Redakce Choice

Plášť s kapucí a rukávy

Anonim

"Seznamte se s oblečením a doprovodili ho mysl." Tato dobře známá fráze vyjadřuje plný význam toho, co člověk nosí. Tak to bylo před mnoha staletími, takže to zůstane dodnes. A mnozí říkají, že nezáleží na tom, jak někdo vypadá a co nosí: na první pohled na osobu na podvědomé úrovni je posuzován podle několika kritérií, včetně oblečení.

Jsou zde známé a srozumitelné prvky šatníku: šaty, kalhoty, halenky, košile, kabáty, kožichy a další. A jsou tam tajemné věci, jako je plášť s kapucí. Co to je - karnevalový kostým nebo módní trend? Chcete-li být v trendu, musíte přijít na to!

Kdo, kde a kdy?

Plášť s kapucí má dlouhou historii. Po staletí se tento oděv zahříval v zimním chladu nebo zakrýval svého majitele před zvědavýma očima. Postavy v historických filmech často skrývají tváře pod krytem velké kapuce. Kdo, kde a kdy si dnes oblékne plášť?

Studenti evropských a amerických univerzit jsou vystaveni v dlouhých černých pláštích na slavnostním ceremoniálu věnovaném konci studia. Někdy nemají kapuce, ale vždy přidávají čtvercovou hlavici s střapcem. Tento typ oblečení se nazývá "akademik". Podobné lze nalézt i na oslavách v akademickém prostředí.

V mnoha zemích jsou zástupci Themisu tradičně oblečeni v soudních šatech. Takový plášť má zpravidla lichoběžníkovou siluetu a stojací límec a jeho horní část je zdobena záhyby.

Kněží mnoha denominací a církví také využívají pláště takového řezu jako pracovní oděvy. V tomto případě existuje mnoho jeho vlastností, a to jak v řezu, tak v detailu.

Při tvorbě karnevalových nebo divadelních kostýmů pro děti i dospělé dokonale doplní plášť s rukávy a kapucí obraz čaroděje, mága, člena tajné společnosti nebo známé Rudé Karkulky. Délka a barva v tomto případě závisí pouze na představě tvůrce obrazu.

V kombinaci se svatebním nebo večerním oblečením, plášť s lehkou kapucí promění dívku na princeznu z pohádky a trochu zahřeje, aniž by zbavil obraz lehkosti a kouzla.

Domácí a zahraniční návrháři a výrobci nedávno také pečlivě prohlédli tento neobvyklý oděv a vydali nové stylové „luky“ pro fashionisty a fashionisty. Tady to stojí za to mluvit o tom podrobněji!

V melodii s dobou

Plášť s kapucí se nedávno objevil ve sbírkách pouliční módy nebo, jak se říká, ve stylu ulice. Tento směr předpokládá především komfort oblečení v podmínkách městského povstání. Volný široký řez, neomezující pohyb, dokonale zvládá tento úkol.

Délka pláště je obvykle mini nebo střední, ale někdy se setkává i maxi. Existují pevné modely, stejně jako skryté nebo zjevné spojovací prvky.

Výběr tkanin a jejich kombinací je dostatečně velký. Pro zimu bude dobrým řešením teplý, teplý model s kožešinovým lemem na kapuce. Na jaře nebo na podzim se můžete obléknout do demi-sezóny kabát tohoto střihu s rukávy z kůže. V létě dokonale doplňují obraz pláštěnky z lehkých tkanin.

Barevná řešení jsou nejrozmanitější: bílá, šedá, hnědá, černá, modrá a jasně červená. Dnes je důležitým bodem monotónnost. Plášť by neměl být květovaný nebo pruhovaný. Aspoň si to stylisté myslí.

Nejlepší ze všeho je, že tento plášť se dívá na mladé kluky a dívky, ale správná věc také pomůže těm, kteří jsou starší, „odhodit pár lichých let“.

Pokud jsou sport a život neoddělitelné

Zdravý životní styl a štíhlá štíhlá postava jsou dnes velmi populární. Proto návrháři nejsou ušetřeni a sportovní styl. Pánská mikina s kapucí nebo dámskou je ideální pro běhání na čerstvém vzduchu, výlety do přírody nebo večerní procházky v parku. Ve své podstatě se tento plášť podobá mikině a je zpravidla integrální a nemá žádné spojovací prvky. Barvy, stejně jako v pouličním stylu, jsou prosté. Bude to vypadat dobře s sportovní legíny a tenisky, ale v žádném případě s klasickou tepláky.

Kde získat?

Takovou věc si nemůžete koupit na každém rohu. Akademické, karnevalové, svatební nebo večerní šaty jsou zpravidla pronajímány nebo šity na zakázku. Módní šatní skříňku lze zakoupit v obchodech a buticích, stejně jako na internetu přímo od výrobců, jejich zástupců nebo zprostředkovatelů. Není hrozné udělat chybu s velikostí, protože volný řez skryje všechny chybné výpočty.

Výrobci často prezentují plášť jako unisex oblečení. To znamená, že si můžete koupit jednu věc pro dva - jak chlap, tak dívka budou vypadat skvěle a módně ve stejném plášti. Růst a velikost, jak je uvedeno výše, nevyžadují přesnou shodu. Díky stejným vlastnostem může být takový šatníkový předmět snadno zakoupen za dar a neznepokojuje se „fit nebo ne“.

Pokud si nemůžete koupit, pak tam je cesta ven taky - roucho s kapucí s vlastními rukama! Ať už se jedná o kostým na novoroční večírek nebo o prvek módní „luku“, vzor je téměř stejný. Krejčovství je jednoduché a bude silou i pro začátečníka. Je důležité zvolit správnou tkaninu a vyřešit problém s kováním.

Řemeslníci a jehly mohou také háčkovat nebo plést plášť.

Co nosit? Ženský obraz

Dámský plášť s kapucí bude vypadat skvěle se sukní, zejména úzké nebo plisované, legíny, stejně jako těsné punčocháče. Dlouhé mikiny, elastické elastické sukně, pletené šaty a těsné kalhoty - vše, co patří do pouličního stylu, bude kombinováno s pláštěm.

Z bot dobře padnou boty nebo kotníkové boty s vysokými tlustými podpatky, boty s podešví traktoru, objemné a objemné boty, stejně jako tenisky a tenisky. Také ve sbírkách některých designérů existují kombinace s punčochy a cvočky, ale to přesahuje pouliční styl a přináší mys blíže k klasice.

Co nosit? Mužský obraz

Pánské šaty s kapucí vypadají skvěle v kombinaci s těsnými kalhotami, golfovými bundami a svetry, mikinami a kombinézou přiléhajícími k tělu. Boty, jako v ženské verzi, vhodné pro hrubou a objemnou, s tlustou podešví. Klasické kalhoty, košile a boty s pláštěm nebudou kombinovány.

arrow