Redakce Choice

Jak startovat šaty doma

Anonim

Chcete-li se oblékat tak dlouho, jak je to možné, aby se zachoval její krásný vzhled, není špinavý a zmačkaný, musí být škrobený. Tento postup je obvykle podroben látkám z lnu a bavlny, spodnicím, krajkovým tkaninám. Pokusme se přijít na to, jak doma škrábat šaty.

Význam postupu

Věci škrob, aby se stal hustší, tvrdší, delší udržel formu a reprezentativní vzhled. Tajemství postupu spočívá v tom, že škrobová směs tvoří na tkanině tenký vodotěsný film, který je odolný vůči nečistotám a vnějším vlivům. Můžete škrob jako všechny šaty, a jeho jednotlivé prvky: límec, manžety nebo sukně. Škrobový film je při mytí odstraněn a zároveň odstraní všechny skvrny. Pro tento postup se používají produkty z kukuřice, brambor a rýže.

Fondy

Ti, kteří nevědí, jak škrobit šaty, doporučujeme zakoupit si speciální sprej nebo tekutinu v jakémkoliv obchodě s železem. Sprejový škrob obvykle obojky a manžety. Pro tento postup budete potřebovat železo. Nastříkejte požadované oblasti a vyhlaďte je.

Škrobová kapalina se používá pro hromadné zboží: spodničky na svatební šaty, tyl, ubrusy. Schéma jejich použití je jednoduché: přidejte tekutinu s práškem do pračky. Výsledkem je krásně ostré šaty.

Mnoho žen používá pro tento účel běžný potravinářský škrob. Jiní preferují želatinu, cukrovou vodu, PVA lepidlo. Ale nejčastěji doma používá bramborový škrob. V zásadě neexistují žádné zvláštní rozdíly, s nimiž a jak škrobit šaty: sprejem, kapalinou nebo roztokem, ručně nebo strojem. Hlavní věc je, že výsledek vám vyhovuje.

Jak vyrobit roztok škrobu

Pro přípravu řešení budete potřebovat:

  • škrob (jakýkoli druh);
  • hluboké nádobí, nejlépe smaltované, protože roztok musí být udržován na ohni;
  • míchací činidlo.

Škrob se nalije do misky, zředí se malým množstvím studené vody a promíchá se do viskózní smetanové směsi. Pokračujte v rušení roztoku a přidejte k němu horkou vodu. Poté směs promíchejte tak, aby všechny kousky byly pryč. Doporučuje se udržet zakalený roztok na ohni před varem, ale nevařit. Na výstupu by se jeho konzistence měla podobat velmi silně zředěnému želé.

Jak škrobit šaty: Podrobný průvodce

  • Roztok se nechá vychladnout na 30-35 ° C. Není možné snížit šaty do horké směsi - ztratí svůj tvar a krásu.
  • Očistěte šaty bez skvrn (jinak budou ještě znatelnější) ponořte se do nádoby s roztokem tak, aby rovnoměrně absorbovala celou směs. K tomu musí být věc narovnána a po chvíli zase.
  • Odstraňte šaty a zkontrolujte přítomnost surových částí. Pokud nejsou, lehce je zmáčkněte a zavěste.
  • Aby se zabránilo lepení výrobku na železo, přidejte do směsi trochu terpentýnu, přidejte štipku soli, aby se látka leskla.

Je lepší sušit šaty na ramínku, pečlivě narovnávat všechny záhyby a dekorativní prvky, jinak budou ztvrdnout a bude obtížné je vrátit do své normální podoby. Sušení je možné pouze při pokojové teplotě, v přírodních podmínkách a bez použití dostupných nástrojů.

Jak žehlit

Důležité je nejen vědět, jak si šaty obléknout, ale také to, jak je po zákroku správně vyžehlit. Hlavním pravidlem při žehlení je to udělat, dokud je věc úplně suchá. Bude snazší pracovat a můžete mu dát jakýkoliv produkt. Pokud nemáte čas - posypte vodou některé části a pak je ihned vyžehlite. Při žehlení použijte gázu. Startované předměty lze žehlit pouze při průměrné teplotě a nejlépe bez páry.

Pokud uvažujete o tom, jak škrobit dětské šaty - postupujte podle výše uvedených pokynů. Pravidla platí pro děti i dospělé. Výsledkem všech akcí bude, že se šaty stanou nové, budou si udržet svůj tvar po dlouhou dobu, udržovat je čisté a načechrané.

arrow