Redakce Choice

Výška nohy: kde měřit, jak si vybrat perfektní botu?

Anonim

Při nákupu zimní nebo demi sezonní obuvi je důležité věnovat pozornost velkému množství parametrů, zejména pokud jde o boty. Aby byl pár pohodlný a trval více než jednu sezónu, je nutné zvolit správnou velikost. To bere v úvahu nejen délku stélky, ale také objem a výšku vrcholů. Kde měřit výšku bot: z paty nebo z pozadí? Učíme se z článku.

Co je to bootleg?

To je část boty, která začíná po zvednutí a zakrývá holeně. Různé modely obuvi jsou velmi odlišné od sebe, resp. Nerovnoměrné a výškové. Odkud to měřit, ne každý ví. Mnozí to dělají zezadu, vkládají pásku na základnu pozadí, kdy by měření mělo být prováděno ze strany.

Všimli jsme si také, že i dvě identické dvojice bot, které se liší velikostí, budou mít různé výšky nohy. Samozřejmě, tento rozpor není příliš viditelný pouhým okem, protože je pouze 3 mm. Někdy je však takový malý ukazatel důležitý.

Jakou výšku to má?

Je zde obrovské množství modelových bot, ale nejčastěji jsou všechny boty šity podle standardních vzorů a podložek. Na první pohled se od sebe navzájem liší, protože jsou vyrobeny z různých materiálů, mají rozdíly ve tvaru špičky, paty, plnosti, ale to, co udeří nejvíce, je výška vrcholů. Odkud měřit tento ukazatel jsme již řekli. Nyní zvažte tři hlavní možnosti pro boty, založené na tom, kolik pokrývají nohu.

Mohou to být boty s nízkým, středním nebo vysokým hřídelem. V tomto případě se jedná o dámské boty. Jakmile tento typ obuvi nosili muži, nyní jsou tyto boty spoustou krásné poloviny lidstva. Takový model může být s další klopou, která nosí dekorativní funkci, ale někdy s pomocí toho zvyšuje výšku vrcholů. Kde pak měřit botu? Naneste centimetrovou pásku, která by měla být na stejném místě jako v běžné botě - na křižovatce podešve a tkanin a vrchů. Další extrémní značka měření bude nejvyšším bodem na botách, s klopou nemusí být nasazena.

Důležitý parametr

Už jsme zjistili, kde se měří výška boty. Nyní je nutné zjistit, jak je určován její objem. Výška boty je většinou záležitostí estetických preferencí, ale je v ní vhodná pouze tehdy, když pár odpovídá plnosti dříku, a také pokud sedí dobře ve výstupu. Poslední parametr se měří v špičce boty. Je nutné určit nejširší místo na noze a změřit ji na nejbližší milimetr. Koneckonců, když je bota úzká, noha bude nepohodlná a studená, protože se nebude moci volně pohybovat, krevní oběh se snižuje.

Chcete-li změřit šířku boty, musíte znát obvod nohy v nejširší části. Tento parametr má velký význam, protože někdy existuje disproporce mezi délkou nohy a objemem nohy. Takže, s velikostí boty 36-37, to může být malé vzhledem k tomu, že nohy jsou plné, respektive kotník v botách nesměřuje. Pak byste měli vybrat model s širokým freebie. Také z tohoto důvodu si ne každý může dovolit nosit dámské boty.

Jak si vybrat perfektní botu?

Samozřejmě, každý chce koupit boty, které jsou nejen pohodlné a teplé, ale také krásné. A s botami v tomto ohledu je někdy těžší odhadnout. Existuje několik jednoduchých pravidel, jejichž provedení zajišťuje, že nohy, oblékané v novém oblečení, budou vypadat krásně a atraktivně. Náš mozek vnímá vizuální obraz v poněkud zkreslené podobě, tato vlastnost může být zabalena do naší výhody. S pomocí svislého dekoru na kotníku můžete vizuálně prodloužit nohu. Pár bot s třásněmi nebo vyčnívajícím lemem v horní části, vizuálně "seříznete" nohu, výrazně ji zkrátíte. Tenké holky by si neměly vybírat boty se širokým freebie, ale baculaté dámy se musí snažit a hledat pár s dostatečně širokým ramenem, který nebude svírat kaviár.

Univerzální model boty je ten, který má průměrnou výšku špičky. Jak měřit, pokud jsou boty prodávány v internetovém obchodě? Tyto informace je nutné objasnit od prodávajícího. Velikost boty v Rusku, Evropě a USA je odlišná, stejně jako metrický systém. Vyřídit objednávku online, stojí za to se ujistit, že jste zvážili všechny jemnosti.

Úspěšná oprava

Tam jsou také triky, které pomohou vyhladit některé překážky při nákupu boty. Dlahy vypadají nejlépe na dokonale rovných nohách. A ani malá holčička nebude překážkou nošení takového modelu, pokud si vybere těsné boty. Je důležité dodržovat ještě jedno doporučení: vzdálenost mezi vrcholy a spodní částí oděvu by neměla překročit 10 cm, jinak bude oblečení vypadat vulgárně.

Aby se zabránilo vizuálnímu zkrácení nohou, je lepší zvolit punčocháče, aby odpovídaly botám. Pokud jste si koupili pár s poněkud krátkým vrcholem, pak se tato chyba může opravit pomocí legíny nebo kolena. Prodlouží boty a vyrovná proporce.

arrow