Redakce Choice

Jak čistit bílé tenisky z látky ručně?

Anonim

V teplém období jsou velmi oblíbené světlé boty, zejména bílé tenisky. Tento model je nejen překvapivě pohodlný a velmi moderní, ale také vypadá docela stylově. Výrobci se starají o spotřebitele, takže vyrábějí podobné boty z prodyšných materiálů, jako jsou džíny nebo jiné trvanlivé tkaniny. Tenisky jsou nošeny na jaře av létě, v deštivém počasí a bledě. Bílé boty se velmi rychle zašpiní, což majiteli způsobuje spoustu nepříjemností. Jak čistit bílé tenisky z látky? Doma se to dá provést různými způsoby. V článku vám přesně řekneme.

Zubní pasta

Jak čistit bílé tenisky z látky se zubní pastou? Vynikajících výsledků lze dosáhnout pomocí běžné zubní pasty s bělícím účinkem. Takový nástroj je k dispozici v každé domácnosti. Nejdříve je třeba vyčistit boty ze suchých nečistot, odstranit vložky a odemknout, a pak omyjte obvyklým způsobem. Chcete-li zvýšit účinek bělení v zubním prášku nebo pastě, můžete přidat pár kapek citronu.

Poté by měl být nástroj nanesen na štětec nebo kus z pěnové gumy a poté po celém povrchu tenisek. Měli byste také rozšířit směs na podešev a držet po dobu 20 minut. Poté produkt dobře opláchněte, v případě silného znečištění opakujte postup několikrát. Nechte vodu vytéct a vysušte tenisky.

Soda

Prach, nečistoty a přívalové deště mohou zničit vzhled vašich oblíbených bot, obyčejná soda pomůže tento problém napravit. Takový nástroj je téměř v každé kuchyni. Takže teď se naučíte, jak čistit bílé tenisky se sódou. Tento postup bude vyžadovat jednoduchou jedlou sodu, vodu, peroxid vodíku, starý kartáček na zuby, misku. Tenisky se nejlépe umývají za dobrého slunečného počasí, takže rychleji vysychají.

Odstraňte z bot velké kousky nečistot. Smíchejte v misce 1 polévkovou lžíci s kopcem jedlé sody, půl lžíce vody a stejného množství peroxidu vodíku až do homogenní husté hmoty. Volné tenisky z tkaniček a vložek. Poté naneste roztok na tkaninu. Pak jemně kartáčkem kartáčkem, nepřehánějte to. Na celou plochu boty naneste další vrstvu, do této směsi lze také ponořit tkaničky a důkladně promíchat. Vezměte si boty na ulici, pro to se vejde balkon nebo parapet. Měly by dostat jasné sluneční světlo, tím teplejší, tím lépe. Slunce pomůže řešení vrátit vaše boty do jejich původní podoby. Doporučuje se ponechat v této poloze po určitou dobu, obvykle stačí 4 hodiny na to, aby pasta zaschla a praskla.

Když je nástroj pro ukládání zcela suchý, poklepejte na boty. Tak se zbavíte zbytků sušených těstovin. K čištění bot použijte kartáček na zuby. Okamžitě zjistitelné, že boty se staly o několik tónů lehčí. Teď mohou být znovu zavázáni a jít na procházku.

Tekuté mýdlo

Tam je nejběžnější způsob, jak ručně čistit bílé tenisky z tkaniny skvrny a žluté skvrny. K tomu potřebujete tvrdý kartáček na zuby a běžné tekuté mýdlo na ruce.

Nejprve odstraňte šněrování, aby nedošlo k narušení a vytažení vložek. Je nutné nalít tekuté mýdlo na kartáč a pečlivě otřít skvrnu. Poté opláchněte pěnu vlhkou houbou. Potom opláchněte boty ve vodě.

Zlepšené prostředky

Jak čistit bílé tenisky z tkaniny doma? Improvizované prostředky pomohou vrátit sněhově bílý vzhled vašich oblíbených bot a setřít je z skvrn. Metodu můžete použít s běžným stolním octem a peroxidem vodíku. Nejdříve je třeba se zbavit bot, očistit od suchého znečištění. Odstraňte vložky a odstraňte šněrování. Roztok studeného mýdla na chvíli zřeďte a namočte boty. Během této doby vyrábíme směs takto: vezmeme ve stejných částech stolního octa a běžné jedlé sody, dobře promícháme. Pomocí pěnové houby nebo jiného zařízení jej naneseme na celý povrch a necháme několik minut reagovat (nezapomeňte na podložku na podložku). Zvláštní pozornost by měla být věnována silně znečištěným místům. Poté opláchněte velkým množstvím vody, při čištění se postup může opakovat. Po vypuštění vody zavěste boty, aby zaschly.

Jak čistit bílé tenisky z tkaniny ručně se sódou a peroxidem? Můžete míchat prací prášek, ocet, peroxid vodíku, citronovou šťávu na hustou hmotu. Poté naneste výslednou kompozici zubním kartáčkem na povrch tkáně. Také nezapomeňte na jediný. Zvláštní pozornost věnujte silně znečištěným místům. Mýdlový roztok se opláchne tekoucí vodou. Dobře opláchněte a osušte.

Čpavek

Stará, osvědčená metoda čištění látkové obuvi čpavkem poskytuje vynikající výsledky. Pro začátek si umyjte tenisky obvyklým způsobem, suché. Neumývejte hadřík bavlněnou podložkou navlhčenou v tekutém čpavku. Opakujte postup, dokud nezmizí skvrny.

Citron

Jak čistit bílé tenisky z látky? Vynikající alternativou bělidla může být obyčejný citron. Ovoce nakrájejte na polovinu, vezměte jednu polovinu a opatrně otřete povrch. Pokud jsou boty velmi špinavé, je třeba je znovu otřít a nechat po dobu 25 minut. Po tomto čištění si umyjte tenisky v teplé vodě.

Chlorované bělidlo

K ničení žlutých skvrn použijte chlorované bělidlo. Rozpusťte ji v chladné vodě v poměru 1:10 a tenisky snižujte na 30 minut. Pak je nutné boty běžným způsobem omýt a sušit.

Citronová šťáva a jedlá soda

Jak čistit bílé tenisky z textilie z obtížně odstranitelných skvrn, například z trávy? Zde pomůžeme směs citronové šťávy a jedlé sody. Tyto látky je nutné míchat, aplikovat na vysoce znečištěné plochy, nechat působit 30 minut. Pak si umyjte boty mýdlem.

V této kompozici mohou být také nasáklé krajky. Opláchněte je důkladně studenou vodou a svisle usušte.

Ocet + peroxid + prášek

Jak čistit bílé tenisky z látky ze žlutých skvrn? Existuje další jistá cesta. Můžete si čistit boty běžným stolním octem a peroxidem vodíku. Tyto prostředky pomohou odstranit i staré skvrny, vrátí bílý lesk na zažloutlé tenisky.

Pokud boty nejsou příliš špinavé, můžete při praní přidat do pracího prostředku ocet a peroxid. Tím dosáhnete sněhobílého výsledku. Po umytí důkladně opláchněte a poté osušte.

Tipy

Aby se předešlo vzniku skvrn, doporučuje se důkladně opláchnout tkaninovou obuv studenou nebo studenou vodou. Neměli byste používat teplou a teplou vodu, protože její boty mohou jednoduše žlutě zbarvit. Sušení je povoleno pouze v zavěšení, na to můžete použít staré tkaničky. Poté, co je voda z boty, naplňte ji zmačkaným papírem. To pomůže udržet se v kondici. V žádném případě nelze sušit tenisky, dávat je na radiátory, cívky a další elektrické spotřebiče pro vytápění domácností.

V pračce

Jak rychle čistit bílé tenisky z látky? Je možné je prát v pračce? Ujistěte se, že vaše boty jsou vysoké kvality. Pokud je výrobce nejistý, riskujete, že po umytí budete kousky po kouscích sbírat, boty mohou být natřeny, budou zde zobrazeny skvrny, které nejsou zobrazeny v důsledku nekvalitního materiálu. Pokud se ale rozhodnete uchýlit se k praní v pračce, nejprve se setřásněte a odstraňte kousky nečistot. Obarvené skvrny pak rozetřete roztokem sody a tekutého mýdla ve stejném poměru a omyjte. Boty suché ve vzpřímené poloze.

Vynikajícího bělícího efektu lze dosáhnout s domácím mýdlem. K tomu, ponořte hranu kusu v malém množství vody, nechte ho trochu změknout. Vezměte si boty, odstraňte všechny lehké nečistoty a namočte do studené vody po dobu 10 minut. Poté, se starým kartáčkem na zuby, zkuste pěny tenisky dobře na vysoce znečištěných oblastech, rozdělte mýdlo po celém povrchu tkaniny, roztáhněte podešev. Můžete okamžitě pěnou a tkaničkami. Odložte na 15 minut. Poté omyjte obvyklým způsobem a opláchněte velkým množstvím studené vody.

Odstraňte nečistoty z podešve, skryjte škrábance a odření

Ale bělost a nedotčený vzhled podešve lze vrátit s vazelínou. To bude skrýt tření, škrábance, návrat odvolání. Aplikujte vazelínu výhradně na povrch podešve, vyhněte se kontaktu s oblastmi tkáně materiálu.

V tomto stavu musíte držet tenisky po dobu 10 minut, pak odstranit zbytky vlhkého hadříku. Škrábance na povrchu podešve dobře odstraní odstraňovač laku na nehty acetonem. K tomu navlhčete bavlněnou podložku v nástroji a otřete škrábance, dokud zcela nezmizí. Pokud se tmavé pruhy neúplně vytvořily na povrchu podešve, odstraní se pomocí speciální gumy na boty.

arrow