Redakce Choice

Perly Mallorca - co to je? Historie stvoření, důstojnosti, péče

Anonim

Co je společné mezi královnou Kleopatrou, Jindřichem VIII., Královnou Alžbětou II., Supermodelkou Heidi Klumovou, paní Jonesovou a Olga Sidorovou? Odpověď je jednoduchá - všichni milují šperky. Tato láska k nim vznikla v dobách, kdy se člověk objevil na zemi. Nosit amulety, a později šperky z drahých kovů, šumivé kameny a krystaly, vznešeně třpytivé perly vstoupil do životního stylu. Odpověď na otázku: „Perly na Mallorce - co je to?“ - bude uvedeno níže.

Historie perel

Majetek přírodních perel byl výsadou mocných a bohatých lidí. Až do počátku XIX. Století byly velké a dokonce i perly extrahované z mořských mušlí vzácné a cenné, což přitahovalo pozornost každého. V té době byly používány nejen v podobě broží, náhrdelníků, náušnic a prstenů, jak jsou nyní, ale byly zdobeny účesy, klobouky, turbany, togas. Měla jak sociální, tak estetickou roli. Bylo prestižní mít perly. Poptávka po něm rostla a na trh bylo dodáno jen málo. V 17. století v Paříži zjistili, že skleněná kulička může být potažena viskózní hmotou rybích šupin. Velkým krokem vpřed asi před sto lety bylo založení závodu na výrobu umělých perel v Paříži německým inženýrem Edouardem Hugem Hoshem. Vytvořil speciální technologii, kterou patentoval, a přestěhoval se do Manacor na ostrově Mallorca. Postupně se blížíme k odpovědi na otázku: "Mallorské perly - co je to?"

Kde máš perly?

Přírodní, divoké, přírodní - jakmile nevolají perly, které jsou uloveny u pobřeží Austrálie v Indickém oceánu nebo ve vodách Perského zálivu. Australské stříbřitě bílé korálky jsou poměrně velké a rovnoměrné. Menší velikost a krémově růžová barva - to jsou perly Arabského poloostrova. Produkce je však velmi nízká a ani přes vysokou cenu nemůže uspokojit poptávku. Perly z Mallorky, kupující obvykle v žádném případě nerozdělují, i když ve skutečnosti od roku 1948 byl prodán patent svého prvního majitele. Na slunném ostrově působí sedm konkurenčních firem, z nichž každý má své vlastní technologie, které jsou v tajnosti. Perly Mallorca - co to je? Toto je produkt, který lidé vytvořili.

Výrobní proces

Korálek je odebrán z neprůhledného bílého skla nebo z porcelánu, který je ručně připevněn na speciální držák. Pak se ponoří do směsi perleti, odstraní, suší 40 minut a vyleští. Tento proces se opakuje. Pokaždé, když je kulička pokryta extrémně tenkou vrstvou perleťové vrstvy.

Směs, ve které je perla ponořena, se skládá z prášku z přírodních perel, rybích šupin a oleje. Celkem je ve výrobě až 25 operací a po každé kontrole kvality. Na konci všech operací provádějte ultrafialové záření. Do lázní mohou být přidána různá barviva. Po zbarvení obdržíte různé barvy. Perly Mallorca (foto nahoře ukazuje jeho odstíny) mohou být vybrány do každé toalety.

Ctnosti

Jeho povrch je hladší a silnější než přírodní, takže se nebojí parfémů, make-upu, pocení, chladu a tepla. A pouze specialista gemologist rozhodne, zda je to přírodní perla nebo je to produkt lidských rukou. A nebuďte naštvaní, že nemáte možnost koupit přírodní perly.

Coco Chanel například řekl: "Všechno autentické je určeno pro výrobu kopií." Umělé perly Mallorca potrvá dlouho, nejméně deset let, pokud se o něj náležitě postarají. Sbírka nových produktů z ní je měsíčně aktualizována.

Jaké produkty lze vidět

Samozřejmě především korálky, náušnice a prsteny, brože a přívěsky. Jsou především vhodné pro vodní znamení zvěrokruhu, zejména ryb, které jsou fascinovány pohledem na ně.

Perly jsou jejich opatrovníkem a okamžitě to cítí. Ryby lhostejně, ne-li negativně, patří k jiným drahým kamenům, proto například v náramku z Mallorky budou pohodlné.

Péče

Nesmí se skladovat s jinými šperky, ale měl by se použít měkký váček nebo krabička. Pro odstranění nečistot můžete opláchnout vodou s jemným mýdlem nebo otřít korálky vlhkým hadříkem s kapkou vodky. Po vyčištění by měl být produkt umyt v čisté vodě a zabalen do bavlněného ručníku. Poté vás opět potěší nádhernou krásou a jemným zářením na kůži. Tak radíme španělským odborníkům.

Perly Mallorca: recenze

Všichni ruskí turisté okamžitě řekli, že ceny na Mallorce jsou téměř dvakrát nižší než v centru Moskvy, a volba je mnohem větší. Anglicky hovořící turisté píší v recenzích a perlech a pouze hotely: „Fantastické. Nezapomeňte zopakovat návštěvu. A to není náhoda, všechny produkty jsou chráněny autorskými právy a neopakují se.

To uzavírá článek „Perly Mallorky - co je to?“. Doufáme, že každý chápe, že se jedná o umělou, vícebarevnou perlu nejvyšší kvality, která se stala značkou.

arrow