Redakce Choice

Nejlepší suvenýr a dar - věčné kyvadlo

Anonim

Každý administrativní pracovník se obvykle snaží co nejpohodlněji uspořádat své pracoviště, protože většinu svého času tráví ve službě. Velmi často v dekoru stolu můžete vidět takový prvek jako věčné kyvadlo. A ačkoli mnozí to považují za nesmyslnou cetku, mobilní příslušenství má určitý praktický účel.

Vzhled a vlastnosti

Kyvadlo je motor neustálého pohybu, který pracuje přeměnou potenciální energie na mechanickou energii. Přípravek je mechanismus, který se skládá z pohyblivých částí.

Nejoblíbenější typ kyvadla je jednoduchý mechanismus, který má jméno "Newtonova kolébka". Podle jeho principu jsou konstruovány všechny typy kyvadel:

  • Zařízení se skládá ze stojanu obdélníkového tvaru. Tento prvek může být vyroben ze dřeva, kovu nebo skla - to vše závisí na rozhodnutí o návrhu.
  • Na základě instalovaných spojovacích prvků, které se podobají malým vodorovným tyčím, které jsou umístěny rovnoběžně s dlouhými stranami obdélníku.
  • Ke každé takové „vodorovné liště“ je vázána kovová koule. Vzdálenost mezi všemi sférami je stejná.

Aktivně se používají kyvadla, která se skládají z postupně se zvyšujících hemisfér, které jsou upevněny na paprsku. Také často jsou k základně připojeny rámy se dvěma upevňovacími prvky.

Když začíná jeden ze základních prvků struktury, celý mechanismus funguje. Části kyvadla provádějí po sobě jdoucí pohyby, které pokračují po dlouhou dobu.

Historie takového suvenýr

Věčné kyvadlo se v roce 1967 stalo módním doplňkem. Vynálezcem tohoto mechanismu byl anglický herec Simon Premble. Byl skutečným fanouškem fyziky, herec chtěl popularizovat komplexní vědu. Základem pro vytvoření dekorativního prvku bylo kyvadlo, které se používá v mechanických hodinkách ke spuštění celého mechanismu.

Mechanismus funguje podle zákona zachování hybnosti. Čím větší je impuls, který tělo získá, tím déle se práce kyvadla provádí. Aby se posílily a aby pohyby všech součástí byly hladké a rovnoměrné, bylo k mechanismu dodatečně přidáno magnetické pole.

Díky vynálezu takové "hračky" a její široké distribuci lidé začali přemýšlet o principu působení zařízení. Kromě dosažení hlavního cíle, popularizace fyziky jako vědy, dostal Simon dobrý zisk z prodeje.

Jaké funkce může kyvadlo provádět?

Stolní věčné kyvadla vykonávají několik důležitých funkcí.

  • Klid, naladit práci a pomoci soustředit se.
  • Estetická radost, která dělá nudný interiér kanceláře živější a rozmanitější.
  • Pokud je to naprosto nezbytné, může přístroj hrát stopky nebo hodiny, aby detekoval nebo odpočítával čas.
  • Dekorativní doplněk jakéhokoliv provedení stolu, kanceláře, místnosti.

Někteří vědci tvrdí, že věčné kyvadlo může stabilizovat krevní tlak a intrakraniální tlak v důsledku uklidňujícího účinku.

Kdo může takový dar předložit

Věčný kyvadlo v mnoha případech může být relevantním darem. Takové "hračky" mají zvláštní jedinečné kouzlo. Kdo může dát kyvadlo?

  • Spolupracovník nebo šéf, pokud jeho pozice zahrnuje práci u stolu.
  • Přítel nebo přítel, protože mechanismus bude schopen vyzdobit nejen pracoviště, ale i interiér interiéru.
  • Můžete dát kyvadlo příteli, kterého neznáte tak dávno a dobře, protože věc je univerzální a neutrální.

Kyvadlo je úspěšný dar ve všech ohledech, protože má reprezentativní vzhled a nese zvláštní sémantickou zátěž.

arrow