Redakce Choice

Jak určit velikost rukavic?

Anonim

Jedním z nejdůležitějších prvků šatníku jsou rukavice. Od října do dubna (a v některých oblastech země a déle) chrání naše ruce před drsnými povětrnostními podmínkami. Kromě toho rukavice slouží jako dekorace a doplnění obleku. Aby ruce vypadaly elegantně, musíte si vybrat správné rukavice.

Na ruce by měli sedět jako rukavice, ne plazit se a ne "zmenšovat". Ale příliš úzké rukavice způsobí nepříjemné pocity při nošení a mohou prasknout švy.

Jak určit velikost rukavic?

Velikost rukavic lze specifikovat ve francouzských palcích v centimetrech pomocí symbolů SML-XL. Proto existuje několik způsobů, jak vypočítat jejich velikost.

  • Velikost ve francouzských palcích

Je nutné změřit obvod dlaně, aniž by se bral v úvahu palec v nejširším místě, přibližně v oblasti prstů prstů. Výsledná hodnota musí být převedena na milimetry a dělena 27, výsledek je zaokrouhlen na 0, 5. To bude požadovaná velikost rukavic.

Na pravítcích a centimetrových páskách je poměrně často stupnice dělení v palcích, ale nemůže měřit obvod dlaně. Jedná se o anglické palce. Nejsou vhodné pro výpočet velikosti rukavic.

  • Velikost v centimetrech

Změřte obvod ruky, jak je popsáno výše, dlaň by měla být mírně ohnutá. Výsledek získaný v centimetrech se zaokrouhluje na nejbližší celé číslo. Ženy obvykle přicházejí ve velikostech 17-30, běžící velikosti pánských rukavic - 20-32. Velikost větší nebo menší než standardní velikost bude muset být šitá na zakázku.

  • SM L XL velikosti

Velikost rukavic S odpovídá obvodu ruky 17-18 centimetrů a délce prostředního prstu 8 cm.

Velikost rukavice M - dlaň 18-19 centimetrů, prostředníček 8, 5 centimetrů.

Velikost rukavic L - dlaň 19-20 centimetrů, prostředníček 8, 7 centimetrů.

Rukavice XL - dlaň 20-21 centimetrů, prostředníček 9 centimetrů.

Ale nákup rukavic bez kování nestojí za to, i když jste se rozhodli pro požadovanou velikost. Ruce všech lidí jsou různé a rukavice jsou šity podle průměrného standardu.

Jak nosit rukavice?

Aby rukavice po mnoho let věrně sloužily svým majitelům, nestačí zvolit jejich skutečnou velikost. Je třeba se naučit nosit rukavice. Je nemožné dát celý kartáč dovnitř najednou, což povede k protažení a deformaci kůže. Nejprve otočte rukavici na polovinu a položte ji na čtyři prsty, poté lehce odšroubujte a vložte palec na místo. Nyní se můžete lehce vrátit na místo, kde je celá zabalená část a vyhladit rukavici rukou.

Co jiného hledat při výběru rukavic?

Pravá kůže je nejlepším materiálem pro rukavice. Kožené rukavice jsou elegantní a trvanlivé. Výběr rukavic z tohoto materiálu, odmítnout koupit ty, které jsou na míru z malých kusů kůže. Četné stehy zabraňují dostatečnému protahování rukavic, po chvíli může produkt ztratit tvar, protáhnout se a dokonce se roztrhnout.

Před zakoupením si musíte prohlédnout kvalitu švů a nití. Rukavice bez podšívky je třeba otřít zevnitř ubrouskem nebo kapesníkem, abyste se ujistili, že nebudou mít špinavé ruce.

arrow