Redakce Choice

Tkaní "fox tail", jeho typy a vlastnosti

Anonim

Krása šperků je přímo závislá na dovednosti mistra a sofistikovanosti vzorů vybraných pro dekoraci. Kvůli tomuto, autorská díla rychle získávají popularitu, obsahovat mnohem více individuality přes použití originálních technik a ozdob.

To se však týká pouze výrobků, jako jsou prsteny a náušnice. Při výběru řetězců a náramků mají lidé tendenci dávat přednost šperkům vyrobeným v tradičnějším stylu. Důvodem je skutečnost, že tyto kategorie výrobků jsou oblíbené nejen poctivým sexem, ale také muži, kteří mají větší sklon nosit nízké, ale kvalitní věci. Takže jeden z nejoblíbenějších typů výroby šperků je považován za „fox tail“ tkaní, které se používá k vytváření velkých řetězů a náramků.

Historie vzhledu

Začátek výroby výrobků vyrobených podobným způsobem spojení link-to-link spadá do doby bronzové. První vzorky řetězů byly nalezeny při vykopávkách královských hrobů ve městě Ur na území dnešního Středního východu.

Nelze však spolehlivě určit, odkud pochází liška. Mnoho připisuje jeho vzhled zásluhám byzantských klenotníků, který je zásadně špatný, ale docela pochopitelný: v VII století, tato technologie byla zlepšena řeckými a římskými mistry. Vytvořili metody propojení několika řad odkazů v jednom pruhu. Výsledkem je, že se tkaní „fox tail“ stalo rozšířeným v evropských zemích a Rusku.

K dnešnímu dni se mistři uchýlili k tomu, aby jej používali k vytváření kopií starožitných šperků, vytváření samostatných produktů a také jako doplňkového prvku v díle autora.

Funkce tkaní

“Ocas Foxa” je často nazýván Byzantine, ale to není úplně pravda. Ve skutečnosti jsou tyto druhy poněkud odlišné. Byzantské tkaní je druh Bismarck, a to je založeno na kombinaci prvků různých velikostí, navržených náhodně, v jednom spojení, kvůli kterému dekorace mají spíše masivní vzhled. V "Fox tail" jsou všechny prsteny umístěny v jednom směru, což z něj činí více elegantní.

Do dnešního dne však o tomto rozdílu ví jen velmi málo lidí, v důsledku čehož i samotní mistři někdy tyto dvě odrůdy spojují do jednoho, nazývajíce byzantský „ocas“.

Zobrazení

Díky zpracování vazeb dosahuje mistr různých efektů, které přidávají originálu výrobku při tvorbě šperků metodou fox-tail. Tkaní řetězu nebo náramku má několik možných typů, lišících se formou prvků:

  • Sestavený "liščí ocas" se skládá ze spirál, které jsou zkroucené v různých směrech. Každý článek je sestaven ze šesti tenkých kroužků, ručně spojených drátem, což umožňuje vytvořit unikátní vzor. Cena takového produktu bude extrémně vysoká.
  • Kruh - odrůda, známá svou trvanlivostí. Vzhledem k rovnoměrnému rozdělení vnitřních svazků nemůže být zaoblená spirála článků zlomena.

  • Půlkruhové tkaní je charakterizováno menším poloměrem ohybu prvku.
  • Druhý typ má čtvercový průřez a skládá se z prstenců, drátů a svazků článků, což je ideální pro vytváření masivních řetězů a náramků.

Současně má takový řetězec (tkaní "fox ocasu" v jakékoliv z výše uvedených modifikací) dobrou hustotu, což umožňuje umístit na něj další suspenze. Jejich počet není omezen, ale musí mít nižší hmotnost než celková hmotnost výrobku.

Výhody tkaní

Hlavní výhodou této techniky tvorby šperků je variabilita použitých materiálů. Tkaní "fox tail" (zlato, stříbro nebo mosaz - absolutně není důležité) vždy vypadá výhodně a elegantně. Všimněte si, že nejoblíbenější řetězy a náramky vyrobené z drahých slitin, což ovlivňuje již vysoké náklady spojené s ruční výrobou.

Také tento typ tkaní má vysokou životnost a spolehlivost během provozu, protože složitý systém spojovacích článků neumožňuje trhání výrobku holýma rukama a univerzální vzhled poskytuje možnost nosit šperky každý den, aniž by byl odstraněn.

arrow