internetu nebo na jiném místě, kde je nemůžete vrátit? Nebo je to horší - začít dělat nepříjemné zvuky staré, ale oblíbené boty? V tomto případě vám pomohou některé užitečné tipy. Jak se zbavit pískových bot při chůzi, řekněte tento článek.

Příčiny pískání

Než se vypořádáte s nedokonalostí bot, musíte pochopit, jak vznikají. Hlavním důvodem, proč boty vrzají, je vada ve výrobě. Za prvé, zvuk vzniká v případě, že ševec vytáhl švy upevňující boty. To vede k tomu, že při chůzi nitě nerovnoměrně táhnou podešev, která je vyjádřena v nepříjemném pískání. V tomto případě se časem vlákno trochu roztáhne a boty přestanou dělat zvuky. Mnohem horší je případ další vady, která by mohla umožnit výrobu. Jedná se o získání cizích částic (písku, oblázků, částic zeminy) ve vnitřních částech boty. V tomto případě se zbavit piskot nebude úspěšný.

Nedokonalost materiálu

Nové boty mohou způsobit nežádoucí zvuky, a to nejen kvůli výrobním vadám, ale také kvůli špatné kvalitě surovin. Špatný materiál je hlavním důvodem, proč kožené boty vrčí. V tomto případě bude opačný zvuk velmi těžké se zbavit.

Kromě toho mohou boty v důsledku vad paty nebo podešve vrzat. V tomto případě je vadný pár lepší vrátit se do obchodu. Pokud to není možné, vezměte si boty nebo boty do obchodu s obuví. Ševce vám pomůže zbavit se takových problémů.

Kde to vrčí?

Než se dozvíte, jak se zbavit vrzání bot při chůzi, je nutné určit místo původu tohoto zvuku. No, tento problém by neměl vzniknout, protože vrzání podešve je naprosto odlišné od zvuků, které dělá pata nebo kůže. Navíc je možné určit místo vzniku pískání sluchem nebo pocity. Proveďte vyšetřovací experiment: zpomalte a nohou zvedněte nohu. Pokud v tuto chvíli boty nebudou vydávat zvuk, pak celá věc není v patě nebo v podešvi, ale v kůži. Nyní, když jsme pochopili důvody výskytu nepříjemných zvuků, můžeme přejít k metodám řešení tohoto jevu.

Jak se zbavit pískových bot při chůzi doma

Pokud při nošení obuvi vydává zvuk z kůže, pak husa nebo tuk smíchaný s voskem v poměru 3: 1 pomůže tuto chybu napravit. Tyto výrobky otřete boty bez zanedbávání závitů upevňujících materiál podešví. Tímto způsobem zabijete dva ptáky jedním kamenem: změkčete samotný materiál a pomůžete protáhnout švy, pokud by byly během výroby obuvi přetaženy. Kromě toho je užitečné projít tukem a blesky, zejména pokud se lepí.

Po zpracování dejte boty na teplé místo, ale ne pod baterii, a nechte je přes noc zaschnout. Již v dopoledních hodinách již boty nebo boty nebudou produkovat nepříjemné pískání a můžete je pohodlně nosit. Ale než budete nosit ošetřené boty, nezapomeňte odstranit přebytečný tuk. Pro tento účel je lepší používat běžný lékárenský alkohol nebo kolínskou vodu.

Jak se zbavit squeak bot při chůzi jednoduše a rychle? Pro tento fit další lidový lék. Boty nebo boty, které způsobují nepříjemný zvuk, jsou zabaleny ve vlhkém hadříku a ten, který umyjete, udělá a nechá se přes noc. Tento nástroj pomůže zjemnit boty, ale připravte se na to, že ošklivé pískání se může vrátit, pokud v té chvíli nebudete mít dobrý pár.

Regulace vlhkosti

Někdy začnou vrzat nejen nové, ale i staré oblíbené boty. Tento jev může být způsoben vlhkostí v materiálech. Například, po vaší poslední procházce v dešti, jste zapomněli sušit své oblíbené boty správně. Nadměrné pocení nohou může také způsobit nepříjemný zvuk. V tomto případě bude nejběžnější fén pomáhat v boji s nedokonalostmi. Vnitřek boty zahřívejte po dobu 10-15 minut, poté nechte pár vychladnout a postup opakujte.

Pokud se jedná o zdlouhavý proces, věnujte pozornost speciálním topným vložkám, které lze zakoupit v obchodě. Suché boty mohou být navíc sušeny mastkovým práškem nebo dětským práškem, který je nezbytný k ošetření vnitřního povrchu pod stélkou.

Pomůže zbavit se vlhkosti papíru. Chcete-li využít této metody, vyndejte vložky a nalepte do bot boty starých novin. Ponechte pár na krátkou dobu, pak odstraňte vlhký papír a přilepte suché hrudky dovnitř.

Pokud to není kůže

Co když podešev boty vrčí? Existuje několik způsobů, jak se s touto vadou vypořádat:

  • Podešev boty můžete zvládnout běžným zahřívaným vysoušecím olejem. Ale zároveň se snažte, aby se tato látka nedostala na kožený povrch, protože můžete poškodit váš oblíbený pár. Impregnovaný polštářkem na boty musí být 24 hodin. Po uplynutí této doby musíte odstranit přebytečnou látku a otřete podešev octem.
  • Vysoušeč vlasů změkčí podešev: zahřívejte povrch po dobu 5 minut, pak jej dobře rozmačkejte. Výrobek musí získat měkkost, což způsobí, že nepříjemný zvuk zmizí.

Těsné zúžené švy podešve - další důvod, proč boty při chůzi vrzají. Co dělat s touto vadou? Pomocí ricinového oleje nebo zahřátého vosku se můžete zbavit nepříjemného pískání. K tomuto účelu otřete nitě těmito materiály. Po zákroku se švy změknou a zapomenete na vrzání.

Nepříjemný zvuk se může objevit ze špatně lepené stélky - to je další z nejčastějších důvodů, proč při chůzi boty pískají. Co dělat v tomto případě? Stěnu opatrně odtrhněte a znovu nasaďte tak, aby se materiály netřely o sebe. I když je tato metoda použitelná pouze pro kožené boty, protože v běžných botách nebo botách je stélka vyrobena z papíru, který se rozpadne, jakmile ho začnete odtrhávat. Pokud se to stane, pak koupit lepší stélky v obchodě a držet je na boty.

arrow