Redakce Choice

Poměr velikosti bot: USA a Rusko na moderních počitadlech

Anonim

Každý člověk se občas potýká s potřebou kupovat nové boty nebo boty. Naštěstí to nepředstavuje žádný problém: stačí jít do jakéhokoliv butiku, obchodu s obuví nebo jen na trh a vybrat si nový podle svého vkusu. A právě zde začínají potíže.

Produkty z celého světa: široký výběr a zahřívání mysli

V moderních stáncích můžete najít boty z Německa, Číny, Itálie, USA a desítek různých zemí, a to je nejnepříjemnější - téměř každý má své vlastní velikosti. Což se samozřejmě neshoduje se známým nám domácím. Velikost ruských bot je jedna z největších velikostí. V důsledku toho je téměř nemožné zastavit výběr, aniž by bylo naměřeno několik desítek vizuálně vhodných možností. A co dělat, když si objednáte přitažlivé baletní byty přes internetový obchod a služba vrácení produktu v něm není poskytnuta? V tomto případě udělat chybu i o jednu velikost znamená ztratit nejen peníze, ale také čas, který bude vynaložen na druhý nákup a dodání.

Největší problémy vznikají zpravidla ruským kupcům s označením na amerických výrobcích. Například velikost dámské obuvi 8.5 a 9.5 může ponořit téměř každého zákazníka do zmatku. Mezitím se jedná o "nejoblíbenější" ruské boty 38 a 39.

Na čem závisí rozdíl ve velikosti?

Jaký je tak zvláštní poměr velikostí bot? Spojené státy a Rusko, stejně jako ostatní země, jsou pravidelnými obchodními partnery a zdá se, že by se měly zajímat o jednotný systém měření. Důvod těchto rozdílů je jednoduchý. Spočívá ve způsobu výpočtu velikosti boty av jednotkách používaných v různých zemích. V Rusku, jediné číslo je v centimetrech, zatímco Američané tradičně používají palce pro tento účel (1 palec-254 mm). To je jeden z důvodů, proč jsou velikosti bot v USA překládány do ruských velikostí s takovou obtížností: s přesným přepočtem bude výsledek téměř vždy zlomkovým číslem.

Je také třeba vzít v úvahu, že v Rusku se číslování pohybuje od minimálního počtu po maximum, bez přestávek, a ve Spojených státech existují také velikosti dětí, které se počítají odděleně od dospělých. Například, číslo "1" na botách neznamená, že obyvatelé zámořských sousedů malé děti vychytral nohu srovnatelnou s nohou ruského teenagera. Jen boty pro děti jsou v jiném oddělení butiku, a tam jistě najdete stejný štítek. V takových záležitostech, jako je poměr velikostí obuvi, je nepravděpodobné, že by se Spojené státy a Rusko dohodly, takže je lepší si pamatovat takové nuance, než půjdete na novou věc.

Pravidla pro výpočet velikosti boty

V současné době existuje několik systémů pro výpočet velikosti bot:

  • Mezinárodní norma. Podle něj se velikost nohy rovná jeho délce v centimetrech, zaokrouhlená na 5 mm.
  • Evropské normy. Vypočítává se také v centimetrech, ale jednotka je 2/3 cm.
  • Anglický metrický systém. Využívá palce a bere v úvahu pouze délku stélky.
  • US standard. Stejně jako angličtina také preferuje palce. Minimální velikost dítěte v něm je 3, 9 palce, a „krok“ 1/3 palce je považován za jednotku výpočtu.

Kromě nich jsou nejběžnějšími standardy číslování Číny, Brazílie, Francie a některých dalších zemí. Stále častěji však používají evropský nebo mezinárodní systém, který usnadňuje montáž obuvi.

Poměr velikosti obuvi: USA a Rusko v sporu o civilizace

Minimální velikost v USA je „0, 5“, což je velikost bot novorozence. Jeho délka je o něco menší než 4 palce; v ruské tradici je to 10, 1 cm a je označeno jako "16, 5". Příklad toho, jak jsou americké velikosti bot přeloženy do Rusů, lze vidět v následující tabulce:

Velikost dámské obuvi
SM21.52222.52323, 52424.52525.5 26
USA455.567899.510 11
Ru3434.53535.53636, 53737, 538 38.5

Jak zjistit velikost nohou?

Někteří lidé mají snazší zapamatovat si poměr velikostí obuvi. USA a Rusko naštěstí nemění své metrické tabulky každý rok. Pro většinu se však připomíná takový počet čísel (i když se rozhodnete zvolit pouze „vaši“ škálu velikostí), je to docela výzva. Je zde řešení. Například si můžete pamatovat pouze ruské velikosti obuvi - je dobré, že se nejčastěji nacházejí na našich policích. Nebo si s sebou vezměte potištěnou tabulku a před montáží si s ní zkontrolujte. Ale tohle všechno je napůl opatření. Americké tenisky mohou být nejžádanější v celém butiku a stůl nebo smartphone s přístupem na internet - zapomenutý doma. Proto je nejpohodlnější zapamatovat si jednou a pro všechny principy, na kterých jsou vypočítány velikosti bot, a v případě potřeby jednoduše provést jednoduchou matematickou operaci ve vaší hlavě.

Spočítejte si velikost

Připevněte pravítko nebo krejčí metr k noze a změřte jeho délku, od paty k nejvýraznější špičce. V anglickém a americkém systému je tradičně tradičně považován za velký, ale ve skutečnosti to může být jak prostředníček, tak prstenec. Neměli byste pronásledovat "normu": stále nemůžete chodit v botách, které jsou příliš těsné, takže je lepší spočítat skutečnou, spíše než průměrnou velikost předem.

Nejpohodlnějším způsobem je umístit nohu na kus papíru a zakroužkujte ho markerem. Současně, pokud se ukáže, že hodnota pro pravou a levou nohu je odlišná, zvolte největší. Nejlepší je provést měření na konci dne nebo po dlouhé procházce, protože nohy mírně nabobtnají od nákladu a zvětší se.

Výsledná hodnota musí být převedena na obvyklé číslo na podrážce.

  • Pro boty nebo boty ruského výrobce, musíte rozdělit délku nohy o 2 a vynásobit 3, pak přidat k výsledné číslo jeden a půl cm: tzv. "Funkční příspěvek", které výrobci jen v případě vypouklé prst nebo nohy různých délek.
  • Pro zboží ze Spojených států je nejjednodušší nejprve spočítat velikost obuvi pro domácnost: Rusko v tomto ohledu „předstihne“ Ameriku o 22 bodů. Které budete muset odečíst od výsledné velikosti nohou.
Ruské botyDélka nohy * 3/2
Americké boty(Délka nohy * 3/2) - 22

Trochu o pohodlí

Při výpočtu vaší velikosti stojí za to připomenout, že stále existuje takový parametr jako „plnost“ bot nebo velikosti chodidel. Toto číslo je počítáno poněkud komplikovaným vzorcem a zpravidla se pro příležitostnou obuv používá jen zřídka. Budete potřebovat ukazatel plnosti, pokud se rozhodnete koupit brusle, lyžařské boty nebo jiné tuhé boty, kde potřebujete pohodlně sedět na noze. V tomto případě je nejjednodušší použít stálý stůl.

Obecně platí, že je třeba si uvědomit, že nyní není problém vypočítat poměr velikostí obuvi. Hlavní věc je neztratit se, vidět nesrozumitelné označení na podešvi, a ne spěchat, aby vše změřilo.

arrow