Redakce Choice

Jak a co odstranit mastné skvrny z oblečení? Efektivní prostředky

Anonim

Nespěchejte, aby jste oblékli špinavé oblečení s mastnými skvrnami. Nemůžete ani věci na suché čištění. Produkty můžete čistit doma. Jak odstranit mastné skvrny na oblečení, popsané v článku.

Chcete-li začít odstranit skvrnu by měla být ihned po objevení této skutečnosti. V opačném případě bude obtížné odstranit odolné nečistoty. První věc, kterou musíte udělat, je setřít čerstvou skvrnu solí. Nalije se na čerstvém místě a nechá se několik minut. Sůl absorbuje olej a mytí bude mnohem snazší.

Ale jak odstranit mastné skvrny, pokud jsou staré? Chcete-li to provést, použijte následující metody.

Solanka

Tímto způsobem je možné odstraňovat tukové skvrny z oděvů v domácích podmínkách. K tomu je třeba rozpustit sůl (5 lžíce) v horké vodě (500 ml) a ponořenou látku ponořit do roztoku.

Oblečení by tam mělo být předtím, než se olejová stopa rozpustí. Pak je namočený v pracím prášku a třel rukou. Pak můžete umýt v psacím stroji.

Gel na mytí nádobí

Ve složení těchto fondů jsou aktivní látky, které aktivně rozpouštějí tuky. Skvrna na oděvu se získá namočením gelu v silném vodním roztoku.

K tomu se nádobí (3-4 lžíce) rozpustí v horké vodě (3 litry). Výrobek musí být umístěn do roztoku po dobu několika hodin a poté ručně omyt. Po tomto postupu lze prát v pračce. Pokud gel na nádobí nepomůže, měli byste použít silnější nástroj.

Salve

Jak odstranit mastné skvrny z oblečení, pokud je znečištění velmi silné? K tomu můžete použít čpavek. K vyčištění tuku z materiálu bude vyžadovat 1 lžičku. znamená, že se přidá 100 ml vody.

Roztok by měl být nalit na mastnou stopu a nechat věc 5-6 hodin. Pak musí být opláchnut velkým množstvím vody a poslán do stroje. Pokud znečištění není příliš velké a není staré, pak bude nejlepším způsobem čpavek.

Je však vhodný pouze pro lehké a bílé tkaniny. Pro ty tmavé, to nestojí za použití, protože to má nějaký bělící účinek.

Prací mýdlo

Jak odstranit staré mastnoty z oděvů z jakéhokoliv materiálu? Pomůže při léčbě běžného mýdla. Kontaminovaná oblast je navlhčena teplou vodou a poté mýdlem. Výrobek musí ležet nejméně 2 hodiny. Pak musí být ručně uzamčena a umístěna do pračky.

Můžete vytvořit silný mýdlový roztok. 100 g strouhaného mýdla se rozpustí a rozpustí se ve vodě (2 litry). V tomto nástroji musí být produkt hodinu namočen, poté opláchnut a odeslán do pračky.

Zubní pasta

Mazací skvrny jsou snadno odstranitelné tímto cenově dostupným lékem. Výhodou je, že může být použit pro oděvy vyrobené z různých materiálů, dokonce i z drahé vlny a přírodního hedvábí. Kontaminované místo je navlhčeno vodou a otíráno zubní pastou.

Věc by měla být ponechána po dobu 2 hodin, pak zakolyat ruce s mýdlem pro domácnost. Gel zubní pasta je vhodný pro barevné oblečení a bělení je nutné pro bílé.

Hořčice

Jak rychle odstranit mastné skvrny od oblečení? Pro tento účel se používá hořčice, která se přidává při mytí. Hořčičný prášek (2 lžičky L.) Zředěný vodou, aby se získala hustá suspenze. Nanáší se na kontaminované místo a nechá se 15 minut.

Pak se oblečení musí umýt ručně mýdlem a pak se umístí do psacího stroje. Pokud chcete odstranit tuk z pláštěnka, pak je hořčice tou nejlepší volbou.

Bramborový škrob

Jak odstranit mastné skvrny z oblečení tak, aby se jednalo o jemné ošetření? K tomu se používá bramborový škrob. Používá se pro zpracování předmětů z jemných materiálů.

Znečištěné místo musí být nejprve navlhčeno teplou vodou a posypáno škrobem. Oblečení by mělo být ponecháno 1 hodinu. Potom je kontaminované místo pokryto papírovou ubrouskem a žehleno železem - tuk bude absorbován do škrobu a přejde na papír. Po znečištění se vložka změní. Místo škrobu vhodný dětský prášek.

Ošetření parou

Odstraňte mastné stopy. To vám umožní provádět parní generátor nebo žehličku s funkcí páry. Na pánvi můžete pověsit oblečení s vroucí vodou. Když je tkanina nasáklá vlhkostí, otírá se pomocí čisticího prostředku nebo mýdla na prádlo.

Glycerin

Jak můžete odstranit tukové skvrny z oblečení jakéhokoli typu? Farmaceutický glycerin je ideální pro různé typy tkání. Tato metoda může být použita pro jemné materiály, jako je vlna, hedvábí, satén. Na skvrnu se přidá několik kapek teplého glycerinu a po 30 minutách se jemně promyje teplou vodou a mýdlem.

Můžete vytvořit jednoduchou směs:

 • amoniak - 1 lžička;
 • glycerin - 1 tsp;
 • voda - 1 lžička.

Tyto složky se smísí a nanesou na znečištění. Směs musí být uchovávána po dobu 30 minut a poté promyta.

Alkohol

Jak odstranit staré skvrny z oděvů, pokud je nelze prát? Eliminovat mastné znečištění dostat alkohol. Postup pro aplikaci nástroje je jednoduchý: nalije se na vatový tampón a navlhčí se mastnou skvrnou. Po půl hodině se postup opakuje.

Pravděpodobně budete muset opakovaně provádět čištění alkoholem. Kromě toho můžete eliminovat skvrny z koberce nebo čalouněného nábytku. Alkohol se používá k čištění klávesnice z tuku.

Turpentinový olej

Plocha s mastnou skvrnou se odstraní čistým terpentýnem a bavlněnou podložkou. Po několika hodinách je třeba předmět prát v pracím prostředku, opláchnout a osušit.

Benzín

Jak odstranit skvrnu z oblečení po umytí? K odstranění starých skvrn můžete použít vysoce čištěný domácí benzín. Automobilové palivo pro to není vhodné!

V benzínu splétněte hadřík z bavlněného materiálu a umístěte jej pod značku. Vrchol znečištění by měl být ošetřen vatovým tamponem namočeným v benzínu. Po tomto čištění bude tkanina cítit silně. Proto by se měl prát a opláchnout avivážním prostředkem a pak vysušit na vzduchu.

Piliny

Jak odstranit mastné skvrny z oděvu tak, aby se stal čistým? K tomu použijte čisté piliny. Jsou nasáklé do vyčištěného domácího benzínu a tato hmota je posypána znečištěným místem. Když je benzín suchý, piliny se odstraní, materiál se protřepe a umyje v psacím stroji.

Amonná sůl a sůl

Jak jinak můžete po umytí odstranit mastnou skvrnu z oblečení? Roztok amoniaku (1 polévková lžíce.) A jemná sůl (1 lžička.) Bude nejvhodnější. Potřebují namočit bavlněnou podložku a otřít oblast znečištění. Poté omyjte pomocí klimatizace a vysušte.

Ocet

Jak odstranit mastné skvrny z oblečení, pokud je zbarvený nebo tmavý? Vhodné ocet. U bílých věcí by se neměly používat, protože tkanina se změní na žlutou. Znečištěné místo z octa, nechte 20 minut a opláchněte. Po zákroku budou barvy jasnější a bohatší, protože nástroj opraví barvu a mastné značky budou odstraněny.

Pěna na holení

Nástroj se používá k odstranění skvrn různých typů. Naneste pěnu na problémovou oblast silnou vrstvou a nechte působit 5 minut. Poté prádlo umyjte v psacím stroji pomocí pracího prostředku.

Křída

Dokonale čistí jemné tkaniny, například hedvábí, satén, kašmír. Povlečení by mělo být naneseno na tvrdý povrch a namočené místo posypeme drcenou křídou po dobu 3 hodin.

Poté by měla být křída otřepána a materiál potažen papírovým ubrouskem, vyžehleným horkým železem. Zbývá pouze prát předmět s práškem a důkladně opláchnout.

Šampon

Odstraňte drobné skvrny z jemných materiálů, aby šampon pro mastné vlasy. Nástroj dokonale rozpouští tuk, pomáhá a odstraňuje skvrny. Malý šampon je přidáván do teplé vody (umyvadlo), prádlo je umístěno na 2 hodiny. Znečištění a opláchnutí je nutné pouze zmrazit.

Pauzovací papír

Populární způsob, jak odstranit stopy oleje, je žehlit tkaninu horkým železem přes pauzovací papír. Budete muset železo ohřát na střední teplotu. Pod značkou umístěte papír a nahoře na stopu pokrytou pauzovacím papírem.

Jedlá soda a prací prášek

Tyto složky je nutné míchat ve stejném množství a zředit teplou vodou. Po rozpuštění ve vodě se směs nanese na mastné skvrny, lehce otřené. Směs uchovávejte po dobu nejméně 15 minut a poté rozprostřete práškem. Místo toho se často používá gel na nádobí.

Velké znečištění

Jak odstranit mastné skvrny z oblečení, které je velké? Takové skvrny se obvykle objevují na kuchyňských ubrouscích, ručnících, ubrusech. Pro bělení použijte následující recept:

 • voda - 10 litrů;
 • prací prášek - 250 g;
 • sůl - 2 lžíce. l.;
 • rostlinný olej - 2 lžíce. Já

Nejprve vaříme vodu na pánvi, přidáme do ní všechny ingredience. Po rozpuštění vyjměte z ohně, ponořte ručníky do roztoku - dokud voda nebude zcela ochlazena. Poté omyjte rukou a opláchněte.

Chemikálie pro domácnost

Jak odstranit mastné skvrny na oblečení pomocí speciálních prostředků? Obchody prodávají spoustu chemikálií pro domácnost, které lze použít k odstranění tohoto znečištění. Pro každý případ si můžete vybrat něco vhodného. Zvažte některé z nich:

 1. Frau Schmidtová. Rakouský nástroj zvládá různé druhy znečištění. Lze jej použít pro výrobky z různých druhů tkanin. Ve složení - bilious mýdlo. Výrobek je nutné aplikovat na výrobek, nechat jej 2 hodiny a pak jej obvyklým způsobem omyjte. Cena je asi 230 rublů.
 2. Vanish. Prášek je vhodný pro odstraňování skvrn. Chcete-li to provést, umístěte na problémovou oblast. Cena - 160 rublů.
 3. "Ecover". Pomocí belgického nástroje budou eliminovány různé druhy znečištění. Ve svém složení - rostlinné a minerální složky. Pro očištění od skvrn se přípravek aplikuje několik minut a pak se promyje. Cena - cca 230 rublů.
 4. Odstraňovač spreje Amway odstraňuje skvrny bez dlouhodobé expozice. Stačí jej postříkat na hadřík. Cena je asi 250 rublů.

Existuje tedy mnoho nástrojů a způsobů, jak eliminovat mastné skvrny z oděvů, což vám umožní čistit věci při zachování jejich předchozího vzhledu.

arrow